• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni sirak i Sudanska trava

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovo je Bogec muku mučio još je bio mlad i neiskusan al je sirak bio bolji i od njegovog po kvaliteti ,jer ako pogledate visinu ali gledajte i da stabljika nije bila predebela:weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Sirak za baliranje u sjenažu mi se nekak ne dopada,jer kad se malo osuši izgubi jako puno soka iz sebe,a i dobije se mala količina bala..

Sirak se mi najbolje pokazao kao hranidba friškog s polja,to su krave najradije jele.:p
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
...nego dali netko zna kakva je procedura sa sjemenom preko granice ako bi fizička osoba kupila samo za vlastitu proizvodnju ...

A pet minuta straha?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nšt od toga,da sam mislio na 5 min. nebi nikad bio tu gdje jesam ,jebi ga al ja sam takav ,danas sam nazvao u Novi Sad u institut ,malo smo ljepo popričali i ženska se nije mogla načuditi koliko kod nas košta sirak franco dvorište,dala mi je broj jednog genetičara u HR ,pa sutra ga zovem jer oni imaju neku sjemenarsku firmu da vidim dali budu proizvodili tog đina ili samo distribucija sjemena ali bitno da se pojavi konkurencija da se malo cijena smanji:drinkers:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ajkula kojeg sve sjemena sirka ima kod vas u prodaji i kako se otprilike kreću cijene?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mislim samo GRAZER N cijena mi je bila prije dve godine 42 kn za kilogram, a sudanska trava ljetos oko 27 kn za kilogram tako da budem vidio jer gospođa Sanja sa Novosadskog instituta mi je rekla da je kod njih 1,2 eura kg. pa ti vidi sad ali mi moramo još računati carinu i maržu ali nebi smio biti više od 25 kn, to je moje mišljenje ali ja sam imao u srednjoj jedva 2-3 pa to uzmi onak:rolleyess::rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
42 HRK za kilogram pa to je gotovo 11 KM ! :shock:
Znači u Srbiji je cijena 1,2 € to je oko 2,3 KM.
Kod nas je prošle godine cijena NS Džina bila, koliko se sjećam, 3,5 KM (oko 1,8 € ili oko 13,5 HRK). Znači bio je skuplji samo 0,6 € nego u Srbiji, mislim da ni kod vas nebi trebala biti veća razlika od možda 1 €.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ajkula, sunac ti žarki,sam nemoj sijat sirak na onaj komad do onih konja, onaj što ima 4 brega i kopca i još visi.

da, mene ajkula muči sa baliranjem.

ajkula kad sve saznaš oko sirka na raport kod mene i pitaj za sirak zrnaš, mislim da je alba i još jedan, sve ispitaj i pravac do mene.

svaka čast tine ti među rijetkima znaš šta je 5 minuta straha na granici.

nije analiza došla, jer neznam ni ja ništ, čak ni gdje je to završilo, valjd će doć, nemam vremena zivkat gdje je zapelo to sve.

sirak se jako teško može osušiti, a količinu niste izgubili samo postotak vode u sirku, količina sirka je jednaka

ajkula uspoređuješ sirak koji sam silirao u silos i tvoj za baliranje, moj je još manji išao u bale, sve ima svoju namjenu, vrlo je lako manipulirat masom tj proizvodnjom kad se proizvodi višak hrane pa se može odlučit u kojoj fazi se šta sprema.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nemoš vjerovati,sad sam zvao jednog genetičara iz slavonije i ubio me u pojam da Novosadski đin ne može legalno u HR jer nije na sortnoj listi,:butthead: jesu banda te naše sjemenarske kuče i pojedini uvoznici a moramo nabaviti podmornicu i prek save u Bosnu po sjeme, još usput posjetimo sve forumaše tamo :prayer::prayer:,a što se tiće baliranja dogodine ,samo bude išla grahorica i možda jedan otkos ljulja jer ja više financijski sam gecrk ,4 mjesec 2 klasa pa da skviknem ,bude maksimalna košnja zelene mase i nešto budemo skemijali za malo proteina iz prirodnog okruženja,a ljudi Bogecu je malo čudno kad dođe sa ravnice na moj teren gdje svaka druga bala ode u susjedovu kukuruzu ali ima on crvenog šejtana koji se dobro snalazi po terenu a vozaču je kompas mlaka piva za bubrežni kamenac:lol::rolleyess::rolleyess::lol:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
a da ipak pogledaš sa carinicima na granici. Ne uvoziš ti neke velike količine za prodaju nego samo malo za svoje potrebe. A lijepa riječ i koja kuna i mogu čuda učiniti. ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa nema ti kod nas mita,:lol::lol::lol:,sve puca od poštenja :rolleyess::rolleyess::rolleyess:,budem se malo raspitao jer mislim sijati oko1,5 h pa se skupi na cijeni a kažu da iduča bude gora od ove pa štedimo svugdje:axe:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A da pogledaš sa nekim prijateljem, možda on ima kuma čiji tast poznaje jednog čovjeka koji ima brata da radi na carini :mrgreen:. Na svu sreću svijet je mali :gitarist:
Ako to ne upali onda pregradi rezervoar za gorivo. :finga: U pola rezervoara i rezervni točak može stati jako puno sjemena. :vragek:
O poštenju ćemo kad budu došla neka bolja vremena ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
svaka čast tine ti među rijetkima znaš šta je 5 minuta straha na granici.

Da ne kažem što i kome sam vozio. :mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
psttttttttttt ,špije i veliki brat sve nadgledaju ,budem ja skemijo nešto:rolleyess::rolleyess:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Uzmes nekog od 20 godina sa sobom kazes studira neki izmisljeni fakultet natrpate torbe pune prljavi gaca i kad carenik otvori i cim mu zasmrdi odma ce popustit i reci teraj dalje :)
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Cu Ajkula...

Da ti nije mozda blize vamo do Cazina, jer cu i ja narucivati sirak pa da kupis direkt u prodavnci, malo ce biti skuplji za ovih Cawbojevih 0,60 eura, ali ako ti je blize...???

A granicari na V.Kladusi su ti haman pa tvoja i moja raja...ponesi 3 boce Red Bulla i to je to...

Ja imam od punca strica u Beogradu, pa cu vidjeti s njima da kako posljalje, mozda autobusom...ako ne bude skupo, jer se i za vozace mora nesto podmazati...ma ima kombinacija, samo naprijed...
 
Posljednje uređivanje:

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
čuj emy poznat je meni prelaz maljevac pa u kladušu, pa do cazina i bihača, poznam taj teren, ah poznam podosta cura iz tog kraja, pogotovo velike kladuše, hehe

a čuj sad za sirak, ak ne zaglavim tamo kod neke cure onda ti možd i dovezem sirak na vrijeme, hehehehehe

ajkula, DHL vozi međunarodni teret, trebaju zapakirat u kutije i pošalju sa kombijem robu do nas

da problem je što mi nemamo priznatu europsku sortnu listu pa ne možemo uvozit što je na njoj nego samo što je za nas registrirano, al smiješno je kad mi nemamo nikakvu proizvodnju sjemena sirka da ne dozvole uvoz nečega čega ima.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
čuj emy poznat je meni prelaz maljevac pa u kladušu, pa do cazina i bihača, poznam taj teren, ah poznam podosta cura iz tog kraja, pogotovo velike kladuše, hehe

a čuj sad za sirak, ak ne zaglavim tamo kod neke cure onda ti možd i dovezem sirak na vrijeme, hehehehehe

ajkula, DHL vozi međunarodni teret, trebaju zapakirat u kutije i pošalju sa kombijem robu do nas

da problem je što mi nemamo priznatu europsku sortnu listu pa ne možemo uvozit što je na njoj nego samo što je za nas registrirano, al smiješno je kad mi nemamo nikakvu proizvodnju sjemena sirka da ne dozvole uvoz nečega čega ima.

Ma znam da ti je poznat vidio sam na facebook-u imas pola Kladuse na listi...:D...samo ti njega dobaci do Maljevca...nebude li na vrijeme sijem ga odmah u Kladusi...kod njih sunce zalazi 2 minute kasnije...:D

Kakva bi bila cjena sirka direkt u Italiji...imam jednog prijatelja tamo, nesto sam mu govorio o tome on veli da bi imao vremena pregledati to kod njih u prodavnicama, pitanje je da li ga imaju u svoj Italiji on je oko Verone pa i do Milana moze da dodje i da li bi isto tako bila paprena cjena...

I jos nesto, kakva je cjena u Slovenij ???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja jučer se malo igrao telefonom i odluka je pala,kupujem SU SU od RWA i nemam namjeru da se igram sa živcima jer budem posijao oko 1 ha i to u tri djela da bude cijelo ljeto za košnju ,baliranje ne ,prvu parcelu mislim sijati 1.5 pa na neki razmak od 10 dana,nabrusiti bočnu kosu i vozi ,nikakve nebudu premikse jele preko ljeta,štednja i smanjuje se broj jer svaki dan sve noviji biseri vezani uz krave a moji živci imaju limit
 

Najnoviji postovi

Na vrh