• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Sobziro na datum ali zbog hladnoče i kiše sijeno je zadovoljavajuće kvalitetete i ima ga 30%više nego lani .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Ja danas izbalirao 900 komada.. 600 sebi i jos 300 usluzno..
Ljudi su danas masovno balirali i vozili sijeno, sve je bilo puno malih kockica.. :D

evo koja slika:





I jedna osvjezavajuca slikica za kraj..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Ma neće nitko.. Balirano je tek kasno navečer tako da nitko ni ne zna za njih..a i da zna, nije da baš nekome trebaju.. Nije to sad kvalitet hrane baš, dosta je ostarilo zbog ovih kiša, al mora se pokupiti, jer sve je bolje od praznih jasala!

Prosle godine covjeku pokrali s par jutara izbaliranu soju i to dok je otiso kuci odvest presu zakacit prikolicu i pokupit radnike za utovar. A nama jos davno ukrali jedno 50 bala slame dok smo na njivi jos bili presali. Bili na drugom kraju njive preko brda pa nas nisu vidili a ni mi njih. Ukrali bi i jos ali smo taman isli prema nazad. Majstori su kamionom bili pa nam nije vrjedilo ici za njima a i nije neka steta. Da je sjeno onda bi bilo druga prica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ŠANANA s čim si grabljao!? I gdje su slike utovara? :(grin):

Imam Panoniju 220 i služi mi samo za grabljanje, uredan je stroj pa dobro radi, a za okretanje imam pauk PZ 4,5m.
Nema slika utovara, bile su dvije ekipe za odvoz bala, a ja balirao jučer cjeli dan tako da nema slika. Napravili smo oko 1100 bala.
Sutra nastavljam s košenjem.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imam Panoniju 220 i služi mi samo za grabljanje, uredan je stroj pa dobro radi, a za okretanje imam pauk PZ 4,5m.
Nema slika utovara, bile su dvije ekipe za odvoz bala, a ja balirao jučer cjeli dan tako da nema slika. Napravili smo oko 1100 bala.
Sutra nastavljam s košenjem.

To sam i mislio da je Panonija, jer redovi izgledaju veliko, a nema toliko bala, dok s onim grabljama što vrte u krug (ne znam stručan naziv) budu redovi manji sa isto mase.. Imam i ja isto Panoniju, al stara je jaaako, povarena je dosta, al služi još..
Ja i otac jučer oko 750 bala, za danas nam ostalo nekih 150 bilo, više nismo mogli!
JA sutra vjerovatno idem pokositi još jedan komad druge lucerne, sad mi je prva sva pokošena i pokupljena..:8):

Prosle godine covjeku pokrali s par jutara izbaliranu soju i to dok je otiso kuci odvest presu zakacit prikolicu i pokupit radnike za utovar. A nama jos davno ukrali jedno 50 bala slame dok smo na njivi jos bili presali. Bili na drugom kraju njive preko brda pa nas nisu vidili a ni mi njih. Ukrali bi i jos ali smo taman isli prema nazad. Majstori su kamionom bili pa nam nije vrjedilo ici za njima a i nije neka steta. Da je sjeno onda bi bilo druga prica.

Ja sam ovako već radio par puta, a i dosta ljudi tako zna i nikada nikome nije falilo bala, pošten narod, štaš! :icon_razz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ču sutra popodne nešto još pokositi pa bude onda sliak od grabljanja kad se bude radilo.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja sam spremio 760 bala sijena, u zadnjih 10 g. najviše mi je bilo 400 i nešto:icon_cry: Prošle godine sijena je bilo oko 200 bala, znači ove godine skoro 4x više, eto kolika je bila suša zadnje dvije godine kod nas. Vrlo sam nezadovoljan kvalitetom jer je košnja kasnila barem 3 tjedna, ali drugačije nije moglo. Sad treba naći kupce, što mi se čini teškom misijom:icon_razz::icon_surprised: Sretno svima u spremanju!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene baš nije tolika razlika u masi od prošlih godina, al kvaliteta sad ovoga zadnjega što sam pokupio je dosta loša, no šta je tu je, nije se moglo prije, više od polovice je pokupljeno prije kiša i ja zadovoljan! Sad već lagano kosim drugu!

