• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,695
Imam dva TVa. Jedan serije 1. (418), a drugi komunalni kojeg moram završiti.
Zanimljivo da ovaj 1. serije ima posebno podmazivanje osovine klackalica, a to nisam vidio niti na jednom njihovom motoru. Na njemu je zamijenjena lamela, vratilo piramide, kardani i njihovi ležajevi.
Imaju papire, ali nisu registrirani.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Zapravo koliko mrzim to g...o moram priznati da ima dosta kvalitetan cilindar a i razvodnik..PPT je bila kvalitetna konkurencija.
Velecasni, je to cilindar od prve generacije TVa?
Ja imam Pasquali 940 sa takvim cikindrom.
De se more nabaviti gumice za klipa?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
@vlč.puknuti da li se da složiti razvodnik od TV 523 da ne pušta? Ima kolega s posla problema s njim pa treba majstora da mu to složi ako se rade takve stvari u kućnoj radinosti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ne znam koji je tip , niti me boli ona stvar ..Ispred mene je došao u kutiji i hvala bogu u istoj je otišao .

Sve potrebno za remont može samo preko te iste kutije

@vlč.puknuti da li se da složiti razvodnik od TV 523 da ne pušta? Ima kolega s posla problema s njim pa treba majstora da mu to složi ako se rade takve stvari u kućnoj radinosti?
da li propada priključak ili curi ulje van ? ..prvo NE , drugo DA
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Propada mu priključak, koristi ga za vinograd i pada mu stalno atomizer dolje pa ga mora stalno ručno korigirati da mu ne propadne na zemlju.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Zašto meni ne radi plivajući položaj hidraulika kad mi je poluga na 0 kako i treba. Nego samo ako ju pomaknem prema dolje na jedno 2-3...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Zato jer je na vrhu pant i treća točka nemre stiskati feder. Gornja rupa služi za viličar, brane, sijačice...a ne za plugove, tanjurače i slične priključke, koji trebaju kontrolu vučnog otpora.
Kak rupe idu prema niže, povratna veza je sve osjetljivija. Tak je na Torpedu, Deutzu, Sameu...
1702670221137.png
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Meni je taj gornji dio dosta onako labav,ima jedno par cm lufta.

Jel se to negdje stela ili?

Topling kada cukam cukam i taj gornji prihvat.

@vlč.puknuti

Kažu da kada hoću plivajuci položaj onda žutu ručku stavim na 0 i s crvenom kontroliram dubinu. I to je radilo dok nije stalo. Tj. To je položaj za praćenje kontura tla za malčer i tako.

A kada hoću plivajuci u oranju, podrivanju itd. Onda s crvenim namjestim dubinu, s žutim silu...

Taj za praćenje kontura tla mi ne radi. Tj. Floating operation mode



Screenshot_2023-12-15-20-57-13-575-edit_com.dropbox.android.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
@ZJ

Meni je isto kao i tebi na 1 topling.

I jedno vrijeme je sve radilo. Ali kažem ti. Taj prihvat mi ima dosta lufta. Kako je kod tebe?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Slika je s Goldonija ;)

Na vrhu je pant, pa pogledaj gdje je luft i probaj za eliminirati.
Donja horizontalna polugica je povratna veza, pa provjeri miče li se dok ju treća točka stišće.
I treća stvar, provjeri u kakvom je stanju feder koji gura van ovaj komad s 4 rupe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh