• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Ja nisam ništa sijena uspio spremiti, a lucerne sam uspio samo 1 ha gdje sam dobio 20 bala i to sam kosio oko 15 maja i spremio u zelene bale. Još mi je ostalo 2ha lucerne za omotati, ali ne može se zbog vremenskih uvjeta...
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Kisa kisa kisa bar 10 puta po ovom otkosu.Konacno spremljen,pa da raste nova.
060620131100.jpg


060620131102.jpg

060620131103.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Prognoza javlja neko vrijeme za sušit sijeno pa da se i taj zadnji otkos pokosi:
20838877.jpg

20838878.jpg


I završili za danas:
20838879.jpg
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Sutra napadam, danas sam za zagrijavanje kosio stari voćnjak i naravno zapeo u panj za koji sam znao da je tu negdje:(nerd):, dva noža otišla:(punch): Valjda bude vrijeme poslužilo da se to osuši, katastrofa kako je sijeno staro, visoko i poleglo!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ciii, kako ih lijepo smota, školski :)
Koja je dužina prikolice i koji je promjer bale
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam danas ttebal iči zbalirati,al hebemo i kiši opet je namočila... to je prvi otkos livade,a kaj je bila djetelina to je bilo pokošeno još oko 20.5 a sada je kojih visoka kojih petnaestak cm ...fali sunca pa da poraste..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
lepe su bale Marko...

al lagano se primijeti da je ovaj završni sloj malo mekan, to i je karakteristika balirki na remenje...
npr. kod balirke s valjcima toga nema...ona zbije taj zadnji sloj, dok unutrašnjost često ostane šupljikava, a ove na remenje od početka nabijaju...
al sve u svemu, bale su 5+!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Napokon i ja zakosio danas nekih 3 rali prirodnih livada za početak.











Ide dosta sporo, jaka je trava, a malo slabiji traktor pa onda nema brzine, ali napravilo se.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
vazno da si zavrsio kosevinu to sto ide sporo nema veze :D vazno je da sluzi :) a za bolje kad se moze moze sekad ne moze radimo s cim mozemo :) lepo pokoseno svaka cast :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma obadva velika traktora su trenutno u kvaru, pa radimo sa dva mala gotovo sve poslove, ide sporije ali se napravi. Ima još za kositi oko 7 rali.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
cimuhvatis lepog vremena samo kosi... kod mene treca trava stize taman kad kise prestanu :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Napokon i ja zakosio danas nekih 3 rali prirodnih livada za početak.


Ide dosta sporo, jaka je trava, a malo slabiji traktor pa onda nema brzine, ali napravilo se.

Šanana što je sa Sameom? Znači na 565 treba generalka?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas košena druga trava odnosno lucerna, a u ponedjeljka će se kositi još jedan dio! Sutra kupim ono posljednje od prve!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana što je sa Sameom? Znači na 565 treba generalka?

Još neznamo kaj je sa Sameom, a na 565 treba generalka. No sve miruje, sad smo u spremanju sjena po cjele dane.
Danas sam nešto i izbalirao.




 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
97xs.jpg
[/URL][/IMG]
412f.jpg
[/URL][/IMG]

Bile su ovakve dvije ture
p0fj.jpg
[/URL][/IMG]

Ovakva jedna i još jedna prikolica kao ona druga na predhodnoj slici..
2zp3.jpg
[/URL][/IMG]
I ostala mi još jedna prikolica za pokupiti, al to ujutro!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali to bude sigurno ostaviti do jutra ,pošto su male bale ,da se netko ne bi zaletio ukrast nekoliko preko noći,TREĆA smjena uvijek radi
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma neće nitko.. Balirano je tek kasno navečer tako da nitko ni ne zna za njih..a i da zna, nije da baš nekome trebaju.. Nije to sad kvalitet hrane baš, dosta je ostarilo zbog ovih kiša, al mora se pokupiti, jer sve je bolje od praznih jasala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh