• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
za sjeno nema blagdana ni ničega.....
kad je vrijeme onda se radi... :weedman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Istina je da je veliki svetak ali i vrijeme je jako loše a več bi trebalo travu pokositi i spremiti ja ču valjda drugi tjedan valjda če bog razumjeti i oprostiti..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
požeti žito i spremiti krmu za krave treba i u dane svetaka,govorio je nekad stari svečenik još u vrijeme komunizma,evo ja moju livadu nisam danas dirao jer je jučer prekrenuta i sutra od jutra zgrtanje i ide doma ,tako sam si isplanirao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako je netko napisao, nema svetka za seljaka...istina i Bog nisam nikad ništa radio na polju za Uskrs i Božić...ali jedva smo dočekali ovih par sunčanih dana da se spremi nešto sijena.
Ja od jutra prekrečem moje, deda prigrnja svoje, pa ja baliram kod njih, ujak i ekipa voze, pa ja kasnije opet okrečem svoje, sutra mi dođe ujak u pomoć da spremimo moje, a u subotu spremamo drugi dio kod njega, samo da prođe i subota bez kiše i svi sretni, a čim se opet da na lijepo vrijeme skidamo dalje, ima još puno, puno :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo ja sam omaknuo i zadnjih 12h sijena. sutra će bit baliranje i posprema. u odnosu na prošlu godinu i godinu prije, kod nas je sijeno tolko slabo da sam na ha dobio oko 10 bala. malo sam preraćunao, morat ću još dosta pokositi livade pošto sam i povećao broj goveda............ sva sreća pa miam za kositi gdi hoću. sve pustoš gdi su sjenokoše......:supz:
ali zato ako bog da u subotu imam za zamatanje drugog otkosa, skoro više nego prvog pa sa sjenažom neće biti manjka :partyman:
nadam se da ću stić uhavitit koju sliku :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo par slikica od jučer i danas, spremljeno oko 500 kockica :)

Fotografija0603.jpg

Fotografija0604.jpg

Fotografija0606.jpg

Fotografija0607.jpg

Fotografija0608.jpg

Fotografija0611.jpg

Svi traktori upregnuti u posao :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je da a onaj največi radi najlakši posao :partyman::partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kod mene spremljeno sijeno za prvi otkos što je bilo u planu..

Spremilo se oko 100 rolo-bala sijena..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Nesto slika od jucer:
nerazdvojan par, hehe





nesto sam svoje balirao, nesto usluzno i tak..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nesmi welger po njega, da ju ne raskupusa :)

Ma tjerao je same welgericu, ali to je uzaludna muka...prevelik traktor za premalu balirku, okretnost čista 0 i velika nepreglednost posla.
Lani sam je tjerao sa 539 i par sezona unazad i to je ZAKON, oketnost za 10, ide samo tako.
Tjerao ju je i 565 prije, al isto ono samo u nuždi...premala je to balirka.
Sad pošto je sređen 540, a nabavio sam donju ploču za poteznicu i to je bilo to, dobio je welgericu...:supz:
Mrvicu je slabija okrtnost u odnosu na 539, ali tjera je odlično, jači je motor, a mali je traktor i super ide.:gitarist:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Matija el je to bilo brzinsko zgrtanje radi onih par kapi kiše prije podne,ja sam kosio tamo blizu prek šume i ceste tastu ljulj 2 otkos:partyman:,onda se popodne pokosilo kod kuče nešto ,kažu malo kiše al nema veze,jutros sam dao kravama friško sijeno a one sa njim na pod:confused::confused:,duga bude godina bude se jelo sijeno samo kad sfali
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Matija el je to bilo brzinsko zgrtanje radi onih par kapi kiše prije podne,ja sam kosio tamo blizu prek šume i ceste tastu ljulj 2 otkos:partyman:,onda se popodne pokosilo kod kuče nešto ,kažu malo kiše al nema veze,jutros sam dao kravama friško sijeno a one sa njim na pod:confused::confused:,duga bude godina bude se jelo sijeno samo kad sfali

je je bilo je brzinsko jer se je naoblacilo a sjena ima jako malo pa se onda gledalo da jos i nepokisne, jel u drljanovcu preko puta bivse agrine? kod mene nema problema sa tim sve pojedu, ali slazem se slabo ce bit bude se opet moralo kupovat
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je onim putem dolje,živa katastrofa,drugi otkos ljulja a dobio gnojiva ,isklaso ,srne i ostala zvjerad ga povaljala ma milina za kositi,alergična osoba bi crknula od cvječa koje je letjelo ispod kose,morao sam čistiti kiler kad sam došao doma:madmana::madmana:
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
a i zemlja je ta malo cudna.. onda mislim da znam tko ti je tast majstor štef ak se nevaram
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula bio moj brat juce u tvom kraju baliro rodji neke tri rali, kaze islo bez greske. Otkud to da se vi veliki farmeri ponovo bacate na malu kocku?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne znam šta se dešava,ali neko sranje je ,znaš i sam da u našem šoru ima najviše krava i rolopreša po duljini sela ali nitko nikom ne ide nešto ili radi nema se love ili, neka čudna vibra u zraku,uglavnom ljudi sve više nekud jure a ja sam juče ispeljo 2 rali sa prikolicom i još dve se danas pokosilo i to ide sa sipovom,jer shvačam da sve košta a moj štagalj prazan i polako mi riješimo,a ovi veliki imaju sve riješeno sa strojevima i najbolje mir i čist račun:partyman:,jes da Matija dobro misliš pa tamo si nekad radio male kocke
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jučer i danas izbalirao oko 60-tak rolo bala, što sebi što uslužo. Na kraju me danas kiša potjerala i ostalo u gredama još za 4-5 bala:butthead:,:madmana:
Nije bilo vremena za slikanje, jer je bili drž-nedaj, ali bit će valjda još prilike.
Slažem se sa svima, ove godine je dosta manje sijena, sigurno za 30%:scratch
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Vidim da pricate o tome kako ljudi hoce vise male kocke nego rolobale.. ima u tome nesto. evo, ja sam sad jedan dan balirao covjeku kockice a on ima svoju rolobalirku, omotac, utovarivac i sve. ali kaze da je njemu lakse uzet kockicu iz staglja i lijepo ju donjet u stalu i to je to.. a ne da mora skidat balu sa parme sa utovarivacom, pa ju onda odmatat pa to nosit u ponjavi u stalu.. kaze da mu je ovako prakticnije, a rolo balirku je kupio vise radi usluznog baliranja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh