• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
u pravu si . Na brzaka sam skiciral i nisam razmišljal o detaljima. Samo sam naznačil da je omotam oko žrti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,145
O ovak necemu sam ja razmisljal kaj je kolega markach postavil.
Nema vise radne snage, a imam skoro novu utovarnu prikolicu.
Al onda smo puno stoke rasprodali, i ovo malo kaj je ostalo bude otislo za koji mjesec, tak da vise nebum ni susil sijeno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kakva je prednost ovoga u odnosu da se kocke napraviju na traniku? Manje ljudi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Znatno manje radne snage, definitivno.
Jedino je pitanje koliko ta, dvaput zdrobljena, krma vrijedi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Niko više neće delati. Nikom više nije sila. A kad treba platiti npr odojka uvijek im je puno. Neke bolje strojeve, da možeš odraditi sve sam sa nekom malom ili srednjom proizvodnjom bilo čega nemreš u nekom kratkom roku kupiti. Osim tko uzme novce od Europe. Šta onda ljudima preostaje nego pomalo odustati. Kičma svake godine sve poderanija a zamjenska ne postoji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad bi bilo penez, bolja varijanta mi se čini izbalirati u male kocke i dopelati doma sa samoutovarnom prikolicom za kockaste bale. Doma se iz prikolice istovare na ovaj isti transporter.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
519
Ma, mislim da su kocke pri nama još uvijek zakon. Niko nema vremena za nić, pa onda se barem najdemo kad treba bale pospravljati. Je da je poklje dva dana upala mišića, ali se zdrži.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Evo obećanih slikica,ovo je modernija verzija,znači kuzuc je na prve dvije slike,a na zadnjoj je moderna kolutura,na izvlačenje tako da se produži prikolica sa 3 m na 4 m za još dvije bale u dužinu
Kad bude u upotrebi baš za tu namjenu poslikat ću na frezi stariju verziju,ali princip je isti
20200624_210733.jpg 20200624_210818.jpg 20200624_210850.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bane, hvala. :ppozdrav:
Ako dobro razmem, žrt iliti hlod ima na kraju ušice koje se klinom povežu s kuzucem.
Ovo otraga kaj zovete kolotura se izvlači i onda se zadnja stranica spusti na tu koloturu.
Ja sam, kod korištenja prikolice, umjesto zadnje koloture lancima povezal zadnju stranicu za bočne tak da su je lanci držali u položaju kao na koloturi.
Jedan i drugi sistem funkcionira ok, a bolji je onaj na kojeg se navikneš. :)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Tako je hlod ima na sebi izglodanu rupu kroz koja se natakne na kuzuc i osigura sa klinom,a otraga konop
Tako je ovu koloturu izvučem,ali ne samo za dužinu stranice nego za stranicu i još toliko,a tu ubacim dva kom tavalona,neki su i kao što si ti napisao,ulovili stranicu sa lancima
Kad budem koristio,poslikat ću
Ova doljnja kolotura se koristila dok nisam produžio prikolicu,a sad koristim ovu gornju na koje se nasloni stranica
 

Najnoviji postovi

Na vrh