• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uf ovi rekli malo mjestimično kiše a ono danas prolom oblaka,ma bitno da nije nanjelo blata na sijeno,bude se osušilo i radije se bude jelo kad malo pokisne
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Po mom mišljenju tko ima prostora za spremanje najbolje je samoutovarna . Kocka je dobra za manje količine inače odu jaja .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Za 10 krava je teško spremit samoutovarnom, a kamoli za više, treba puno prostora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi radimo sa kockom od 1998. godine pa si izračunajte koliko je to bala, svake godine se spremi oko 15 rali sijena u dva otkosa minimalno :)
Sve ručno na prikolice, pa iz prikolica u parme-štagljeve :)
Te nakon toga svega još do 20 rali slame, nekad i manje....koliko je to tek kockica...ufffff
Planiram i sam nabaviti roloprešu, barem zbog slame i eventualno prvog otkosa sijena.
Volim kockice jer su praktične, role stvaraju mnogo problema, ali je lakše s njima jer sve ide strojno.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ovo je najsuvrmeniji način spremanja sijena :finga: :rolfer:

Izvlačenje bale iz poplavljene livade u nedjelju, a i vide se grede koje se nisu stigle u subotu pobalirat prije kiše, milina.

Evo malo rekreacije :toimonster:
mobitel011.jpg

mobitel012.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uf koja katastrofa,danas pospremio 2 rali samoutovarnom,sve je stalo u jednu malu parmu gdje inače u dobroj godini ide jedna ral u rinfuzi:madmana::madmana:,aj bude štednja sijena odmah,sva zobena slama ide za ishranu krava pošto nije prskana sa ničim osim malog dijela protiv leme,sutra u košnju jednom susjedu 2 rali ali bale dijelimo popola
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
uhhhhuuuuuuuuuuhhhhhuuuuuuuuu...
vidi vidi sijena! svega ima, neki vade bale iz vode,ova dvojica se muvaju oko moje kukuruze (SANANA i Ivan)...ma sam delajte dečki! nema sad odmora dok se fino vreme poklopi...

neki rade kocke,neki rolo, neki rinfuzu voze-SAKO DELA KAK MU PAŠE...NEMA TU PUNO MUDRIJE!

evo i mi prošli tjedan spremili 1. otkos
prinos znatno slabiji, prosjek 30% manje u odnosu na lani,ali kaj je tu je...nadajmo se da bude i 2. otkos nekaj dal...



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
evo jedna slika nesto malo kosili bilo kise ovih dana pa samo se zagrijavamo bilo oko 300 bala:



slijedi tek kosnja
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
kod vas to super,Ja sam danas balirao kod sebe.Nesto malo vise od dva hektara
nakupio malo preko 50 kockastih bala.Sve je unistilo nevrijeme.Jednu je parcelu cak
i voda odnijel.Katastrofa...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e kud si se mučio ,da bar ima više,nego uvijek neko sranje lupi po seljaku,il suša ili kiša,nikad dobro,mi danas pokosili od jednog susjeda 2 rali i to ide u ponedeljak u kocku jer dijelimo popola i livada zadovoljavajuče izgleda
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Evo ja jucer pokosio cca 5 rali..





danas prekrenuo i sutra baliranje.. valjda do utakmice zvozimo, hehe..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i kod mene se radilo pomalo..
jucer pobalirano i dovezeno cca 95 bala:







a danas pobalirano 333:







dovezli cca 250+ , istrpali mozda 200komada i urusi se jedna strana u staglju.. :?
posto nas je vec mrak uhvatio, sutra to treba preslozit, dovest ostatak sa livade i pobalirat jos kojih 100tinjak ili nesto malo vise..

okrece i zgrce 533 sa panonijom 240,a balira ursus c335 i welger ap45
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa prijatelju po noći i je najbolje skupljat bale,jer nije toliko vruće.Manje se praši zbog rose i puno je ugodnije radit.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa prijatelju po noći i je najbolje skupljat bale,jer nije toliko vruće.Manje se praši zbog rose i puno je ugodnije radit.

Samo jao onome ko je gore na prikolici,jer može past dolje sa te prikolice sam tak,kad se slabo vidi
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma sa ove da i padne nije strašno, kad ima malo više od 2 metra.
uvečer je najbolje brati, a izjutra balirati, preko dana spavaš.
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
haha pa da najbolje je po noci zbog vrucina ma nije ovdje dolazili po nesto bala sto nam je ostalo;)a ja se nebojim za ovog sto slaze naparvimo mi njemu rasvjetu hahaah
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
mi jucer izvezli 410 bala, evo jedne slike, nije mi se vise dalo slikati :D

al je bilo vruce, a jos vise se prasilo..
tih 410 bala je izaslo na 5 jutara livada, dok je prosle godine na istoj povrsini bilo oko 600 komada..
pokosili smo 10 jutara svojih livada i dobili 800 bala sijena.. cini mi se da bude ove godine nestasica krme na veliko..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ne bude nestašica jer ako bude od jeseni onak niska cijena mljeka budu mnoge šarove put Danice bez povratka,ja uspio na 3/4 rali dobiti 120 bala,to neka luda livada od susjeda ,još danas palo 2 prikolice i sad čekanje na otavu ali ugrubo ima više od prošle godine ,evo uspio sam jednu poslikati u dvoru ,ubila me prašina a kažu i doktori da ne smijemo na sunce od 10 -17:finga::finga::rolfer::rolfer:

Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh