• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Spremanje trave

Lijepe bale, lijepe slike, ma podravska idila! :D :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

Lijepo sve izgleda.
Sa kojom balirkom je balirano?
 
S

skolan93

Guest
Re: Spremanje trave

imaš odlično spremište za bale

kolko bala tu stane
 
B

baota

Guest
Re: Spremanje trave

pozdrav svima imam jedno pitanje neznam dali je u ovoj temi vjerovatno da nije pa se izvinjavam , imamo balirku DF 230 ima i mrezu i spagu , ali stalno baliramo u mrezicu bala se dobro sabije ali mreza omotava od krajeva po 15 cm neznam u cemu je problem moze li ova balirka da omata balu od kraja do kraja?? ,moze li da omota do rubova bale ili to samo mogu novije balirke , ili u nas nije nesto ok :?: :?: :?: ,
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

baota kaže:
pozdrav svima imam jedno pitanje neznam dali je u ovoj temi vjerovatno da nije pa se izvinjavam , imamo balirku DF 230 ima i mrezu i spagu , ali stalno baliramo u mrezicu bala se dobro sabije ali mreza omotava od krajeva po 15 cm neznam u cemu je problem moze li ova balirka da omata balu od kraja do kraja?? ,moze li da omota do rubova bale ili to samo mogu novije balirke , ili u nas nije nesto ok :?: :?: :?: ,

Gdje ti pušta mrežu?

Dole na pick-up ili gore na valjke?
Mi imamo sipmu i isto to zna zezati da ne stavi mrežu od kraja do kraja ili stavi na jednom kraju do ruba,a na drugom kako kažeš 15 cm uvučeno i onda bala odma ne izgleda lijepo,a naša i nema valjke ima letve pa pušta mrežu dole, pa zbog toga zeza i nem ono da ti razvlači mrežu od ruba do ruba.
 
B

baota

Guest
Re: Spremanje trave

neznam sta je problem kupljena je polovna u dosta dobrom je stanju i ide preko nekih valjaka valjda ali ne razvlaci mrezu od kraja do kraja a bunt mreze stoji gore i mreza je tocno kupljena koliko je i bala siroka ali ona umata manje sa svake strane po 15 cm pa to ruzno izgleda ,sto je razlog :?: :?: sta bi trebao uraditi da omata od kraja do kraja :?:
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: Spremanje trave

U ono spremište stane nekih 130 bala dok je puno...

Baota, imao sam ja prije nekih 5-6 god. takvu balirku i znam da sam imao isti problem, znam da je kod nje jako bitno kako provedeš mrežu oko one cijevi što se utiče sa strane a dođe ispod mreže i da je mreža okrenjana baš onak kak je tamo naslikano. I svakih cca 40 bala kako se mreža troši siđem dolje i prebacim one kopče na poklopcu što špana mrežu, tako da uvijek približno jednako špana, i usput malo očistiš onu trinu što se nakupi tamo uz krajeve gdje pušta mrežu. Jer ako je nova mreža, a jako našpanano nije mi uopče mogla povuči mrežu, a opet ako je slabo našpanano pred kraj mreže onda je vuče bezveze i ne širi uz rubove,te ne stane odmah kad je nož odreže. Nije to nikakav kvar samo malo zafrkancije dok je ne pogodiš kak treba :D
 
B

baota

Guest
Re: Spremanje trave

:D ok hvala puno pogledat ce mo malo to , pozdrav
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

Mi smo danas malo radili kockice da zapunimo sa njima do krova gdje okrugle ne mogu, pa evo slika.





 
G

Gradacac

Guest
Re: Spremanje trave

Hurlimann86,
lijepo uradjeno nema sta..
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

Jako dobar sistem sušenja pogotovo za lucernu i ostale djeteline jer nema gubljenja lišća što je jako bitno, ali i jakooo skup sistem nažalost.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: Spremanje trave

Hurlimann86 kaže:
Jako dobar sistem sušenja pogotovo za lucernu i ostale djeteline jer nema gubljenja lišća što je jako bitno, ali i jakooo skup sistem nažalost.
zar odpadanje lišča i gubljenje belančevina,.... nije skupoooo a i ''motanje'' traktorom po njivi 3-4 dana.
ako koga interesuje kako to videti u praksi mogu organizirat ogled - dobiti informacije iz prve ruke -farmera - što je skuplje . :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

adviser kaže:
Hurlimann86 kaže:
Jako dobar sistem sušenja pogotovo za lucernu i ostale djeteline jer nema gubljenja lišća što je jako bitno, ali i jakooo skup sistem nažalost.
zar odpadanje lišča i gubljenje belančevina,.... nije skupoooo a i ''motanje'' traktorom po njivi 3-4 dana.
ako koga interesuje kako to videti u praksi mogu organizirat ogled - dobiti informacije iz prve ruke -farmera - što je skuplje . :scratch

Nije skupo ako se posao radi kako treba.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Utovar rolo bala sjena

Dali ima neko nekakav izum za stražnji utovarivač bala - nešto od tubing
cijevi. Sa vilicama nemožeš podići na prikolicu.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Dali ima neko nekakav izum za stražnji utovarivač bala - nešto od tubing
cijevi. Sa vilicama nemožeš podići na prikolicu.

napravi si trn od tubinga,napraviš si trokut za kačenje ruka i poluge ili ako imaš od nekog starog priključka i na njega navariš tunig oko 3m( sve zavisi koliko ti je visoka prikolica i težak traktor)na vrhu staviš,tj. navariš šiljak i tako se nabijaš u balu dižeš hirauliku i nosiš na prikolicu
 
N

nasafarma

Guest
poštovanje,
imam jedno potanje, da li se trava kada se silira u silos treba prije tog nasjeckati silokombajnom ili se samo pokosi pa u silos (gaženje traktorim itd.) , isto pitanje za lucernu i grašak. tnx
 

Najnoviji postovi

Na vrh