• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas puštena Poljakinja u rad,treba jedan mali komad ljulja pokositi u nekoliko dana da ga preorem jer je 2 godine.Kravicama je nastalo veselje,zelena trava,konačno.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
A ne znao sam ja krenuti i oko 1.4 kositi u dobrim godinama,pa do debele zime se guli,recesija je,treba što jeftinije dobiti tu jadnu litru mlijeka
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prva 3-4 dana jedan obrok laganini,poslije idu dva obroka,nus pojave su zanemarive
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Danas počela sezona baliranja sijena. Prinos 50% manji nego lani.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
To ste susili ili sjenazu
Mi smo prosli tjedan poceli raditi sjenazu i trave ima manje nego lani ali nije bas upola manje
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam za vikend bio na selu i primjetio sam da je trava dosta rijetka i da je vec isklasala. U korijenu ima sitne travice a manje ce bit sijena sigurno za 30% ako ne i vise. Sreca pa imam sijena od 7 8 godina ostavlajenih po tavanima. Imam neki osjecaj da bi ovo mogla bit susna godina i da ce otave slabe bit samim time i manje sijena, a i kukuruz bi mogo podbacit :eek:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Evo jedne s balirkom ostale slike su u odgovarajucoj temi
Hy7Uc7E.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Sušeno sjeno, sutra nastavak, pa ću stavit slike.
Danas je bilo malo više sjena.
 

Prilozi

  • WP_20150513_001.jpg
    WP_20150513_001.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 171
  • WP_20150513_004.jpg
    WP_20150513_004.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 179

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Vi tako rano kosite prvi otkos livada? Ja planiram tek prvi otkos lucerne skidati ovaj ili idući vikend, a livade početkom 6 mjeseca..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas pospremljene 4 sip najveće prikolice ,malo smo požurili jer najavili neko nevrijeme,idući tjedan kosi se dalje,ne treba gledati kalendar,trava je zrela a koliko je narasla to je druga stvar
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ja u protekla 2 tjedna sam 80% svoga pokosi i za pokupiti imam još sutra, nadam se sljedeći tjedan dobrom vremenu da završim. Ja sam sa prinosom zadovoljan.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ja sam danas izbaliral jednu svoju livadu..
A da sam znal da bude lijepo vrijeme, trebal sam u nedjelju ujutro pokositi sve i danas naci dobru ekipu za izvazanje i mukta bi osusil..
A trava je za kositi, nije mlada, a nije ni prestara, taman.
Samo je dosta rijetka i treba ju cim prije pokositi, pa navoziti gnojovku i nek se zgusne.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Vi tako rano kosite prvi otkos livada? Ja planiram tek prvi otkos lucerne skidati ovaj ili idući vikend, a livade početkom 6 mjeseca..

Moja lucerna ti je vec drugi otkos na 15-20 cm.Malo vi to predugo cekate a i ove livade kaj sam prosli tjedan kosil su pocele rasti isto.
U mom kraju se jos balira sjenaza malo i gotovo bude,a vec i ljudi suse pomalo.
Ako sad ranije pokosimo imamo se cemu i nadati jer kako izgleda suho bude.

Bhorv su teske bale?
Mi moramo spremiti 2200-2300 kockica i onda 80 rolo bala sijena ove god.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Iza ovog najavljenog pogoršanja,kosim ostatak običnih livada,kvaliteta je super a količina i nije baš,tako da bude kompenzacija.Istina ostalo je starog sijena od ljulja pa to budu mazale junice i zasušene kravice. , ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh