• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stražnji utovarivač s hidrauličnim cilindrom za suhe rolo-bale i sl.

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
evo dovršen utovarivač za dizanje rolo-bala, rađen po naruđbi. komentari su dobro došli.

utovariva_za_bale.jpg

utovariva_za_bale_2.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

skolan93

Guest
Re: Stražnji utovarivač za bale

isto mislim da nije loš,ali mi se čini preslab za sjenažu
za sijeno i slamu je idealan ali ako će nosit sjenažu raspast će se za 3-4god. ovisi kolko će radit godišnje
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

ovaj je rađen za sijeno i slamu po naruđbi, ima i nastavak za palete, isprobali smo i drži 1000kg bez problema, vjerojatno mu budem ugradio i cilindar za regulirnje kosine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Re: Stražnji utovarivač za bale

skolan93 kaže:
isto mislim da nije loš,ali mi se čini preslab za sjenažu
za sijeno i slamu je idealan ali ako će nosit sjenažu raspast će se za 3-4god. ovisi kolko će radit godišnje
Meni baš i neizgleda tak slab da bi se raspal :scratch
Ima i prednjih koji su puuuuuno slabiji pa rade ;)
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

nije ovo uopce slabo, svi profili imaju debljinu stijenke 6mm, a od lima 6 mm se rade profi utovarivači, samo bageri imaju 1-2mm debllje profile.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

Evo samo kratak komentar...
1. ova cijevčica koja ti služi kao sidrište paralelograma na osnovnoj rami, ona će se svinuti nakon nekoliko trzaja (nailazaka na rupu na terenu) prilikom dizanja većih težina...
2. bilo bi dobro da ti krakovi, tj. "podizne ruke " imaju mehanički naslon u krajnjoj donjoj točki jer su u tom trenutku podizni cilindri u jako nepovoljnom položaju prema krakovima, tj. imaju loš kut i svaka veća sila pri guranju prema nazad, znači korištenje utovarivača pri utovaru zemlje ili nailazak na krutu prepreku sa vilicama prouzročit će veliku silu na cilindre i dovesti do mogućeg savijanja istih...

Inače, vjerujem da može podići 1 T...
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

dobro primjećeno, inače, utovarivač je samo za podizanje tereta, nije namjenjen za utovar zemlje, gnoja, itd, tj ne podnosi opterećenja koja nastaju kod guranja, za takve stvari treba biti drukčije izveden.
 
S

skolan93

Guest
Re: Stražnji utovarivač za bale

Meni baš i neizgleda tak slab da bi se raspal :scratch
Ima i prednjih koji su puuuuuno slabiji pa rade ;)[/quote]

za sijeno i slamu su dobri ali za sjenažu je takav preslab
znam jer je moj na prednjem kraju traktora puknuo nakon par tisuća bala sjenaže
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Stražnji utovarivač za bale

Dobro si ti to sredio. Nekak se cini slab,ali na koju visinu dize super je!
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

to se samo čini slabo na slici, ali baš i nije, u biti on je rađen za sijeno i slamu, i taj čovjek kojem je rađen nema puno sjena i slame godišnje, i tu i tamo koju paletu iskrcat i ukrcat, pa mu nije trebalo ništa jače, a da mu je trebalo napravio bi mu prednji "profi" utovarivač.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

marin13 kaže:
dobro primjećeno, inače, utovarivač je samo za podizanje tereta, nije namjenjen za utovar zemlje, gnoja, itd, tj ne podnosi opterećenja koja nastaju kod guranja, za takve stvari treba biti drukčije izveden.

Hvala, recimo da imam "oko za detalje"... :D
Inače, ideja je dobra...ja sam si napravio nešto u tom stilu prije nekog vremena, no za potpuno druge namjene i malo drugačijeg raspona dizanja...evo linka:
mehanicka-radionica/prerada-traktorske-ralice-tema2721/

Kako se zove tvoja tvrtka/obrt? Ajd stavi slike i ostalih "profi" proizvoda.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

Zanima me izvedba prednjeg utovarivača; tu već ima nekoliko bitnih zakonitosti koje treba poštovati...
I ja bih otvorio firmu, no uvjeti su nepovoljni... :D Inače, smatram da su cijene današnjih priključaka koji se nude u ponudi raznih firmi krajnje nerealne...pretjerane, čak bih rekao i bahate... Jednostavno, nisu usklađene vrijednosti proizvoda koje ratar/stočar/poljoprivrednik općenito proizvodi (žitarice, stoka, svinje...) i cijene strojeva koji mu trebaju da bi ih proizveo...
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

u potpunosti se slažem da su cijene prenapuhane, i još kad država stavi svojih 23% ispada potpuno neispativo za poljoprivrednike, upravo radim proračun za jedan prednji utovarivač sa dvoradnim cilindrima, paralelnim dizanjem, dvije korpe, jedna za gnoj, a jedna za rasute terete.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

Jesi li već kojeg napravio ili će ovo bit prvi? aKo jesi, ajd nabaci sliku da vidimo.
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

ovaj bude prvi da su mu svi cilindri dvoradni, tj da ima pritisak prema dolje.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

Osobno smatram da bez toga ni ne može... Utovarivač bez dvoradnih podiznih cilindara je 50% manje iskoristiv nego onaj sa dvoradnim. Bez pritiska prema tlu nemožeš ništa ozbiljnije raditi sa zemljom, šljunkom, tvrdim podlogama kao što su ugaženi pureći gnoj i slično...
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Re: Stražnji utovarivač za bale

apsolutno se slažem, ali radim ih po naruđbi pa nekim ljudima treba samo za utovar gnoja, čak i bez cilidra za reguliranje kosine korpe, tj da se iskipava aktiviranjem na sajlu ili elekromagnet. isto tako je po meni potrebno za pravi utovarivač napraviti i ojačanje ispod traktora povezati ga sa zadnjim mostom i tako mu je iskoristivost i preko 100%
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Re: Stražnji utovarivač za bale

Odakle si ti? Kad će slika kojeg prednjeg? :D
 
Na vrh