• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,530
Zadnje korištenje je bilo prije 3-4 tjedna, bez problema. Jedino su onda osigurači bili rastalni, a sad su automatski B16.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Hvala. :ppozdrav:
Svi osigurači su B razreda: 6 kom B10, 12 kom B16 i 4 kom B20. Bi li pomoglo ako prespojim s B16 na B20?
Probaj, pa budeš znal. Za jednu probu se ne bu niš dogodilo.
Ak pomore, zamijeni B16 na C16, kak sam prije rekel, jer problem je kratkospojna zaštita, a ne nazivna termička struja prekidača.
I još nekaj: 3f odvod (kabel) se uvijek štiti 3P prekidačem, a ne s 3 jednopolna.
Onoga iz Pevca nemoj ugrađivati, radi estetike, ali i vjerojatno niti položaj sabirnice ne paše, tak da kupi SE prekidač, kakvi su i ostali ;)

Edit:
Sad sa se sjetil: pri meni se direktno pokreće kompresor s 4kW motorom preko C16A prekidača. Dugački vod (kak je i pri tebi) dovoljno ograniči struju pokretanja tak da prekidač nikad nije izbacil, čak ni ako je još nekaj priključen preko istog prekidača.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,173
Tako je. Ja bi isto del C20. Pa nije to stroj koji dela 8 vur v komadu, saki dan..
Preživeli budu i kabli i motor..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Nema potrebe za prekidačem od 20A, jer je nazivna struja tog motora oko 8A, a kabel je, pretpostavljam 2,5mm2.
20A bi moglo za vodiče u zraku, ali za kabel je previše.

Osim toga, prek C16 pogonim i kalač, koji optereti vod i sa 20+ A u trenutku kad se pojavi kvrga i hidraulika stane...a još ponekad i kompresor radi na istom vodu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh