• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas se dovezle dvije ovakve prikolice za trošiti odmah.. Mješavina lucerne i ljulja...
c9ng.jpg
[/URL][/IMG]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Danas je bilo prevruće pa sam zakačio kosu za proximu i pokosio nekih 5 rali:






ovdje sam prešao na drugu parcelu gdje je trava stvarno previsoka:






Pa sam onda izbalirao još 11 bala pa evo slike proxime i balirke. Bio je mrak kad sam slikao pa je lošija slika:


I sad sam maloprije završio sa dizanjem bala na štalu. Dignuli smo 60 bala gore i sutra ćemo ove što nisu prevrnute dignuti na drugi red.




i ove su uspravne na kraju štale:
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
eh, trebala bi neka roto kosa za proksimu, onda bi to bil posel, nego gdje je kupljena ova gaspardo i kak dižeš bale na štalu i kak manipuliraš gore s njima ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
eh, trebala bi neka roto kosa za proksimu, onda bi to bil posel, nego gdje je kupljena ova gaspardo i kak dižeš bale na štalu i kak manipuliraš gore s njima ?

Ma ne sviđa se meni roto kosa, jednom sam radio s njom i jako kupi zemlju i sijeno mi je bilo puno zemlje. Za mene su ovo najbolje kose. Ova je strižna Gaspardo 2.05m i s njom brzo pokosim još mi tata pomaže sa bočnom 175cm i Zetorom 3511. Gaspardo je kupljena u trgo-gei. Stara je već 5 godina i prezadovoljan sam njezinim radom. Inače s njom radi Zetor 6245, ali sam danas radio s proximom jer je 62-ka bila zakačena za viljuškar.

Bale dižem na štalu viličarom i onda gore imam motor koji diže 250kg i s njim dižem na drugi red. Kad budem opet dizao na štalu bude koja slika da vidite kako se to kod mene radi.

S proximom je odlično raditi jer ima klimu i nikad nije vruće :icon_e_smile:
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
uredu to što kažeš al s obzirom na proksiminu snagu puno brže bi išlo s roto kosom
i dal bi mogo stavit koju sliku kabine od proxime u temu zetori, da neidemo ovdje u off
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@Alfada Jadarko jučer sam vidio vaš novi stroj,malog hurlija i novi utovarivač. Kombinacija je čista desetka :icon_super::icon_super:
Inače i kod mene je svaki dan radno,bit će i od mene nekih slika kad se nađe malo više vremena.
Sijeno nije bog zna kakve kvalitete ali ga ima 2-3puta više nego lani,ovini na kojij livadi.Sve se radi teže i kosi i balira,sijena ko u priči.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Evo kako se kod mene sijeno skladišti:
Prvo se doveze kući i diže se na štalu s viljuškarom i Zetorom 6245:




S ovim dižem na drugi red. To je motor koji diže 250kg i dolje na lancu imam škare kojima kačim za balu:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
u čem je problem što rubovi na balama nisu jednaki i ravni ?

Pa to ti je tako jer je bala dost jako nabijena,a uzimam mrežu 123cm, pa je nemože do kraja raširiti.
A i treba srediti malo balirku samo jedna kvaka drži vrata, druga se ne zatvara treba je razraditi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo malo kosnje i baliranja od mene sve se radi u trku pa nema bas puno slika!!
qcnl.jpg

zw60.jpg

kq82.jpg

01x0.jpg

llj1.jpg
 

traktorfan

Novi član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
15
Pozdrav!

I kod mene se spremalo sijeno. Bilo ga je puno, 2 puta više nego lani, ali što se mora, mora se.
Doveza sam 22 ovakvih prikolica, i zbalirao 40-tak bala.
Nažalost imam samo ovu jednu sliku, jer sam puno radio i uslužno, tako da nije bilo vremena za slike.

p0wj.jpg
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
I mi sušimo naveliko,opče mi se neda izlazit iz traktora slikat jer je vani za krepat:(whew):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas nabalirao 500 kockica po onoj največoj žegi od pola 12 do 15:30, poludel sam več pred kraj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki ne kukat vrijeme je najbolje za susit sijeno sta bi rade da kisa pada:(think): to sta malo se znojimo na traktoru je super nasprema grijanju na asfaltiranju ceste:(whew):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas izbalirao 270 kockica, dovezeno sad podvečer, sutra rano od 5:00 istovar :)
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
šanana: vi ste zbilja vrijedni, kolko spremate tih kockica?
dobro bi došla rolo balirka
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja za sebe spremam oko 1500 kockica sjena i oko 1000 komada baliram ujaku, pa onda otave kad dođu i koliko ih bude...
Pa onda još nešto uslužno koliko stignem pokupit, u prosjeku do 700 kockica uslužno, tek tako malo da se nešto zaradi za špagu i gorivo.

A trebala bi rolo balirka, najviše za slamu, a ove godine planiram i nešto sjena narolati jer ga ima stvarno 40% više nego lani. Ima kolega rolericu pa mi bude napravil.

Danas smo jednu parmu napunili, tu ima između 900 i 1000 kockica, ja stojim u drugoj parmi, praznoj, no ne zadugo :)


 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome ide to vama,lijepo ste ju napunili...nego kaj je ovo ispod na sliki,neki čekičar ili runač za kuruzu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh