• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Ferko nebre meti nožnoga gasa, kad ti noga treba da se vupreš v sponu da smiriš volan dok počne cukat 🤣🤣🤣

Al inače nožni gas je zakon, kod mene ga čak i Hanomag i Kramer imaju, pa su iz 50tih godina
Da, ali oni imaju samo jednu uzdužnu i jednu poprečnu sponu, i to s lijeve strane ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,688
Ja danas bil u obilasku Podravine, lokalni budu prepoznali di je koje. Usput isprike svima ak je ko naletel na gužvu 😅
IMG_20211220_151207.jpg IMG_20211220_123018.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Na 533 i nema koristi od nožnog gasa, jer kad dodaš gas, odeš se posrati i kad se vrneš, već ga je digel...
Ali 539 i veći su ipak nekaj drugo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,106
Na 533 i nema koristi od nožnog gasa, jer kad dodaš gas, odeš se posrati i kad se vrneš, već ga je digel...
Ali 539 i veći su ipak nekaj drugo ;)
Šteta kaj nema više Puknutog na forumu da čujem kaj bi ti on rekel na ovu izjavu.
On ima oba i garant ima više iskustva s njima nego mi kaj smo se tu i tam za volan primili..... a sve znamo o njima ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Ja takoder tvrdim da na 539 ne treba noznog gasa.
Napravil sam s dva 539 10 tis sati i nikad nisam ni pomislil da bi mi trebal nozni gas.
A kaj se tice saltanja, dok se covjek nauci na njega, to se salta ko auto.
Dok krecem, stavim reduktor u neutral, denem u prvu, vratim reduktor i gas.
Dalje saltam bez ikakvog medugasa, ali uvijek sa duplim kvacilom, to sam skuzil da se onda salta bez krcanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
A kak spustiš gas kad dvaput tišćeš kuplung u višu brzinu?
I v ravnici i nije toliki problem, ali v bregu je.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Npr, vozim v prvoj, dodam dosta gasa da se zatera, onda istovremeno stisnem kvacilo i smanjim gas i izbacim u ler.
Onda pustim kvacilo i odmah ga ponovo stisnem i ubacim u drugu, i po gasu.
To sve traje dve tri sekunde i ide dobro.
Nekad cak krecem i u trecoj sporoj, pa saltam dalje redom bez stajanja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,069
Što smo radili danas?
Pripremam se za svečani doček Zime, danas oko 17 sati!:ppozdrav: Konačno budu dani duži!:p

Jedino mi nije jasno zašto na današnji dan ne čekamo novo leto!:unsure::mad:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Dok krecem, stavim reduktor u neutral, denem u prvu, vratim reduktor i gas.
Dalje saltam bez ikakvog medugasa, ali uvijek sa duplim kvacilom, to sam skuzil da se onda salta bez krcanja.
Kaj nije da onda cukne reduktor kad to radiš jer se zupčanici u getribi i dalje vrte ili je to slučaj samo pri meni ?

Šteta kaj gospon kodnog imena Puknuti nije usavršil kočnicu za getribu ili pak možda čuva patent u tajnosti 🤔
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Samo se zezajate s reduktorom...pokojnom susjedu se zaglavil (zdrobil) nasred polja.
Reduktor se (na svakom traktoru) šalta dok traktor stoji sa stisnutim kuplungom i mjenjačem u leru ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh