• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
S proximom sam grabio :). Bezveze mi je tjerati proximu za ovom balirkom, a i nije mi se dalo otkačiti grablje.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja sam prošli tjedan nešto pokosio i spremio za suhu nešto lucerne i otave ima ove godine dost dobre otave a i planiram da i otavić bude za kositi...


Ukupno 24 bale
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Zekson kolko konja je ovaj traktor s kojim teraš rolo balirku,kolko sam primjeti s njim radiš i sjenažu,tj. i zeleno baliraš pa omotavaš pa me zanima jel mu nebude previše???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
krasne slike, a još ljepši krajolik!

Još jedenom da se vidi da netreba milijunska mehanizacija da se obavi takav posao!
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Zekson kolko konja je ovaj traktor s kojim teraš rolo balirku,kolko sam primjeti s njim radiš i sjenažu,tj. i zeleno baliraš pa omotavaš pa me zanima jel mu nebude previše???
Universal je 55 ks 4 cilindra,da s njim radim i sjenažu i vozim bale doma i kasnije omatam to mi je najiskorisniji traktor na gospodarstvu jako malo troši a napravi odličan posao jedino malo je udobnost loša i šteta kaj nije duplak..
@ŠANANA hvala,da istina neteba milijunska mehanizacija bilo bi dobro kad bi bila ali. kroz koju godinu ja se nadam da bude bolje :(wasntme):
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
pa vidim da je suho ali ako otava nije prestara ja ju omotam jedino ako ti bas fali suhog to je druga stvar
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Inače i ja zamatam ali nemam svoj omotač nego posuđujem a sad sam imal 13 bala otave pa mi se za to nije splatilo iči po omotač iduči tjedan bi trebal oko 40 bala sjenaže napravit sve otava...
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Balirka je rollant 34 bale 100*120 nema automatsko vezanje nek potegneš špagu i sam motaš u radu je isto dobra balu nabije dost dobro jedino je sredina slabo bijena jer sve balirke na valjke ne nabiju sredinu kak treba treba mala snaga traktora za pogonit jeftina za održavnje i ostalo je sve dobro za moje potrebe i usluge što radija sam prezadovoljan godišnje oko 800-1000 bala sebi i uslužno...
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
uspio sam slikati koju sliku pa da stavim i tu...

moj universal i deutz fahr KM24
IMAG0002_BURST002.jpg

moj universal i sipma omotač i moj fendt 308 i rolobalirka krone KR 125
IMAG0006.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Odlični strojevi :). Nego kako nanosiš na omotač?? Sa prednjim utovaričam?? Omotavaš na njivi??
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
nosil sam sa prednjim utovarivačem i s njim sam uzimal dolje, ali imam i onaj lift koji ide na omotač da skipaš balu i odmah je okrene vertikalno (bum poslikal kad ulovim vremena..nisam ga stigel ni namontirati ;) )... sijeno sam vozio i omotavao na livadi blizu štale gdje sam mislio sve ostaviti, ali ovo koje sam balirao kasnije sam omotao odma na licu mjesta i ostavil jer je stalno bilo loše vrijeme kad sam to delal pa me bilo strah da me kiša ne zalije....
...da KR je tablica, dobro vidiš :D pokraj Krapine sam, Đurmanec, konkretnije Podbrezovica ako je poznato ;)

kosim sa universalom i roto kosim fahr km24, imam pauk fahr 2.5m, tračni pretepač sip 2.2m. omotač sam kupio novi, sipma OZ 5000 TEKLA direkt u poljskoj u tvornici, balirka je iz austrije došla krone kr125 2008 godina (radila 5 sezona, prvu 2009)...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh