• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Za cjelu godinu 1500 kockica ti dovoljno ili to samo od prve košnje?? Ti nemaš lucerne?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bome ide to vama,lijepo ste ju napunili...nego kaj je ovo ispod na sliki,neki čekičar ili runač za kuruzu?

To je sječkarnica na električni pogon, za sječkanje cjele stabiljke kukuruze, sjena, slame, trave, sve može :)

Za cjelu godinu 1500 kockica ti dovoljno ili to samo od prve košnje?? Ti nemaš lucerne?
Pa da, tako odprilike bude samo od prve košnje nekad više, nekad manje.
Znači samo prva košnja oko 1500 kockica, ove godine bude i nešto rola 10-15 komada, pa onda otave kad dođu pa se i tu zna nakupit oko 500 kockica, ovisi kakvo je ljeto.
Imam lucernu na dvije manje parcele ali nju koristim isključivo za zelenu ishranu, znači dovoz svaki da ili svaki drugi svježe trave od 4-6 otkosa godišnje.
Znalo je biti sjenaže ljulja, ovo godine ja nisam imao, imao je ujak 20 bala. I silaža do nekih 20-25 prikolica kod mene i 45-50 prikolica kod ujaka i s time svime se hrani kroz godinu.
Pa tu je još baliranje slame i tako dalje i dalje i dalje.....
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nije tema, ali koliko imaš grla za hraniti? Ja nekih 5000 kocki nakupim, al to je samo za zimu, ovako dok god mogu vozim sa samoutovarnom.. Sjenaže imam sa 4 jutra lucerne i tu je bilo 15-20 prikolica i silaže pravim 40-tak prikolica..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam puno, kad je puno tovilište i štala imam do 17 komada, najviše se vrti oko brojke 15 komada što krava, što bikova, junica i telića, znaći sve skupa.
Ja sam u proširenju i nastojim doći do 20 bikova u tovu + podmladak, no vidjet ćemo kaj nam bude EU donjela.
Uglavnom nisam kupio balu sjena sigurno več 7-8 godina, uvjek imam dovoljno.
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Jel ko treba kocke imamo jih 300 komada a sa dogovorom sa susedom bi moguče bilo i 600 komada. Sve letošna prva košnja.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
@belec je trazio slike skladistenja pa eto i to.
spremam u stagljeve,sve traktorom,nema nista rucno.

na 20 kj je bilo 217 bala,skoro 11 bala po kj u prosjeku,dobro je.
ali stvarno ima razlicitih livada,npr. na jednom komadu 4 kj sam imao 30 bala dok na drugom komadu 4 kj sam imao 67 bala,vise nego duplo... nista ne gnojim!.
jmrl.jpg

qg74.jpg

mupf.jpg

u6u6.jpg

 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovo sam išao uslužno balirat 9 jutara bilo je nešto više od 2800 kockica

http://imageshack.us

http://imageshack.us

http://imageshack.us

Mi smo do sad spremili 2100kockica a 220 smo več prodali,a još nam ostalo 2jutra za kosit,ali mislim da čmo to u rolobale spremit jer sad več imamo previše sijena,i od lani nam ostalo cca 300kockica,tako da te rolobale bi isto možda prodali
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@nikola96- to smo balirali u dva dana,prvi dan je tata balirao od 4sata popodne do 6sati,a ja sam onda nastavio od 6sati do 8sati i išao sam kući jer je gazda rekao da je već poćela padati rosa.I drugi dan je tata nastavio od 10sati do 11 je bio gotovo,jer mu je ostalo još za drugi dan oko 500-600kockica.
Za cca 5sati je napravljeno 2800kockica,fala Bogu bez kvarova i jedne odvezane bale,osim šta je 2 puta nestalo štage i jednoj se je spetljala špaga odma u klupku špage.

@Zetorproxima90-Da tovari sa šiljcima,u originalu su 3 šiljka ali je sogor skinuo taj treči jer samo smeta,pa sad tovari sa dva. Ti šiljci su jako praktični,i puno brži su u radu od hvataljke
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja sam juče završio sa prvim otkosom nakupilo se 320 rolo bala i sve je pod krovom :cool2:
nisam imao vremena slikati radilo se i po noći
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
I mi smo u subotu zavrsili sa prvim otkosom sijena, bilo je svega cca 1500 kockica i jos sam oko 1000 kom napravio usluzno.. a prosle godine sam sa svojih 10 jutara nakupio svega 800 kockica sijena, a ove godine znaci 1500.. ali zato je kvaliteta sijena nula bodova..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja imam još oko 4 rali za kositi, skidam čim se vrijeme popravi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Ja sam priveo kraju sa sijenom. Izbalirano je 40 rolo bala za ovce, oko 200 rolo bala za krave (još 30 moram dignuti na štalu). Znači ukupno sam izbalirao nekih 240 rolo bala, a još imam 5 rali za pokositi i to u debelom brdu tako da to ide odmah kad se vrijeme proljepša i onda je sve gotovo.

Ove godine ima puno više sijena nego prošle. Napunio sam punu štalu za krave, izbalirao 120 kockica za junad, izbalirao sam 40 rolo bala za ovce i još će ostati ovih 5 rali što pokosim za složiti negdje vani jer nemam gdje više stavljati.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Neznam ja za vas momci, al kod nas dok se malo ustabili vrijeme... 2. otkos prirodnih livada se skida, trave su u super kondiciji i odlične kvalitete!
Skinuti to i pospremiti, pognojiti i idemo po 3. otkos...:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i kod nas se stabiliziralo,danas navečer pokošeno,drugi otkos, i sad nek priprži da se posušii baliranje slike budu suta,več je noć bila pa nisam mogel slikati..
 
Na vrh