• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
žao mi je što nisam ljetos sliko terene gdje sam radio pa da stavim slike da malo komentiramo iskustva jer na tuđim greškama se uči
 
Z

zetor4718

Guest
Ovakv je i kod mene teren, gotovo identičan, malo blažeg brda, pa jačeg, pa ravnica.
otprilike radi se o sličnom terenu kao kod mene

dečki prolazio sam Bosnom i stvarno su nam krajevi identični!

pa to je šuma kad se nije proglem uspeti se nego je problem spustiti :mrgreen:

ma nije ništa tu problem,eto po takvom kraju vozim 4m sa medom a sa zetorom 4718 sam vozi do 7m na tvrdom a po šumi bez 5m nikad nisam išao.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


danas sam išo gledati drva u šumu ali neću uzeti raditi daleko mi je od kuće cca 1 h sa traktorom ima 400m3 na površini od 8 ha,rijetka doznaka,tanka drva,vitlanja 80% jednostavno nisam našo računicu.Čekat ću nešta bolje jer raditi za sitne novce takav teren nema šanse
 
M

Marka31

Guest
ako se ruše ovaki veliki trupci kao sa prve slike automatski rušiš 6-7 malih pošto je gusto i tu sigurno i ima računice jer puno više drva dobiješ jednim udarcem
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ako se ruše ovaki veliki trupci kao sa prve slike automatski rušiš 6-7 malih pošto je gusto i tu sigurno i ima računice jer puno više drva dobiješ jednim udarcem

ma prošo sam cjeli odjel tanko za popizditi,50% bukva ostatak trešnja,cer,grab,klen i ostale voćkarice cjena 98kn metar.Nemožeš voziti bez traktora min 75 konja duplak i to kad prosuši
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako se ruše ovaki veliki trupci kao sa prve slike automatski rušiš 6-7 malih pošto je gusto i tu sigurno i ima računice jer puno više drva dobiješ jednim udarcem
to je šuma gdje prvo ja porušim one do 30 pa te potegnem a onda debela imaju kud padati pa podmladak ima mjesta i zraka da potegne ali mora imati i one što ih tjeraju u vis, tak održavam i stvaram u svojoj šumi podmladak
a kad se debeli stavi ili pretrgne i ostane stajati ne njima-sve ljepo dok imaš vitlo
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
u mom kraju je suma mnogo mnogo gusca,i ima svega i cetinara i hrastvoa i bukava,suma je pregusta i nepristupacna na velikim nagibima,al opet se radi nekako,dobro nam je sto su probijene trase kroz sumu,rovljene bagerom,i odrzavaju se,jbg znaju ih probiti tegljaci,ali ih posle porave,a kad izadjes iz sume tvrd je makadam tako da nije toga ne bi ni neka rusina sa kardankom mogla vuc 4m iz sume
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa onda onih 40l stvarno pije vode-ako je taako pa što ne uletiš nekome u dvorište kažeš čića evo 50 ojra da parkiram 1mj ili koliko več
 
Z

zetor4718

Guest
pa onda onih 40l stvarno pije vode-ako je taako pa što ne uletiš nekome u dvorište kažeš čića evo 50 ojra da parkiram 1mj ili koliko več

nisam te baš skužio što si htio reći??
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
eto vidiš meni si rekao da ne ostane sića,a sam si sada došao do toga.tu bi se napatio kao Isus a nebi imao ništa osim grbavih leđa.kažeš 80% vitlanja,ja uvijek imam 100% vitlanja i 1h i 45min vožnje sa teretom...

zato to neću da radim i pod mus
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa pošto imaš toliko vožnje s teretom, vjerujem da prazan imaš barem 35min aa ako ima kakvo selo u blizini tamo kod gazde parkiraš i autom putuuješ osim ako ne radiš dostavu u dvorište a opcija druga transportna+čeza i opiči, iz koje si strane daruvara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
nisam te baš skužio što si htio reći??

da ne iedš stalno traktorom od kuće do šume , nego da nadješ nekoga pouzdanoga u čijem bi dvorištu ostavljao traktor i tako uštedio na gorivu,gumama i vremenu
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bravo savo stvarno sve kontaš, a asvalt pojede gume 5 puta prije nego šuma a po mom iskustvu na dupljacima se prednje troše ko blesave na asvaltu
 
Z

zetor4718

Guest
pa pošto imaš toliko vožnje s teretom, vjerujem da prazan imaš barem 35min aa ako ima kakvo selo u blizini tamo kod gazde parkiraš i autom putuuješ osim ako ne radiš dostavu u dvorište a opcija druga transportna+čeza i opiči, iz koje si strane daruvara

da ne iedš stalno traktorom od kuće do šume , nego da nadješ nekoga pouzdanoga u čijem bi dvorištu ostavljao traktor i tako uštedio na gorivu,gumama i vremenu

tako i radim čak mi neki priključci stoje stalno kod njega,no kupio sam imanje oko 12ha zemlje sa kućom i ostalim zgradama tako da uopće neidem kući...1.5km sam od centra na sjevero-istoku
 
Z

zetor4718

Guest
bravo savo stvarno sve kontaš, a asvalt pojede gume 5 puta prije nego šuma a po mom iskustvu na dupljacima se prednje troše ko blesave na asvaltu

to je točno ja svoj traktor nemam godinu dana a vidi se na očigled kako se troše,ako izduraju 1,5. godinu bit ću presretan!

sve stoji ali ja drva vozim na kućnu adresu

pa ja nastojim isto tako...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jel to gore kod one ine na brijegu, poznat mi daruvar pa zato pitam ali sam zaboravio di je sijever tamo
moram dodati da dečki koji rade kao hrvoje za dostavu koriste manje traktore bez prednje vuče, a na hrvojevom su prednje gumu baš za takav pooso-sudim po ripnama
 

Najnoviji postovi

Na vrh