• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Imam servo volan tako da je to mjesto za pumpu zauzeto, jer ako uzmem ulje prije ulaska u postojeći razvodnik onda trebam staviti ventil da mogu preusmjeriti ulje u novi razvodnik a to mi nije baš neko rješenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
To ti je jedino rješenje ako nemreš dodati pumpu. Sreća je da se može na običnom razvodniku dodatkom posebnog šarafa napraviti PB (tlačni) izlaz, pa ti ne treba nikaj dodatno.
onda ulaz iz pumpe spajaš na P, povrat na T, a odlaz u postojeći razvodnik s trećeg (PB) izlaza.
Malo poišći, bilo je govora i slika o tome.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nisam baš našao ono kaj sam tražil al mislim da budem za početak spojil na jedan postoječi izlaz i u razvodnik a povrat ulja spojil u getribu, to bi trebalo funkcionirati zar ne? Kad budem trebao više od jednog izlaza blokiram ručicu i pustim ulje u taj razvodnik a kad trebam samo jedan koristim ovaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Možeš i tak, ali nemoj povrat spajati u getribu, već u kućište hidraulike.
Naime, upovrat ulja iz hidraulike pomazuje reduktor kardana (bar je tak na Štoreu), a ako ge premostiš, zupčasti se bu par vrtil na suho.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kako da to napravim? Nije meni do tog jednog izlaza al na njega bi spajal kočnice od prikolice, ne bih htio da imam njih kroz dva razvodnika.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Najjednostavnije je negdje na sredini traktora prerezati lajtung koji ide naprijed od pumpe hidraulike iza ispod sica na razvodnik za kipere.
Kupis konusne dvije čahur fi 12mm, holender matice i koljena, spojis crijevo na novi razvonik i vratis natrag ulje na lajtug.
Tak sam ja imao za prednii utovarivac na universalu
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Zanima me da li se može na štore 504 postaviti prednja hidraulika i servo volana u kakvom kompletu ili se može to odvojeno postaviti a da jedno drugome ne smeta ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Pumpa servo volana ide ispred anlasera, a cilindar se upire na zvono.
Prednjom se hidraulikom upravlja preko kiper ventila.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Tnx da li neko zna di bi se mogla kupiti prednja hidraulika plivajuću za štore 504?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
A za kaj ti treba?
Za prednju hidrauliku bi na tom traktoru trebala biti šasija do zadnjih reduktora. Sama prednja hidraulika se da kupiti (Lešnik SLO ili Faić HR) no cijena joj je 1/3 vrijednosti traktora, pa je pitanje koliko se to isplati.
Možeš ju i napraviti za manje novaca.
Jedino bi teško bilo izvesti prednji kardan.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ne treba mi prednji kardan naprijed bi kopčao podrezač za grah tako da s nosom idem u polje i režem grah.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
ZJ da li bi takva hidraulika da se složi i poveže na getriba tamo gdje ide kabina bila dovoljna da nosi vitlo od nekih 200 kila? Ja se nadovezujem na temu za štore ali mene zanima za univerzala, daleko mi šuma pa sam imao ideju da si malo olašam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
@CAPO ZG : još bolje ak ti ne treba kardan. Ne moraš ni slagati klasičnu prednju hidrauliku, već bi mogel nekaj slično ko ploča za ralivu, ak je u pitanju namjenski priključak.

@jocc Uni je malo masivniji i vjerujem da bi za nositi bilo dosta. Nadam se da ne misliš vitlati s prednjim krajem :)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
@ZJ ne mislim vitlati na prednji kraj, isključivo za potrebe transporta. Da je neki veći traktor onda bi al ovak ne, ionako ja radim to samo za sebe. Još uvijek tražim razvodnik koji da kupim i što više čitam to manje znam što napraviti. Vrte mi se razne ideje al mi se ne ulaže bez veze a treba mi to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Reci kaj bi štel, pa ti bumo pomogli novce potrošiti :)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nije problem potrošiti ono čega nema :giggle:, ma muči me da li bu mi sve radilo sa ovakvim razvodnikom kao iz rosija HIDRAULIČNI VENTIL 2xP40 RAZŠIRENI

Htio bih čim prije rješiti te dodatne izlaze, ma da barem imam pri nekome to vidjeti na djelu na takvom ili sličnom traktoru puno briga bih razriješio, jer koliko vidim ovi razvodnici koji se tu nude i kod trgoagencije nisam našao da imaju tlačni izlaz.
Kolega @Draško spominje da je imao samo ubačen razvodnik na lajtung između pumpe i postojećeg razvodnika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
@jocc, OVDJE ti je opisano kak to spojiti i kaj još treba kupiti da postojeći razvodnik bude "prolazni".
Pitanje je kam to najprikladnije smjestiti.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozdrav forumaši. Može li pomoć oko pumpe hidraulike na štore 504. Kada je ulje hladno diže bez problema, kako se ulje grije diže sve teže i teže, ali pri maksimalnom gasu može podići nekih 20 cm od zemlje. ulje 80-90 nasuto i filter nov. Rekoše pumpa hidraulike da je oslabila. Nova je oko 400 KM (1600 kn) , a profesionalna reparaciju oko 150 KM(600 kn). Kakvo je vaše mišljenje i da li je neko vršio reparaciju.
 

Prilozi

  • IMG_20200306_074058.jpg
    IMG_20200306_074058.jpg
    159 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200306_074109.jpg
    IMG_20200306_074109.jpg
    120 KB · Pregleda: 12

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Moje mišljenje ti je da kupiš novu ako ste utvrdili da ne valja.
Repariranje stare se po mom ne isplati jer ju nitko nikad nije repariral do kraja. Znači izmjenil sve kaj je potrebno da bi bila ko nova. Pričam za vrijeme kad su se pumpe reparirale jer ih nije bilo. Danas ih je kud hočeš i kakve hočeš.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Firma radi samo hidraulične pumpe... Prvo će je pregledati i dati preporuku.... Objasnili su mi da je kućište aluminijsko a zubčanici u njojtvrdi i vremenom se pojavi veći zazori i ulje se prelijeva preko zubčanika... Suština je da navare kućište aluminijskom elektrodom, zazore dovedu u fabričko stanje, zamjena semeringe i čega sve nema u njoj i to je to....
 

Najnoviji postovi

Na vrh