• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Upravo ovakav silokombajn, ko ne vjeruje ne vjeruje, nije mi nista bolje da izmisljam bajke. Uostalom kad otvorim silazu poslat cu fotke. Dogovoreno. Rekla sam da samo slamnati dio moze biti malo duzi ako je prosusen vise a ostalo je na dusinu od 2,5 do 3 cm.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Spremanje sijena kod mene još imam za oko 200 bala za zbalirati 120 ih je spremljeno sad s čeka ljepo vrjeme pa opet na posao.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pozdrav Ibosilj možeš mi reci jel tvoj traktor ima original 750 okr kardan ili kosis sa 1000al na pola gasa i kako ide ja bi kosio isto na 1000 i pola gasa jer nemam 750 al to mom starom nemogu dokazati on tera 540 i gas jer kao mu neko rekao da će mu puci osovina u traktoru staces stari čovjek a kad se kosi mene nema doma, još jedan problem kosa je sip 165g kao nova al mu je mala pa mora je dosta nakositi u desno jer je traktor dosta širok kako je po tom pitanju kosa 185 ili bi bilo bolje još veća
 
Posljednje uređivanje:

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
m
Mislim i ja da bi bio bolji jos jaci traktor ali vjerujte da je i ovaj od 60 ks radio besprekorno, a normalno jedino gdje su bili debeli otkosi a bilo je ove godine dosta toga, moralo se malo stati i lagano da ga ne bi gusilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Spremanje sijena kod mene još imam za oko 200 bala za zbalirati 120 ih je spremljeno sad s čeka ljepo vrjeme pa opet na posao.

=QUOTE]

Zekson vidim kosis s obicnom bocnom kosom..
Kako si zadovoljan s njom s obzirom da puno kosis, koliko jutara godisnje kosis?
I koliko ti sezona traje jedna kosa?
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
@ Ivan KC kosu smo kupili tek sad na proljeće za 1000 kn za sad radi odlično imali smo prije gramip stražnju kosu dupli nož i nakon pokošena 2 ha pukne kosa pa su sad počeli pucut noževi na protukosi da poludiš svako malo zezne to je trajalo 3 godine i sad na proljeće kupili novu kosu i opet ista stvar opet pukne tamo pri peti onda je stari rekao ništa najdi mi bočnu kosu za fergusona i našo ja nju u varaždinu za 1000 kn i za sad radi dobro...
godišnje kosim do 15 ha što sijena ,lucerne otave,ljulja itd..
vidjet ču kroz koju godinu da kupim rotokosu za universala jer mi je ovo dosta sporu kosim u 1-2 brzoj a dok s rotokosom s unijem letim po njivi s 2-3 brzom ak je ravno..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Imam i ja bocnu na 539, ali se vec dosta pohabala, pokosila je da ni sama nezna koliko, pa sam poslao mail Gramipu u vezi cijene nove kose i jucer mi odgovorili da je cijena 8500 kn..
To mi je malo puno pa budem ovu svoju malo bolje poslozio i bude posluzila jos neko vrijeme..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Imam i ja bocnu na 539, ali se vec dosta pohabala, pokosila je da ni sama nezna koliko, pa sam poslao mail Gramipu u vezi cijene nove kose i jucer mi odgovorili da je cijena 8500 kn..
To mi je malo puno pa budem ovu svoju malo bolje poslozio i bude posluzila jos neko vrijeme..

Na njuškalo, nađe se dobrih bočnih kosa za 500€
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Zekson koja je oznaka te klasove rolo balirke i kolike su dimenzije bala, kako si zadovoljan sa njom, u planu mi je u skorijoj budučnosti kupovina takve prese jer za kockaste bale treba dosta leđa? Hvala unapred na odgovoru.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pozdrav Ibosilj možeš mi reci jel tvoj traktor ima original 750 okr kardan ili kosis sa 1000al na pola gasa i kako ide ja bi kosio isto na 1000 i pola gasa jer nemam 750 al to mom starom nemogu dokazati on tera 540 i gas jer kao mu neko rekao da će mu puci osovina u traktoru staces stari čovjek a kad se kosi mene nema doma, još jedan problem kosa je sip 165g kao nova al mu je mala pa mora je dosta nakositi u desno jer je traktor dosta širok kako je po tom pitanju kosa 185 ili bi bilo bolje još veća

Bok Driver,
ovako, na Fiatu mi kombinacija 750 okretaja kardana, kosa Pöttinger Cat 185 i okretaji motora na nekih 1500, dok je kombinacija za Univerzal 1000 okretaja kardana (nema 750), kosa Deutz Fahr 165 i nekih 1800 motora.

ne znam kak je kod tvog traktora, ali znam da na univerzalu treba nekih 2200 okretaja motora da on ima 1000 na kardanu, a za 540 mu treba cca 1800, nek me ispravi netko ak griješim, dugo nisam bil u univerzalu ::^): takve eksibicije s hiledarkom na kardanu možeš raditi kad imaš zalihu snage kod traktora, recimo da bi univerzalu bila taman kosa 185, a fiatu 220, al to je opet teško nositi po bregima, em su neravne sjenokoše i tak...
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Zekson koja je oznaka te klasove rolo balirke i kolike su dimenzije bala, kako si zadovoljan sa njom, u planu mi je u skorijoj budučnosti kupovina takve prese jer za kockaste bale treba dosta leđa? Hvala unapred na odgovoru.

Claas rollant 34 je oznaka radi bale veličine 100 visina i 120 širina.
Pa u 6 godina kolko je imamo napravila je kod nas igurno oko 6000 bala i radi odlično jednom smo pobalirali panj pa je puknul zupčanik koji tjera pick-up al smo to sredili i prekjučer mi je otišao naprjed na pick-up jedan dio nezz kak se zove ali to je več staro i ima največe opterčenje pa je puknul ali dobro sve u svemu balirka je odlična za sad 1 kvar da je nekaj puknulo i takve balirke se teško nađu za prodat tu kod nas možda vani ali isto rjetko gdje koj treba pogledat...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Odlično se pokazala balirka!
Kolega je napravio nekih 150 bala ukupno do sad u sijenu i zadovoljan je s njom, a i traktor ju jako dobro vrti, nije mu teško i sasvim dobre bale napravi.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Odlično se pokazala balirka!
Kolega je napravio nekih 150 bala ukupno do sad u sijenu i zadovoljan je s njom, a i traktor ju jako dobro vrti, nije mu teško i sasvim dobre bale napravi.

Jel je balirka tuniz okolice bjelovara?je mozda dao za nju imta 577¿
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
nekoliko starijih slika s mojih livada i ispomoc susjedu:









kao i inace, slike nemogu docarati koliko je zapravo strmo :icon_eyes:





ja sam mjestima zgrtao pod ler gasom i s nogom na kocnici a i susjed kaze da je pored oraha zekan nizbrdo isao bokom..
mrzim bocne nagibe, pogotovo u malom mf-u :icon_hang:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Kakav to imaš pauk na IMT? jel ga diže šta? kolko si ga platil?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
@gazda gizdavi...balirka je zimus kupljena kod Milkovića u Diklenici.

@tibor...jel ono zetor vuče prešu JD 590??
Niste ni jednu balu lovili po okolini???? :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
pauk je posudjen, deutz fahr. sad koliki je zahvat neznam, 4-5m?
nosi ga ferko bez nekih prevelikih problema. propne se tu i tamo ali ide to.



balirka je 590tka, da. krenula je jedna bala prema vinogradu ali je brzo stala. zna sofer gdje treba ispustiti balu pa nije bilo problema..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Sad kad ja krenem spremati sijeno budem slikao gdje su velika brda jer tu jedan traktor balira, a drugi dočekiva balu :).
 
Na vrh