• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Obrao 9 dunuma (uz pucanje gume i zamjenu iste) , zgrnuo tu kukuruzovinu i još uslužno izbalirao 750 bala :partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ustal sam oko pola 8, privezel si nešto nafte, zakapčio berača, pa malo popravaka i podmazivanja, pa u međuvremenu nešto pojeo, odvezao prikolice na polje s drugim traktorom i do 8 navečer berba kukuruza, pa kasnije dovezao prikolice, malo prije se navečerao i sad laku noć pa-pa :)
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
malčirao travu prije oranja za tritikal i malčirao kukuruzište iza kombajna jar je bila ogromna ambrozija pa reko da proletim bit če lakše za oranje
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ujutro malo pa ništa.Do oko deset.Pa se išlo po piliče.Zaklane i očiščene.Jednom ss pokušalo klati,i više nikada.Pa su se piliči trebali spremiti u ledenicu.Pa su se lijepo rezali na komade,jer dvoje ljudi ne treba odjednom pojesti cijelo pile.Bilo ono i pečeno.Da se ne bi postalo xD.Nije u modi.Pogotovo ne u vrijeme krize.I financijske i opće i krize...:scratch:scratch:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I danas slično kao juče , obrao 8 dunuma , pograbljao 10 dunuma i izbalirao nekih 350 bala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
U danas smo mjenjali cijeli sistem za muzilicu,sve cijevi smo promjenili i stavljali nove i nove pipe,stare cijevi su bile 1" a nove smo stavili od 1.5" i cjeli dan smo se sa time zabavili
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A joj,joj,joj,tako krasnu životinju ubiti.Dobro da si naveo da je susjed krivac,dobio bi odmah negativne bodove da si je ti ubio.Samo mi nemoj reći da si i ti lovac,dobiti ćeš sankcije.Pred par godina sam u županijskim novinama napisala članak o lovcima-"Bježi zeko".Pa me lovci ne vole.
Danas se malo ljutilo na veterinare.Uzeli nam 500 kn za liječenje jednog psa,jedne mace i tri mačića.Da ih ne svrbe uha.
Konačno se našlo malo vremena za sređivanje ukrasnih grmiča.Formirano je dva konjča,jedan polupas je popravljen,Dama sa suncobranom ja izgubila suncobran(ionako su vručine prošle,a vjetar ga stalno savija),lijepo sam ga odrezala pa ću formirati završetak ruke,iznad ribnjaka na brijegu sam popravila škarama tri ptice sa raširenim krilima,kokoš,guska,i dvije patke ću koji dan samo malo korigirati,ali ću kornjaču morati ozbiljno poštucati sutra ako me bude volja.A ostalo....
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
A joj,joj,joj,tako krasnu životinju ubiti.Dobro da si naveo da je susjed krivac,dobio bi odmah negativne bodove da si je ti ubio.Samo mi nemoj reći da si i ti lovac,dobiti ćeš sankcije.Pred par godina sam u županijskim novinama napisala članak o lovcima-"Bježi zeko".Pa me lovci ne vole.
Danas se malo ljutilo na veterinare.Uzeli nam 500 kn za liječenje jednog psa,jedne mace i tri mačića.Da ih ne svrbe uha.
Konačno se našlo malo vremena za sređivanje ukrasnih grmiča.Formirano je dva konjča,jedan polupas je popravljen,Dama sa suncobranom ja izgubila suncobran(ionako su vručine prošle,a vjetar ga stalno savija),lijepo sam ga odrezala pa ću formirati završetak ruke,iznad ribnjaka na brijegu sam popravila škarama tri ptice sa raširenim krilima,kokoš,guska,i dvije patke ću koji dan samo malo korigirati,ali ću kornjaču morati ozbiljno poštucati sutra ako me bude volja.A ostalo....
aaa haa kolegice ti bi mene sankcionirala.....zezam se ...ja ti nisam lovac i to me uopće neinteresira a i samom mi je žao jelenka al šta mogu kad mene ne pitaju dok pucaju:cry:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas se samo skuhao ručak.I ništa više.I lutalo se bespućima interneta.Koja je to ironija-kada ima puno posla oćeš popizditi od jada i jedva čekaš da prođe sezona i da se konačno i fizički i psihički smiriš,a onda se posao prorijedi,a ti neznaš šta bi sa sobom.
Tomo,hvala Bogu da nisi lovac,znaš,kakva sam danas sva nalijevo nastrojena,najradije bih potražila ono"Bježi zeko"(sve što sam pisala imam negdje spremljeno-osim Dogodovština, jer ih nisam pisala na papiru)I stavila tamo gdje su lovci.Kada bih znala gdje su.Što se lovaca tiče:butthead:Ljubitelje životinja volim,pa makar za kučne ljubimce željeli i vrane.:p
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Šteta jelenka ,ja isto mrzim lov na srne i slično ali divlje svinje bi sa guštom potamanio još pogotovo danas nakon obilaska jedne livade koju su preokrenule za 180,sad ja moram dobro razmisliti šta dalje,ponovo ju sijati ili saditi neko brzo rastuče drvo,popodne slagao sijačicu,mamu joj željeznu uzela mi danas mjeru,sad malo na komp pa uskače žena a ja put krpica
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkulaaa,pa kako to,žena na komp,a ti u krpe?Pa kako će nam se popraviti hrvatski natalitet bude li se mimoilazilo u ključnim bračnim aktivnostima?Kakav to primjer daješ mlađim generacijama?A-uuuuuuuu!:idea::confused::lol:
 
