• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Misliš da je pumpa razlog zbog kojeg traktor ne pali?
Ako je tako onda nema druge nego sa njom na reparaciju.

Poslao sa xperie X compacta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
jesam ne pomaž
više neče ni da upali do sad je teško palio a sada neče nikako
Ima plutena brtva ispod, od silnog pretezanja si najvjerojatnije deformiral poklopac ili je brtva toliko otvrdnula da više ne brtvi.
Ako iscuri nafta normalno da neče da pali, probaj ga odzračiti.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Joj kaj mi se glupost desila zaboravio u žurbi provjeriti gorivo i na polju ostao suh ko barut jao *ranja ... Kad ono a kad si zadnji put mjenjao filter goriva nikad kod mene je tek 2 g kao budem kad bum imao vremena cccc...
Traktor potegnuo talog mrezica puna filteri u komi a na dnu čašice puding, subota ljep dan za radove a ja do grla u nafti, stavio nove fitere ali nece da bude lagano mora da pustaju nove gumice kad slozis gumice pusta na sarfu kad na sarafu slozis pusta na šajbici nakon ozracivanja jaooo milunka hehehh
I tako napokon sve slozio tek u nedjelju i ubio se u sijanju do ponoci .....
Zakljucak nece mi pasti vise na pamet nepogledati gorivo ....:drink:
Štore 504
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kad bi to napravil da nisi ostal bez goriva ? Nikad.... . Zato je možda i dobro da si ostal bez goriva. Za teba manje dobro, a za Štorca jako dobro :(blush):
 

zlatko7

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
9
Ima plutena brtva ispod, od silnog pretezanja si najvjerojatnije deformiral poklopac ili je brtva toliko otvrdnula da više ne brtvi.
Ako iscuri nafta normalno da neče da pali, probaj ga odzračiti.

hvala na pomoči evo sad idem odmah napravit to
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Neznam kako je odzračivat rakovicu al odzračit fiata/rumunja je muka. Mislim ide kad se ispraksiraš uz uvijet da je dobar akumulator. Naučeno na teži način...

Negon nakon predihtavanja i obrade glave te kalibriranja dizni traktor se preporodio jedino što i ja sad vidim da je na pumpi na navedena 2 šerafa kao i kod kolege počeo puštat naftu.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Malo je teže kad ostane bez goriva ali kad se samo filteri mjenjaju nema brige.
Mada ja nikad nisam imal problema ni kad se od nule radilo i kompletan sistem je bil suh.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Gdje traktor 504 dobije lufta na volanu najčešće dali je to spona volan ili je na križu volana, i koliko komplicirano na križu pikse promijeniti .
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ispravi me ali sto nema store ispod volana cijev koja na kraju ima neki nacin kriza koji prenosi okretanje na lijevu sponu volana tj.pitanje je dali se to moze potrositi da volan ima lufta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm, imas ..ali uglavnom to zovemo glava volana a nikad križ

da , ima glava ..i ima potrošnih djelova
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa cijevi izbiješ vreteno i staviš novo puž (pazi ima lijevi i desni /štore/univerzal) moraš izbrusiti bolcnu jer je zavarena i staviti novi puž iglice novi bolclin i ponovo ga zavariti nako toga nema lufta .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Mislim da je prije problem u pužu, jer se on većinom na jednom mjestu u sredini posete.
Probaj s onim šarafum na poklopca s desne strane glave volana smanjiti luft. Ak nebu zadovoljavajuće, uvijek ga stigneš rasklapati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onaj kaj sem slagal je imel problem pojelo se vreteno (na cijevi) i iglice i bocna a puž je bil ko novi .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Mislim da je prije problem u pužu, jer se on većinom na jednom mjestu u sredini posete.
Probaj s onim šarafum na poklopca s desne strane glave volana smanjiti luft. Ak nebu zadovoljavajuće, uvijek ga stigneš rasklapati.

jel to onaj šeraf kaj ima glavu za ravni šerafciger?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da ja moram remontirat volan dobrano bi razmislio o izbavicanju mehaničkog volana i stavljanju čistog hidrauličkog....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Da, velika matica i saraf za šarafciger.
Baš kak i na velikom Ursusu :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh