• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pauk je posudjen, deutz fahr. sad koliki je zahvat neznam, 4-5m?
nosi ga ferko bez nekih prevelikih problema. propne se tu i tamo ali ide to.

.

samo kak se po cesti vozis s tim, s kočnicom skrećeš? takvog kad posudim od suseda, univerzal s 3 tone se ziba pri punoj brzini, nije on tolko teški koliko je na dugom otraga..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sta se moze uraditi s kockastim balama koje su pokisle, da li bi ih morao ponovo razvezivati i susiti ili mogu na stalu pa da se gore razvezu ili ih sloziti pa kud puklo da puklo....jel se kome desilo da mu pokisnu i sta s tim.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
samo kak se po cesti vozis s tim, s kočnicom skrećeš? takvog kad posudim od suseda, univerzal s 3 tone se ziba pri punoj brzini, nije on tolko teški koliko je na dugom otraga..

ma kakva kocnica. ne koristim ju ni na polju. cist normalno se s tom kombinacijom vozi i skrece, samo treba biti malo njezniji pri kretanju s mjesta..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Super slike!

Kaj ti nije lakše balirati sa proximom,a sa ovim Z6245 sakupljati?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Bas sam to htio pitati i koliko je bilo bala po rali, kod mene je bilo 40 bala na 4,5 rali
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Pa najčešće ja radim sa proximom, a ocu je lakše balirati sa Z6245 jer je navikao na njega, a inače kad imamo više za balirati prvo zgrabimo sa dva traktora pa onda ja baliram sa proximom. A znam grabiti i sa Z6245, ali nije to to prva stvar je da ne može dovoljno dignuti grablje jer zapinju za kabinu pa kad se okrećem onda zapinju za liniju i svu ju raštrka i traktor je dosta težak pa onda ne mogu grabiti trećom uzbrdo nego moram ići drugom dok sa proximom uvijek idem trećom gdje god hoću. Uglavnom tad smo izbalirali 30 bala na 2.5kj i išlo je odlično.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Vidim ti na veliko radiš i svaka čast kaj sve obrađuješ ,jer vidim da ima puno ne obrađenog oko tvoje zemlje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Hvala :). Da ima puno neobrađenog i svake godine proširujem. Prošle godine je bilo u komadu 8 kj. , a sad kosim i još jedan komad odmah uz koji je 2kj. tako da sad imam 10 kj.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
I jučer je bilo grabljenje, baliranje i dovoz. Grabili smo od 10 do 1, a balirali od 2 pa sve do 8 i cijelo vrijeme je otac vozio bale. Bila je 91 bala.











Ostalo je još 28 bala za dovesti, a ostalo je već dignuto i složeno na štalu.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Zetor proxima kak to da s onim viljuškorom nejdeš na polje po bale pa bi na prikolicu još jedan red dignul težak je za nositi ili ?
usput evo jedan video uradak od mene :)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AxvTK3TcS5I&hd=1[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Pa ne tovarim sa viličarom jer je težak za nositi i sporiji je u radu nego vilice, a prikolica je preslaba da bi više tovario na nju.
 
Na vrh