I

ihorzic

Guest
Spakirao traktore u garaže , spakovao auto prikolicu i materijal , te sutra odo na moire delat malo oko kuće i ako Bog da uloviti nekaj lignji
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajoj johabice napravili smo majne žena i ja dovoljno ,nek sad mlade snage odapnu na pronatalitetnoj politici,kod nas je puna kuča djece ,tj.od 2 godine do 14,da ti bude jasnije trebao bi imati tri zeta i jednu snajku ,tj 4 dobre prije:weedman::weedman:jedino ako koje od djece ne poludi kad odrastu:rolfer::rolfer::rolfer:,znaš na šta mislim da ne ispadne da nekog ne volim
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Je zagorec baš tako,to sam i ja mislio al da ne ispadnem bezobrazan,:mrgreen::mrgreen: al dobro valjda bude sve ok,:rolleyess::rolleyess::drinkers::drinkers:,evo pošto kiša pala danas se samo pobere jedna prikolica klipa i nešto malo oko kuče
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dan je počeo loše.Od prekjučer popodne od moje razigrane pasice bernardinke Ninice do danas je sve naopako.Još je jučer,iako prilično pospana bila u redu,a jutros je jedva disala.Odmah smo otišli kod veterinara i moje pseto je dobilo dijagnozu i tri injekcije protiv piroplazmoze.Baš sam se uplašila,bila sam zapravo blizu panike.Mislila sam da je reakcija na Stronganil,lijek protiv ušnih šugaraca koji sam joj aplicirala jučer ujutro i da će se svaki čas ugušiti ili će joj stati srce.A onda bi i meni stalo.Baš volim toga psa.
 
Z

zeleno zagorje

Guest
inače kod nas u zagorju vam vlada zakon kad sve poberete pa onda dođu bilo snaha ili zet , ista je stvar ,kaj to naš kolega zagorec nezna , ali kod nas se to sve u kleticama popravlja ,od raspoloženja do familijarnih odnosa, a berbe kuruze i svega ostalog kak bu bu ,nekak bu
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,nastavak dana ide ovako-nešto se pospremalo,nešto se kuhalo,a sada se sjedi u mraku.Ne mogu vjerovati.Je da sam sama kriva,djelomično.Počelo je prije Velike Gospe kada je pao luster sa stropa u boravku,i naravno,razbio se.I stolić.Pa još nismo kupili drugi,jer ne želim bilo kakav,pa je to odgođeno za dane kada neće biti posla da se u miru obiđu dućani.Svjetlo nije bilo problem,jer je boravak,blagavaona i kuhinja povezano u jednu cjelinu sa još dva lustera.Dučani su se obišli krajem prošloga tjedna,u dva grada.Od lustera ništa,nešto sam izbirljiva.I to ne bi bio problem da prekjučer jednostavno nije crko luster u blagavaoni.Sa pet žarulja.A jučet onaj u kuhinji sa šesnaest žaruljica,isto sve odjednom.Svjetlo imam samo na napi,od tv i od kompiča.I još,sutra smo trebali ići u Zg naći ono što mi odgovara,a jutros se razbolio pas.Pa ćemo opet biti u mraku.Ko obitelj Kremenko.Ili Kamenko.Došao susjed električar i kaže da će možda trebati mjenjat-ne znam što,instalacije.Baš nas ide,od udara groma u kuću postali smo ko ukleti.:twisted:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh