• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 402

fiatstore

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
22
nece kardan da se ukljuci fali stift kako to napraviti moze li se rucno taj stift napravit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
U tu rupu staviš (mislim da je 5 mm) čavel, (ekser)

8841265840158.jpg


Ili elastični zatik (svornjak) istoga kalibra

8843125063710.jpg


I mirna Bosna
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Dali je na bloku motora obavezno ,u originalnom stanju ,zaljepljena ili zakovana ona limena pločica na kojoj je obično tip i serijski broj-(bar kod Univerzala) ,radi se o 402 .Gledao sam jedan al nije imao pločice a izgleda da je u originalnom stanju ,ne vidi se ni da je bila ikad ,a ni po boji se nebi moglo reč da je bila,smeta li to kod registracije?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Motor na Štoreu, iako je rumunjski, ima Fiatovu oznaku 8035.01.308*xxx xxx.
Broj je utučen između ona mala dva firkant šarafa ispod alternatora.
Nema nikakve natpisne pločice, a one 4 rupice su prazne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Broj motora ne igra ulogu kod registracije, ali ako se slučajno potražuje takav ili sličan postoji mogučnost zagledavanja od strane kontrolora
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
i evo ga..vani malo hladnije a ja moram več grijat traktor i palit na grijač.. i to ne s prve odmah..kolko sam čitao sad prethodne postove ima toga.. šta bi bilo najprije da je i kaj ja mogu sam provjerit bez nekih majstora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Skini usisnu granu i pogledaj ima li gareži u glavi.
Ako ima, znači da ne dihtaju usisni ventili i da nema dobre kompresije.
Skini i provjeri dize, te ih po potrebi zamijeni.
Provjeri stanje akumulatora i anlasera. Taj motor se treba jako zavrtiti da bi vužgal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ne znam kakav alnaser ima Štore, al ak je onaj rumunjski ko na Uniju onda niš čudno da teško pali. Za njega treba jak akumulator jer na slabijem s vremenom ode kvragu. Ak je Iskrin alnaser kakovog imam na jednom Uniju onda on jako dobro vrti, naravno ako je ispravan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ako ima gareži u glavi, glava treba dolje i širom. Nema čišćenja dok je glava gore (osim same usisne grane.
Trebaš dobar šaber, puno strpljenja, drotkefu na bormašini (ovo je već za poliranje :D:).
Nakon kaj se glava očisti, treba provjeriti stanje ventila i siceva, te ih ušlajfati prije ponovnog sastavljanja.
Naravno, trebaš i novi dihtung glave...

Anlaseri na 400 seriji?
Na prvim serijama su bili rumunjski. Kasnije su zamijenjeni Iskra anlaserima (na kojima su pucale osovine).
Zadnje serije su imale modificirani Iskra anlaser i Iskra alternator. S tima je bilo najmanje problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda kao trokraka turpija sa oštrim rubovima za fino skidanje strugotina i nepoželjnih naslaga mislim da ga zovu strugač .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Šaber? Grecalo, strugač...
Ovo je jedan od primjera, za skidanje dihtunga:
Grecanje1.jpg


No, pod šaberom se obično podrazumjeva ovo:
810831_BB_00_FB.EPS_1000.jpg


ili ova dva dolje:
-836013328_20141106113000_600x600_Fit_0_0.png


Kak je Željko rekel, najlakše ga je napraviti od potrošene trokutaste turpije ili piljaka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zapravo da ti puknuti stručno izgugla

Obrada kao takva se zove grecanje ...alat se zove grecalo .
To je vrlo fina fina ručna obrada metala ..u narodu raširena naziva tuširanje .
Uza svu alatnu mehanizaciju i preciznost nakvalitetnijim alatnim strojevima odnosno najpreciznijim alatnim strojevima se i dan danas klizne površine finiširaju grecanjem tj. tuširanjem

Postoje tri osnovea tipa grecala ili grecanja
za ravne površine , trokraki za rupe i poluokrugli također za rupe .
to se radi ovako ,
http://www.youtube.com/watch?v=UdDDe9oqZ4E&list=PL9D0927383E71A449
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
hm najrađe bi skinul motor i otpeljal muhi i zj-u da to naprave. posto oni imaju iskustva s tim
 

Najnoviji postovi

Na vrh