• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ovakav "krš" imam i ja lkt 81 al u lici još nije propao jer nema kuda propast,ali zato neznam jel ima koja jama da se na svoje vitlo ne izvuče sve u svemu odradi svoj posao bez puno zaj...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ovak, pitanje od mog frenda.....traži rabljenu sajlu i nekak je došao u kontakt sa firmom koja sevisira liftove po Zgu....jel mi netko može reči, može li se ta sajla primjeniti za vitlo....u stvari jel ima kakvih posebnih zahtjeva za sajlu?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
zašto?.........

ako hoćeš pravu sajlu atestiranu za vitlo u Sloveniji nemožeš naći sajlu 10mm 70 m dužine ispod 200 eura a ove sajle od dizalica liftova itd pucaju na trzaju kada komad zapne na panj itd
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Veli mi jedan drugi kolega da te sajle masovno uzimaju za vuču da jesu puno kvalitetnije, da su očuvane i održavane a da zbog sigurnosti imaju čak 6ostruki faktor sigurnosti(doduše ima ih više)....a čuj i na liftu su isto dinamička opterećenja i to puno učestalija nego na jednom vitlu....doduše nikad ne zapinje....najbolje od svega da ju navodno može dobiti po kili....jedino da kao mora čekati jer mu treba 100tinjak metara, a svega je par zgrada u Hrvatskoj približno te visine.....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Veli mi jedan drugi kolega da te sajle masovno uzimaju za vuču da jesu puno kvalitetnije, da su očuvane i održavane a da zbog sigurnosti imaju čak 6ostruki faktor sigurnosti(doduše ima ih više)....a čuj i na liftu su isto dinamička opterećenja i to puno učestalija nego na jednom vitlu....doduše nikad ne zapinje....najbolje od svega da ju navodno može dobiti po kili....jedino da kao mora čekati jer mu treba 100tinjak metara, a svega je par zgrada u Hrvatskoj približno te visine.....

nisam sklon eksperimentiranju samo ono što je provjereno jer nemam vremena gubiti dane na ekspertima
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
ako hoćeš pravu sajlu atestiranu za vitlo u Sloveniji nemožeš naći sajlu 10mm 70 m dužine ispod 200 eura a ove sajle od dizalica liftova itd pucaju na trzaju kada komad zapne na panj itd


zašto ić u sloveniju kad ima i kod nas, samo neznam jer atestirana za vitlo to mi novost :)
mi smo zadovoljni sa ovom firmom i imaju sve potrebno
http://www.remex.hr/
a nekako su se pokazali i dosta povoljni
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
kako nema sajli atestiranih kod nas ja uzimam sajle za adler vitla 10t u croatiapromet i svaka je pod atestom jer bez atesta nemogu ni radit za HŠ a i ta ists firma radi sa HŠ,.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kako nema sajli atestiranih kod nas ja uzimam sajle za adler vitla 10t u croatiapromet i svaka je pod atestom jer bez atesta nemogu ni radit za HŠ a i ta ists firma radi sa HŠ,.

gdje sam ja to napiso da kod nas nema atestiranih sajli ja sam kupio u Sloveniji kad sam kupovo vitlo.Sa sajlom što šumarija vitla sam vitlo i pukla na 3 komadu kupio sam je od traktoriste hš
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
pakolega post iznad je napisao da nezna jel sajla atestirana i da mu je to novost ja sam rekao da to kod nas ima i neznam u čemu je problem

i usput sajla za šumarsko vitlo mora ALI MORA biti duploprešana
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja sam imao na vitlu tu liftovsku sajlu
bila je 13mm i nisam bio oduševljen sa njom , dosta je se grbila kada ide sajle preko sajle , odnosno kada se ukršta jer ta sajla je predvidjena da liježe na kotur koji na sebi ima kao narezan navoj , znači sajla nikada ne dolazi u dodir medjusobno nego ima predvidjeno mjesto lijeganja i slaganja

svaki put kada se sajla ukrsti ostane trajni trag na njoj koji je sigurno oslabi , nisam je nikada rekinuo ali dosta je bila izoštećavana
isto tako , ako koristiš tehniku vitlanja a da umjesto koturače koristiš panjeve ili druga drva da bi dobio željeni smijer putanje drveta dolazi do velikog opterećenja jer je sajla jako hrapava i dosta se urezoje u drvo , dok ove presovane sajle daleko ali DALEKO bolje klizaju preko drveta i ne smeta im to

dok ona liftovska nakon nekoliko takvih vitlanja preko panja se sva izuvija , jednostavno počne da se grbi nekako kao opruga
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
firma REMEX koju je kolega markyzg spomenul je tu blizu mene i mogu reći da kaj se tiče šumarstva imaju sve, od igle do aviona, i također rade za HŠ.
Lanci,sajle,gurtne,kopče, sve imaju,rade na licu mjesta po zahtjevima kupca,i sam sam uzimal neke stvari za šumu i mogu reči da su i sa cijenama korektni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Neko je negde nekad spomenul vitlo Zenta, evo danas bio blizu njega pa da ga poslikam.
5300 kn za keš, a znalci neka sude jel vredi il ne vredi


hosting image
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kaj je zaštitna mreža od rostfraja?
Teško procijeniti kvalitetu tak s jedne slike.
A kakav je tvoj dojam?varovi i i detelji?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Kaj je zaštitna mreža od rostfraja?
Teško procijeniti kvalitetu tak s jedne slike.
A kakav je tvoj dojam?varovi i i detelji?
Mislim da je samo pocinčana
Evo ostalih slika pa nek procjene oni koji se razmu.


bmp
upload
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Neko je negde nekad spomenul vitlo Zenta, evo danas bio blizu njega pa da ga poslikam.
5300 kn za keš, a znalci neka sude jel vredi il ne vredi


hosting images
Ja samo vidim još jednu kokoš u loncu ..nmigdje vitla .
Tu se sigurno radi o nekoj epidemiji jer ili je samo u rodu s josinom kokoši iz lonca.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
izgleda dosta čvrsto, sam glavni postroj je sasvim ne zaštičen, nema prihvat za automatsko kvačenje, nema PK, mislim da vidim kako se štela lamela ali se iskreno nadam da se varam, sviđa mi se položaj samog kardana- dosta je u centru, također pohvala jer sa samo jednim ključem možeš raskopati čitavo vitlo, da ima krunaste matice sa osiguračem dao bih mu ocijenu više, sam poklopac postroja bi isto tako donio ocijenu više, sama zaštitna mreža je po meni više onako da ju ima nego da služi svrsi- potpuno ne dorađena, oblik daske se meni ne sviđa i to zbog snage vitla i same "veličine-širine" a također se time puno umanjuje sama stabilnost i sigurnost prilikom vitlanja, PK bih tu puno pomogla ali ni to ne bih bio neki značajni pomak prema sigurnosti i stabilnosti, također na odmet ne bih bili detalji poput nekog nosača za motorku, sikiru, nekakvi lančići na koje su pričvršćeni klinovi i osigurači, možda ima ali na slici se ne vide nikakve nožice koje bih služile da je vitlo stabilno kad je otkačeno, "poteznica" za prikolicu je baš bez veze buduči da po slici imam dojam da je rupa za klin koji bih jedva i tačke mogao vuči.........................na kraju to je samo moje mišljenje, također dečki koji ga rade možda če i pročitati nešto od naših kritika i pohvala te se nadam da če ih uvažiti, u svakom slučaju pohvale za jednostavnost i hrabrost dečkima koji rade i koji svoje podatke stavljaju na naljepnice sa kontaktom jer i ako je prošlo atest ne znam što je tu atestirano osim možda samih varova i same snage vučenja ali nikako ne mogu progutati dasku
moja ocijena od 0 do 10 je 4:vragek:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh