• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
Najvažnije je kod autogenog odabrati plamenik i podesiti plamen da je neutralan, ni oksidirajući, ni reducirajući!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Ne mogu sad pronaći video gdje je Baja sa acetilenom zavario dvije žilete spojene oštricama..... I najtanji lim možeš variti autogenom, samo šta je sve manje "starih dobrih" majstora, koji to znaju....
Dobro bi bilo napisati svoje iskustvo dali si ti to radio. Ovo dalje nema veze sa tobom već uopšteno neke kolege pričaju šta su videli na jt. Smatram da to nije uredno to je tuđe a ne njihovo iskustvo. Neka pokušaju tako uraditi šta su videli dali to može tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Ok. Znači shopping lista...
Šta predlažete za poliranje? Šta kupiti?
Imaš onih, smeđih, abrazivnih filceva...
Izgleda ovak:
20230125_172802.jpg
Zovu se Scotch-Brite...a ima ih raznih:
20230125_173819.jpg
Možda ih ima i negdje bliže tebi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
Ja uzimam onog Atlasovog, kolko ja znam tam je najmanje pakiranje 2 kg. Kolko je litara nemam pojma.
Naletel sam na proizvod od Ivasima od litru ali ga još nisam probal.
Ja ovaj uzimam,za pranje strojeva zadovoljava
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,029
U ovim j Našicama u jednoj trgovini ima samo nešto što liči na nešto za poliranje. A u drugoj nešto što glumi pastu za poliranje.

Ja sam to kupio sad vi meni recite jel to čemu ili sam bacio novce Brusni-disk-za-predpoliranje-UD-3M.jpg download.jpeg
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Dobro bi bilo napisati svoje iskustvo dali si ti to radio. Ovo dalje nema veze sa tobom već uopšteno neke kolege pričaju šta su videli na jt. Smatram da to nije uredno to je tuđe a ne njihovo iskustvo. Neka pokušaju tako uraditi šta su videli dali to može tako.
A kako se varilo dok nije bilo trafo i tranzistorske elektro tehnike.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Zadnje kaj sam kupoval je bilo lani i koštalo je takvo pakovanje 70-tak kuna, a tak nekak je i sad jer kolko znam nisu mjenjali cijene.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
Takav uzimam i ja, ako se ne varam na njemu piše 2 kg, kolko ima litri pojma nemam, nisam nikad mjeril ali ja bi rekel da ima više od litre u njemu.
E jbga,sad si mi dao razmišljati🤔😂

Bit će da si u pravi👍
Screenshot_2023-01-26-10-40-28-205_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Muljaju nas gde stignu.
Ili nam uvale kilažu ili letkaroš krivo podatke prenese.... tak je i ovdje netko napisal 2.2 kg
Mjere posude pašu 🤭

Izmjeril sam danas litražu otprilike. Ima cca 1,8 litara
Usput sam složil malo.
Evo slika starog i novog pakovanja.



 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
U kom omjeru otprilike miješate s vodom ovaj dimer. Jednom sam prao traktor i našpricao malo po haubi i boja mi je na tom mjestu izbljedila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Stranicu prije smo pisali o tome.
Tam gde je lak kvalitetni praktički možeš sa koncentratom našpricati, najvjerojatnije se ništ nebu dogodilo.
Ja slažem otprilike 5/1 i s tim perem sve. Na autima mulde ne izgube sjaj nego ga dobiju tak da.... mislim da je do laka sa kojim ti je traktor pofarban
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Stranicu prije smo pisali o tome.
Tam gde je lak kvalitetni praktički možeš sa koncentratom našpricati, najvjerojatnije se ništ nebu dogodilo.
Ja slažem otprilike 5/1 i s tim perem sve. Na autima mulde ne izgube sjaj nego ga dobiju tak da.... mislim da je do laka sa kojim ti je traktor pofarban
Imt 539 orginal lak

Još jedno pitanje, razrjeđujete li samo onoliko potrošite ili ostavite razrijeđen u boci. Ja sam naime razrijedio u onoj plastičnoj boci od demineralizirane vode i primjetio sam da nakon duljeg stajanja slabije opere odnosno kao da izgubi na kvaliteti. I mislim da sam ga ja još više razrijedio. Mislim da su upute čak 1: 25.

Sad sam povećao sliku i na boci piše 1 naprema 40/50 za tešku prljavštinu. Što to sada znači 1 dio dimera i 40-50 djelova vode ili 1 dio dimera i četiri petine djelova vode. Upute su po meni skroz nedorečene kad su napisane na ovaj način.
Ja sam radio znači 1dl dimera i cca 5l vode u plastičnoj boci od 5l i to nisam dosta dugo potrošio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Još jedno pitanje, razrjeđujete li samo onoliko potrošite ili ostavite razrijeđen u boci. Ja sam naime razrijedio u onoj plastičnoj boci od demineralizirane vode i primjetio sam da nakon duljeg stajanja slabije opere odnosno kao da izgubi na kvaliteti. I mislim da sam ga ja još više razrijedio. Mislim da su upute čak 1: 25.
Upute su jako nedefinirane, barem za moj način čitanja.
Meni se pokazalo najbolje tak kak sam napisal.
Složim izmučkam i stoji dok mi ne zatreba.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Sve OK, samo to je onda 10 puta jače od njihove upute ako se držimo ovoga 1 dio dimera i 40 do 50 djelova vode.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh