• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na prvi pogled previsoka kolotura ali može pomoći, svakako bolje nego na leđima.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ne vidiš i donju koloturu ? Eno je pored bubnja na desnoj šasiji.
Čak ima nosač i na lijevoj . :drink:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Deluje mi lepo skockano i lagano vitlo cak se moze i daska zasrafiti,i zgodno za vucu prikolice. E sad konstrukcija mozda nije dosta jaka za vece terete al dovoljno za normalan rad.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovakve vitle je radilo par firmi kod nas npr. RIKO Ribnica i par privatnika jedan je čak u mojoj blizini.Obično su 3-4 tonska.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
@abarth kad budes u prolazu mozes li se raspitati koliko zuba je na malom a koliko na velikom zupcaniku??
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bit če malo teže saznat jer čoveka osobno ne poznam pa i radnju je več duže nazad zatvorio-ostario čovek.Ovih vitala isto tak ne vidim da bi ko još radio sa njima svi imaju novije,ove vidim samo još po oglasima zapuštena da ih prodaju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Prije par godina radio sam sa takvim vitlom na ursusu 335 i jako je podizalo zadnji kraj traktora jer je kolutura dosta visoko, dok nisam nabavio svoje bilo je dobro al više ne bih radio sa takvim.
 

ElRe

Novi član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
4
Na Timberjacku mi je otisla pumpa Cessna 25505 RAF, cca 400 eura je nova. Da li znate ko pravi zamjenske jeftinije pumpe?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ha kakva dečki vitla imaju. A interesantan je i potisni hidraulik na prvom IMT-jcu. ( 558 ? )
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=tN-wBfV-SGE[/YT]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko sam ja vidio vučna sila vitla podiže zadnji kraj traktora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Koliko mogu da vidim na prvom traktoru je vitlo napravljeno od kombajnovog bočnog reduktora za pogonski točak, dosta dobra opcija, može da bude i dosta jako i izdržljivo vitlo. Reduktor je odličan izbor, nevidim samo koliko je još preko lanaca uskladio brzinu , dali je još usporavano. Sa takvom konbinacijom može se dobit vitlo od 10- 15 tona. Molo je ova konstrukcija neusklađena, no bez iobzira fenomenalno funkcioniše. Po meni može se tu dobit još na snazi, a i konstrukcija bolje odradit da je bolje sidrenje, takođe poradit oko visine koloture , da se malo spusti niže , jer je potreno tu još bolje stabilnosti, ovo je moje mišljenje. Ako bi neko sebi pravio vitlo, ovo je jedan od odličnih izbora reduktora. Ja sam previo jedno od ovog reduktora stim što sam ga još usporio preko lanaca 2 puta tako da je dobijen prenosni odnos 13:1. Sve je postavljeno na konstrukciju pa se kači na poluge, i malo sam bolje odradio slaganje sajle preko kolotura. Traktor 539 u prosjeku vozi oko 2-25 kubika trupca, nemože da kaču prikolicu na to vitlo , služi samo za izvlajčene iz dubokih potoka a na doboš staje oko 150 matara 14 sajle. Nemogu ga poslikat jer nije bilizu mene.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ovo vitlo na duplaku koliko mogu da vidim da je od reduktor od balirke, nevide se dobro, takođe fenomenalno radi.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Sve je ok jedino bi ovaj kojeg vuku mogao ostat bez prednjeg kraja,jer u uputstvima traktora lijepo piše da prednja kuka služi za izvlačenje PRAZNOG traktora :icon_thumright:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Za izvlacenje praznog traktora kad je bez sopstvenog pogona. Ovde ima sopstveni pogon i ovaj mu samo pripomaze pa mu dodje na isto.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne bih se složio, nije baš zanemariva vučna sila kad se zadnji kotači dižu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Svako neka radi kako misli da je njemu najbolje.
Tu je vitlo dosta jako i može doći do svega,kad se vuče samo sa kotačima je jedno,ali vitlo je nešto drugo
Da su potegli sajlu ispod traktora i primili za šasiju od prikolice onda je to nešto drugo :(mm):
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Tockovi se podizu zbog geometrije raonika i izlaza sajle. Ovome to i odgovara jer vitla preko tockova. Sigurno im nije ovo prvi put da rade i sigurno nece da citaju ovde na forumu gde da kace sajlu prilikom izvlacenja. Naravno da nije mala vucna sila, ali bitno da nije ni prevelika.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako bi ovaj drugi iz nekog razloga zastao , sila bi u sekundi postala prevelika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh