• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da ti novi volan ne struže gore na cijevi?
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Mijenjal sam kolo volana samo. Ne struze nis. Ima lufta malo izmedu plastike i cijevi
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Mislim nije orginal. zamjenski. Al ima sve ko stari. Na konus je i ima nutra onu kajlicu. Pa dotefnur
Je normalno. Nije sad da je bas forsirano full da se stegne. A nisam primjetil da je manji. Debja je plastika za razliku od starog
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Može li pomoć.. Skinuo sam reduktor da provjerim škripu koja mi se javljala prilikom kočenja traktora, jer sam prošle godine stavio nove kočnice i doboše. Otkrio sam i mali luft na poluosovini koja ide u reduktor. Je li komplikovano zamijeniti ležaj. Usput mijenjam i semering prema mjenjaču i na dijelu koji drži semering, slika, sa krpom, ima neka tvornički rupa.. Mislim da je treba ostaviti da ide prema dole i da kroz nju dolazi ulje do ležaja, da li sam u pravu.?
 

Prilozi

  • IMG_20200713_193020_BURST009.jpg
    IMG_20200713_193020_BURST009.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20200713_193042.jpg
    IMG_20200713_193042.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20200713_193034.jpg
    IMG_20200713_193034.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 33

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svih riječi ja HR ne razumem, nadam se, da si "škripu" mislijo, da kočnice cvilijo. Ovo se događa i mom prijatelju, koj isto tako ne dugo nazad obnovijo kočnice. Jako mu zbog toga neugodno. A odmah smo znali, zašto se to dogodilo. Čovik nizbrdo sa večom jednoosovinkom za povišcima puno grožđa spuštao se nizbrdo u 2 brzi...NAravno brez kočnic na prikolici. A isto tako sam ja shebao kočnice na Zetoru 5245. KAd jih jednom "zapališ" onda si gotov za duže vrijeme. No neznam, ak se same riješe tekom dužeg vrijema. Mislim, ak se same očiste. Nisam imao prilike sam saznati, jer sam traktor prije prodao.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Riješena neugodna škripa. Bila popustila matica na poluosovini koja drži doboš... Sada koči ko auto...
 

Milanss

Novi član
Tu od
12 Lis 2020
Poruka
2
Molim za pomoć

Potreban mi je kontakt fabrike - proizvodjaca-dilera delova za fiat štore u sloveniji. Mislim da sam negde čuo da sr delovi rade u Sevnici? Hvala svima za pomoć
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nema više proizvodnje...samo rabljeni dijelovi.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pokušaj se razpitati kod Itro Štore. Možda imajo oni kakav savijet...Jesu na lokaciji nekadašnje fabrike i nastavljali su sa servisom ove marke nakon propada.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Hvala na obaveštenjima.
A kaj trebate?!

A gle, to ti je jako teško pitanje i bilo je dosta rasprava o tome dali motorno ili neko od hidrauličnih.
Da je moj traktor ja bi natočil ulje koje mi paše s priključnim strojevima koje imam ili koje koristim zajedno s susjedima.... kaj vredi natočiti bilo kakvo ako ga izmješaš s posuđenom prikolicom....

Ako nemaš kiper izvod onda možeš natočiti i jestivo.... ne baš jestivo ali može i motorno da nemaš brige ako ulje iz hidraulike ode u motor. Mada je moje mišljenje da mu od toga nemre biti ništ.
Jel mozda znate koliko ulja ide u mjenjač od štoreta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nemam pojma. Mislim da oko 10 litara a vele ljudi da obavezno treba natočiti nekoliko centimetara preko maximuma jer onda mjenjač manje ruži i dulje traje.
Da ne šrota ko Ursus.

Siguran sam da kolega ZJ zna u deci kolko ide pa pričekaj da ti se javi ili mu pikni pp.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Hvala! Po knjigu Pise 19,3litara a meni na mjeracu pokazuje jedno 10cm previše jedino ako mi nije originalna sipka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Možeš slobodno nalijati oko 12 litri, tj oko nekih 2...3cm iznad gornje oznake na šipki.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja sam neki dan ispuštal na 402 koji ima tvornički izvod za prednju vuču (valjda tak svaki ima jer ne vjerujem da je neko to naknadno ugradil pa prednja kola nije mudrija ugraditi) i izašlo ga je oko 10 litara.
To isto sam vratil i bilo je na gornjoj oznaci na mjeraču.
Zato sam i napisal da ga ide oko 10 litara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To ti je izvod pogona za kosilicu (prednji kardan) i nemre se koristiti za prednji pogon.
Imam tu kutiju doma, jer je bila i na mojem. Kasniji modeli toga nisu imali, ali su zato imali uključivanje kardana i preko brzina.
 
Na vrh