Evo slika od danas, košnja drugog odkosa lucerne ima i ljulja malo..! Lucerna je tu sijana mislim da je sada 6-ta godina..
gd4f.jpg
[/URL][/IMG]
1r1j.jpg
[/IMG]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Kod mene se po cijele dane sprema sijeno. Izbalirano je 120 rolo bala, 120 malih(za junice) i 60 rolo i ove male su dovežene kuće. Evo koja slika od grabljenja:




Baliranje s class balirkom i Zetorom 6245:




I vožnja rolo bala. Ja tovarim sa Zetorom 6245 i viličarom, tata vozi 8 bala na mojoj prikolici i brat vozi 6 bala sa proximom i tetkovom prikolicom.



ovdje je 7 bala jer nismo imali više na njivi:


i novi traktor :(rofl):
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
uh,koliko bala ;)
susi se i kod mene punom parom,za sad kod kolege i kod mene napravili 213 bala,a negdje smo na pola.
eto nekih slika,ima ih i previse a niti nisu sve,hehe
ht9m.jpg

zka3.jpg

l422.jpg

n35g.jpg

7fxf.jpg

w7k1.jpg

3j5.jpg

uk7o.jpg

g16q.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
alaaaaaaaaaaaaaaa bala za izvoz!

Zetor Proxima, toliko bala a tak loš sistem utovar-transport! hehe, rukni ti kamoinku pod Proximicu i gore 30 bala, a ne na jednoosovinku 6 bala... :(

a kod Dine bala za 100 godina... radi se!
vi ste ekipa uigrana, nema tu zezanja!
daj malo slika od skladištenja, da vidimo kam vi pospremite tih 200 bala svaki...
samo je kvaliteta sijena 0 bodova, ili se varam?

i da, ove bale omotane špagom....hmmm, da mi neko uslužno to radi JOŠ BI ON MENI MORAL DATI 10 KN PO BALI a ne ja njemu 30, 40 ili koliko već... :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma ekipa je super,imamo strasan ucinak.
uh,eto to se nisam sjetio slikat,ali eto budem.
skladistimo u stagljeve,sprema onaj manji traktor sa utovarivacem bez kabine,jer je okretniji,pregledniji i manja je vjerovatnost da negdje zapne.
a kvaliteta sijena i nije najbolja,ali opet nije tako losa s obzirom kako se kasno kosi,dobro je to.
haha
a u cemu je razlika ako je bala zamotana spagom a ne mrezom?
meni je tak svejedno u cemu je zamotana,cak mi se vise svidja u spagi jer bale koje su motane mrezom se rasire,a ove u spagi ne. ali veli mestar koji balira da bi volio mrezu jer valjda puno brze onda zaveze balu,ali to je vec njegov problem.
edit
evo jedan video od spremanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kZasl14MbHI&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nasla se i kod mene gdje koja bala:









kvaliteta sijena je takva kakva je ali ga zato ima i previse..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
alaaaaaaaaaaaaaaa bala za izvoz!

Zetor Proxima, toliko bala a tak loš sistem utovar-transport! hehe, rukni ti kamoinku pod Proximicu i gore 30 bala, a ne na jednoosovinku 6 bala... :(

a kod Dine bala za 100 godina... radi se!
vi ste ekipa uigrana, nema tu zezanja!
daj malo slika od skladištenja, da vidimo kam vi pospremite tih 200 bala svaki...
samo je kvaliteta sijena 0 bodova, ili se varam?

i da, ove bale omotane špagom....hmmm, da mi neko uslužno to radi JOŠ BI ON MENI MORAL DATI 10 KN PO BALI a ne ja njemu 30, 40 ili koliko već... :)

E i ja bi da imam kakvu veću dvoosovinku i prednji utovarivač, ali nemam ni jedno pa ide ovako kako ide. Inače uvijek vozim sam po 8 bala i doveze se to brzo. Ovo je samo pola završeno biće još toliko za izbalirati i dovesti. Kad tovarim samo sebi na ovu moju prikolicu tovarim sa vilicama, a bale dižem na štalu sa viljuškarom i na štalu mi stane 200 rolo bala.

A i na njivama nemam više od 15,20 bala jedino imam jednu veliku parcelu na njoj imam 70 bala....
 

Najnoviji postovi

Na vrh