• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Prekrasan krajolik, sviđa mi se, baš je idilično!

Fendt se dobro pokazao, nije bilo problema???

Kad si to kosil, pošto vidim da je sunčano bilo na slikama?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
za sad je dobar, nemam nikakvih problema.
mislim da sam to kosil oko 7.8. ak se ne varam, bilo je par lijepih dana
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
jučer sam napravil i omotal 7 bala zelenoga, još operem, podmažem i pospremim balirku i sezona je gotova
IMAG0040.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zakaj ne , pa dok ne počne smrzavati a možeš i tad ali gubiš kvalitetu .
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
malo smo na knap sa kockicama, a pošto je problem sad posušiti, možda bi još nešto omotali pa pitam... nemam iskustva s rolobalama, ove godine smo prvi put nešto omotali pa se još učimo :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega suši 7 rali, ujak suši jedno 2-3, a ja planiram skinuti nekih 4 rali, a ral se več suši i moram reči da se odlično suši.
Vele za ovaj cjeli tjedan i polovicu idučeg temperature do 24°c, topli vjetar do 12 km/h, pa to se bude sve osušilo :D:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Čini mi se da je prekasno za sušit travu..
Ujutro je dugo rosa i magla več pomalo,i tokom dana nije neko vrijeme,navečer opet rosa..Prošlo je vrijeme sušenja trave...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
I ja se slažem s tim. Otac je jučer i prekljucer kosio otavu biće pokoseno preko 10 rali pa ćemo sutra sve to balirati voziti kući i omotavati.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Za suho balirati teško da će biti suho, ali za dovesti u rinfuzi i odmah hraniti da. Ja tako već mjesec dana radim, samo sa samoutovarnom vozim.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kod mene na livadi prazna prikolica propada koliko je mokro i bojim se sta bi onda ostalo od livade nakon kosnje i skupljanja otave
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja sam prošli tjedan riješio četvrti otkos dijeteline,bilo solidno,malo je duže trebalo a i jedna kiša me zeznula al sve u svemu zadovoljavajuće.....
Mislim da se može osušit još uvijek(bar na mom terenu)sljedeća dva tjedna javljaju solidno vrijeme,vjetra ima,a i ovi otkosi više nisu tolko prejaki tako da.....po potrebi okrenut dvaput i vjetar to dobro ispiri i prosuši,pri baliranju malo raspustiš presu i bez problema....
Ovaj tjedan kod nas ljudi voze što je prošli pokošeno i ide bez problema....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ja sam danas pokosio 1 hektar i to ili budem nekome ponudio da si osusi i izbalira, a ako nitko nebude htio, budeo izvezao sa samoutovarnom na neku hrpu i nek trune..
To sam samo pokosio da ocistim livadu, a necu voziti doma jer je odozdola trulo i necu to kravama uopce davati..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Danas sam napravio nekih 100-150 kockica otave:




balirao sam i po noći zadnjih 60-70 bala jer je to bilo na drugoj parceli:





i jedan kratki video:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dEj8bq8_etw&feature=youtu.be[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas se pospremila zadnja otava,sve se kosi u zeleno ali ova zadnja livada je od jednog susjeda onda mu to pokosimo i podijelimo po pola,bila jedna sip 25 puna za svakog ,odlična roba,malo je kasna košnja ali što je tuje,kakva je situacija zeleno se bude kosilo do snijega
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I mi još nabalirali sijena, odnosno suhe otave da je to čudo jedno, tako da ko nije osušio i počistio livade u zadnja 2 tjedna propustio je odličnu priliku, jer osušilo se sve kao da je 6. mjesec!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
I suho je za baliranje? Ja sam sa samoutovarnom dovezao jučer, nekih cca 10-tak dana je pokošeno, ali nije za baliranje jer nije skroz suho.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Suho ko barut!!!!

Napravili smo skoro 400 kockica, te blizu 40 rolo bala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh