• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Neznam zakaj nam mutiš :unsure:
Snimljen si satelitom, čak si i novu pilu pustil u pogon 🤭









A ne ne to je krpan vitlo, ne može to biti kupljenec, koliko sam čuo za njega je to vitlo preslabo (nije dovoljno profesionalno) :LOL:
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Pozdrav!
Da li ima netko od Vas Tajfun EGV45 A?
Trebao bih neke mjere ako je tko voljan izmjeriti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
A ne ne to je krpan vitlo, ne može to biti kupljenec, koliko sam čuo za njega je to vitlo preslabo (nije dovoljno profesionalno) :LOL:
Evo onda profesionalnije :giggle:

 

ns5

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
4
Krpan 4si. Jel normalno da nekad prilikom vuče se čuju zvukovi cvilenja ili škripanja iz vitla? Ili je to znak da je preopterećeno? U videu je trupac kod kojeg se čulo škripanje i cviljenje pred kraj videa.
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Pucketanje je na sajli to se kod većine čuje. Zvuk skripe nebi trebao da se čuje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
To što ti trga i preskače to ti radi sajla na bubnju jer nije lijepo namotana,ili si je namotao na prazno
Prije upotrebe je dobro sajlu na tvrdo namotat.Neki panj da vuče ili vežeš za stablo pa da vitlo vuče traktor
Sva ta vitla nemaju slagače sajli pa se na gotovo svima to dešava,ali nije to ništa strašno,jedino ako si je na labavo motao može ti se desit da je nećeš moći razmotati :cool:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Koje kamionsko vitlo ili od kojeg kamiona. Većinu poznajem kamionskih vitlova. Postavi sliku.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Za sada još ne znam ali mislim općenito ako se može reći koja o tome. Ako ne onda kada saznam o čemu se radi javim.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Može se reći dosta toga ali se neće odnositi na ono koje ti je dostupno. Takođe bi bio poželjan podatak koji traktor će ga pogoniti. Ali to posmatraj da nabavljš reduktor i do funkcionalnog vitla treba dosta rada i ulaganja. Imaš varijantu sa piznim kolom u kojem je pužno kolo bronza kvalitet I zavojnica cementirana (fap 2226, ural) ili gusani( praga i dajc) ili loše Al bronze pužno kolo i necementirane zavojnice (tam 110 i 150 i zil) Imaš vitĺo kod kojeg se doboš oslobađa pogonsko zupčanika I vitlo kod kojeg se ne oslobađa ( praga).
Imaš vitlove koji poseduju slagač sajle (zavojnicu) I oni koji to nemaju. Ovo su neka koja su najčešće meni bila dostupna.
Postoje i neka druga od vojnih vozila iz zapadnog bloka za koje nemam neke tačne podatke.
Uglavnom su to jaki i prejaki reduktori, koji su mnogo spori ( tam 110 , zil ; prenos 1/30) dajc 1/40, ili fap 2226 1/ 50 ) te ih treba ubrzati da se dobije max prenosni odnos 12/1. Široki doboš traže i slaganje sajle. To su ozbiljna ulaganja te ako nemozeš sam da odradiš pola posla oko izrade to je preskupo. Onda je bolja varijanta krpan.
Pored reduktora koji nabaviš treba ti neko ko je dobro stručan da ti izradi konstrukciju jaku i laganu, konstrukcija koja ima raspored sila takav da ti ne potrga traktor ako je neki manji.
Ovo je onako daleko od konkretnog reduktora. Zatraži fotke pa je postavi a možeš i u pp sve što te interesuje. Ti vitlovi nemaju lamela te ti je potreban kardan koji ima ograničen moment sile.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Dobar si. Zanima me da li se takva vitla isplate imati, da li su opasna. Znam da je sporo i da je radilo na 533 sa solidnim rezultatima. Ne znam koliko takva vitla vrijede.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Pa neke dve tri IMG_20210331_100902.jpg IMG_20210331_100921.jpg IMG_20210331_100848.jpg varijante se isplate. Od fapa 2226 sa slagačem i od urala sa slagačem i ruskog kraza ( kvalitet puznog kola). E ako je cijena do nekih 300 e i plus izrada koja će koštati oko 600 do 900 e (matrijal za konstrukciju, izrada konstrukcije, izrada ubrzivača i cijena izrade ako neko drugi radi(kad ja radim). E sad za te pare se dobije krpan koji je manje zahtevan i lakši za rukovanje i naravno manje poslove. Izrada ovakvog je za potrebu ozbiljnog rada za veće poslove gdje je potrebno mnogo sajle od 120 do 150 metara.
Što se tiče bezbednost to zavisi od operatera a ne od vitla. Moraš poznavati tehničke mogućnosti i ozbiljan pristup u radu. I najbezbjednije pravi opasne posledice. U mom kraju pre 1 mesec dvojica se teško povrijedili sa krpan vitlom. Jedan uključio i svezao vuču otišao do trupca te ga trupc udario i polomio karlicu, drugi dobio otvoreni prelom potkoljenice iskočila daska vitla iz zemlje i dobio po nogama.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kako ja vidim neko je pravio kod kuce. Kutni reduktor vjerovatno sa pužnim prenosom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh