• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Ovisi kaj se dela u autu. Ako se sjedi na miru sigurno nebu ništ puknulo. ;) :ppozdrav:
Sjedilo se na terasi restorana, jelo se i pilo a kad je roknulo bilo je i zavirivanja pod stol. Auto mi je bil prazan.
Dok sam radim sa malim autima dođe čovjek u servis da mu pogledamo di mu curi ulje, podložimo ruke dizalice pod auto dignemo ga u zrak uđem ispod njega i kabum. Veli gazda auta da sad nisam bil tu nikad nebi vjerovao da je moguće.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Meni pukla opruga na službenom doblou, a šefu na pasatu iz 2008.,bez ikakvog šusa
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ma svi ste mi jako dragi, ali nemojte me uvjeravati da Vam opruge ovjesa osobnih automobila pucaju same od sebe, ili ako u njihovoj blizini netko jako kihne...
Zašto?
Pa barem zato jer sam jako puno godina zajedno s kolegama automehaničarima radio u jako velikim auto radionama, a poslije sam i s kolegama godinama slagao aute za "autocross utrke", te bio pet godina po boksovima na utrkama i baš nemam u sječanju pucanja ma ijedne opruge. Da su se dečki bombali, kotrljali i radili svakakve lupinge to stoji, da su svijali oscilirajuča ramena, da su uništavali i amortizere, o da, da, da, da.

A dok ovak pukne opruga kak se vidi kod ZJ-a, taj je svaki kotač preživel jako puno bubetanja, a onda se opruga umorila i rekla - meni je toga vraga dosta. Naše su ceste uništavači ovjesa naših vozila, a mi plačamo cestarinu na registraciji, pa ovak, pa onak, a naši cestari ne znaju jednu grabu zaravnati da ju auto s ovjesom ne bi prebrojao.

ZJ prvo sam tvoju dizalicu na travi gledao samo na brzinu, na mobitelu, sad sam tek došao na kompjutor, počinuti si "pol vure", jer sam danas napravil sve same gluposti, pizdarije, štetu i troškove 😫 :cry:😖, sebi i supruzi. danas bude samnom sretna kaj kvočka s špagom. Bolje da se nisam niti ustal z kreveta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Na autu su svi amortizeri originalni, originalno je rame na tom kotaču (na desnom je mijenjano iz drugog razloga), originalni lageri na kotačima, pa čak i zadnja osovina...a mijenjani su potrošni dijelovi prema potrebi, auto nije bil u nekom sudaru...jedino se oštro vozi kroz zavoje...
Vjerujem da su lomu "pomogli" i zagrebački ležeći (jer ih, hvala Bogu u KŽ nemamo).
Ali 22g ipak naprave svoje.
Razmišljam i o njegovom nasljedniku, ali jednostavno nema na tržištu tak praktičnog auta, pa iskreno i nemam kaj bolje za kupiti (10-tak godina staro).
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Ma svi ste mi jako dragi, ali nemojte me uvjeravati da Vam opruge ovjesa osobnih automobila pucaju same od sebe, ili ako u njihovoj blizini netko jako kihne...
Zašto?
Pa barem zato jer sam jako puno godina zajedno s kolegama automehaničarima radio u jako velikim auto radionama, a poslije sam i s kolegama godinama slagao aute za "autocross utrke", te bio pet godina po boksovima na utrkama i baš nemam u sječanju pucanja ma ijedne opruge. Da su se dečki bombali, kotrljali i radili svakakve lupinge to stoji, da su svijali oscilirajuča ramena, da su uništavali i amortizere, o da, da, da, da.
A kaj imam od toga da ti lažem....
Svi znamo da kvaliteta materijala nije ista onda i sad. A o cestama da ne pričam, di je dobra cesta tam nasereju ležeće
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Rezime današnjeg skidanja krajnika. Krajnik skinut, uzel ga za mustru, otišel u trgovinu, daj mi takav… Mislil sam da je nemoguće pogriješiti. Ali… Umjesto sa lijevim navojem mi dali desni. A danas rade do 1h. Sad čekaj do utorka, a traktor na klocnama. :mad:
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
Posto je bilo preblatno za zavrsit 65m kanala za poteci vodu za pojilicu za kravu na pasnjak i struju do sjenika...
IMG_20220528_201747.jpg

Onda smo se malo poigrali sa zatezacima na 539...
IMG_20220528_201649.jpg
Tu di je rupa fali jos samo mazalica...nisam imal doma...uglavnon zivcira me kak svaki put tesko ide...pa onda spricaj s wd-om pa okreci kaj se pokrene...sad bude lijepo vazelin unutra pa bude malo lakse islo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Gledaj da ga uvijek malo mažeš kad je stegnut u hrpu jer ako ga rastegnutog podmažeš problemi budu u hrpu ga staviti dok mast ne izgura van kroz navoj.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
Napunil sam s.prstima i onda zasarafil navoj do kraja da baci visak kroz rupu dok nema sad jos.mazalice...tak da nebi trebalo biti problema...hvala na savjetu, al palo mi je odmah na pamet to...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Normalno da sam ja do toga došel na teži način i isto vadil mazalice nakon mazanja ;)
Inače je to super rješenje
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,648
I ja obicno na tezi nacin dolazim do takvih rjesenja, al ovaj put sam iznenadil sam sebe da mi je tak nekaj palo na pamet da bi se moglo dogoditi 😂😂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
@plus nećeš vjerovat,meni na Puntu 2 pukla oba prednja federa,jednostavno došlo do zamora materijala zbog hrđe
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
vw t4, svake zime redovito su preko noći kvcali...ujutro ispeljam kombi, kad ono komadi po par cm...
voziš dalje, samo je zadnji kraj sve niži.. 🤭
na prvom kraju nikad...
dok kod lagune 1, prvi kraj je na kraju toliko propal da se na dizalicu kod mehaničara trebalo dva hrgana pripremit...:hahah:
ali, nisu stali!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh