• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ŠTORE 402 - obnova (puno slika)

Zanimljivo je,svakako!
Imam pitanje u vezi ispusne grane,kod imr motora su isto tri klipa dok samo dvije cjevi kak je to izvedeno?
E sad si mislim da je fiat motor mozda explozivniji i ljepse radi u leru (finije,glade)od imr-a zbog izvedbe ispunog djela glave i grane?

Kaj se desava sa ventilima koji na pecurki nemaju onaj komad?jel se vrte pa i losije sjedaju(dihtaju)ili?
Daj opisi kakav je dihtung glave isel mislim na vrstu materijala i marku i dal se maze s necim prije montaze?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Re: ŠTORE 402 - obnova (puno slika)

Zanimljivo je,svakako!
Hvala!

Imam pitanje u vezi ispusne grane,kod imr motora su isto tri klipa dok samo dvije cjevi kak je to izvedeno?
Ne poznam IMR motore, no, pretpostavljam, da su u glavi spojena dva kanala na jednom izlazu, a treći kanal na drugom izlazu. Pam IMR-ovi 4-cilindraši imaju isto dvije rupe, kaj ne?

E sad si mislim da je fiat motor mozda explozivniji i ljepse radi u leru (finije,glade)od imr-a zbog izvedbe ispunog djela glave i grane?
Frflja, poput 549. Rijetko koji ide mirno, no dobar auspuh čuda čini :)
Eksplozivniji, dakako je. Gas hvata munjevito i voli okretaje. Ne voli davljenje na niskim okretajima, ono kaj je na 533 normalno. Pri meni je ler gas na ~800 okretaja, na 533 oko 400.

Kaj se desava sa ventilima koji na pecurki nemaju onaj komad?jel se vrte pa i losije sjedaju(dihtaju)ili?
Dihtaju bolje, jer se vrte. Svaki put mijenjaju položaj, tak da se sicevi pravilnije "naklepaju". Ovi, koji se nemru vrtiti (zapravo mogu, ali za vrlo mali kut), ak prosviraju na jednom mjestu, nemru se naklepati, jer se, recimo, malo propuštanje nemre pomaknuti na drugo mjesto, već se isto povećava dok ne prosvira na tom mjestu.
Uostalom, ispušni nemaju takvu vodilicu, pa se okreću kak žele, pogotovo s jednostrukim federima, kakvi su na ovom tipu motora.

Daj opisi kakav je dihtung glave isel mislim na vrstu materijala i marku i dal se maze s necim prije montaze?
Imaš negdje naprijed marku dihtunga. Bil je u kompletu, turske proizvodnje.
Namazan je bakrenom masti, no to nije prikazano, jer je ovak bilo efektnije.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Normalno da su vam slike mutne: Dok dečko mukotrpno radi vi ste sigurno u nekoj foteljici sa strane dobacivali i :icon_pidu:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Re: ŠTORE 402 - obnova (puno slika)

Moj odabir slika je bil tim teži, jer nisam osobno videl ni rasklapanje a niti sklapanje motora, već sam mozaik slagal po ugrađenim detaljima (znaš da sam bil daleko...).
Znaš da mi je bilo žal kaj je tak bilo i kaj nisi mogel biti prisutan.
Možda bude prilike neki drugi put :icon_wink:
Glede ruku: pitanje je koliko je ljudi vidlo kak se dela takav posel uživo, tak da nemre niti zapaziti detalj za kojega niti nezna.
Štel si naglasiti da su ruke cijelo vrijeme bile čiste, odnosno to je bil posel za delati u bijelim pamučnim rukavicama. Smiju biti samo malo masne, ali nikako crne.
Tako je, baš to sam htel reči.
Mene je majstor učil, i naučil, da kad radiš generalku nakon završenog posla ruke moraju biti masne. Musave nikako.
Navodno je to preduvjet da bu generalka "uspjela"
Hvala mu i ovim putem za to kaj me naučil tak delati :icon_pray:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan majstor (Kirin) je rekel da se motor sastavlja na bijelom stoljnjaku i kad se sastavi motor i makne na stolnjak idu tanjuri za ručak a stoljnjak mora biti čist onda je to posel .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Željac, pa to je očito skoro tak i bilo. Mislim da si se i osobno u to uvjeril :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno tak ma na tom poslu bi vam i Čavka bil zavidan iako njegova radiona je bila uređenija nego apoteka :(clap)::(clap):
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Zašto je prekinuto prikazivanje obnove, jer mene jako interesira....
ZJ ajde nastavi sa slikama i naravno sa tekstom ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Prezaposlenost...nemam vremena za zabavu ;)

Bude nastavljeno, kroz koji mjesec...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni je još gotovo jer Muhač klinove i šarafe cinča a ZJ je to dal posrebriti i pozlatiti :icon_fU:
 

karlo123

Novi član
Tu od
14 Srp 2014
Poruka
4
Dali ima mozda ko kakvu sliku skice redosljeda stezanja glave motora štore 402 i na kolko kg se steze.hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Mogel si odmah pitati.
Evo, ovdje sve piše:
d34f933e.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh