• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
@plus,
Nije čak ni rukavica bila u pitanju, već malo šmirgla... da je bila rukavica, možda ruke, a čak ni njega više ne bi bilo...
Ima jedan video gdje je čovjeku na velikom tokarskom stroju osovina uhvatila bluzu,nestao je u samo 10 sekundi,razbacalo ga u sastavne djelove
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Pošljite poveznicu još prije doručka...da smršavim koju deku....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Gledal sam one slikice gdje se na Japanca prevrnul buldožer pri utovaru na labudicu...
Pošlji na PP.

Prije nekih 7...8 godina u mojem poslu (u GB ili Irskoj, ne sjećam se) je poginul čovjek na takav način...ali u manje od sekunde, jer je brzina osovine bila oko 1500 o/min... :(
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam takodje tokar i do sada ni ja ni kolege nisu imali ozbiljnih povreda ,ali je posao ko u minskom polju nikad ne znas sta te ceka.
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Ima jedan video gdje je čovjeku na velikom tokarskom stroju osovina uhvatila bluzu,nestao je u samo 10 sekundi,razbacalo ga u sastavne djelove
Kolege po forumu, sve sam ja to kaj Vi spominjete videl. A doživel sam nekoliko tuđih tragedija. Nebudem sad opisival detalje.
Dopustite samo da napišem, najte se za mene sekirati, pazim ja jako, u poslu, na sebe i na druge.
Ne velim da su Vaše napomene krive, niti pomisliti. Samo morate prihvatiti činjenicu da ja ipak znam kaj i kak delam. Pritom uvijek, jako i pedantno pazim na detalje, kojih se Vi opravdano bojite.

PS
Radio sam u proizvodnji, na radijalnoj bušilici RB 1600, mojeg kolegu je svrdlo čopilo za bluzu na ramenu, dok je mijenjao radni komad i skinulo ga do gola. Godinama je poslije radi straha, usred zime radio u potkošulji. (Da, nije zaustavljao pinolu, gurnuo ju je u stranu, svrdlo se vrtjelo, a pinola se vratila i njega dohvatila. Sve za hebene sekunde u normi i zaradu.) Za divno čudo ja sam uvijek kao i on, natukao prosjek od preko 600 min, pa do čak 750 min, na istome stroju. Jedino nisam bez veze hodao pogonom i gubio vrijeme, pikao sam - čitaj bušio sam rupu za rupom.

Vi ste u pravu u Vašim strahovima, ali ja zadržavam pravo ostati vječiti optimist ;) (y)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh