• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ali ako je tako to je đabe je za felgu 16 traže 150-200 kn a za 17,5 350 kn + gume s time da nova 750 x 16 koška oko 650 kn

možeš li mi reči gdje nova 750 16 košta 650kn, meni su pri kraju na prikolici, i jel znaš koje bi veče gume stale na felgu od 16 cola, a ima jedno 5 cm mjesta iznad do poda prikolice, a mogla bi bit i malo šira
 
I

ihorzic

Guest
ja sam uzeo na otpadu u ZG gomu avionke 800 / 16 to su 24 platna i imaju rupe na gazištu , to se gleda sa dubinom rupe potošenost.
prazna guma nosi1,5 tona .
probajte se snaći
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ja sam uzeo na otpadu u ZG gomu avionke 800 / 16 to su 24 platna i imaju rupe na gazištu , to se gleda sa dubinom rupe potošenost.
prazna guma nosi1,5 tona .
probajte se snaći

Te bi bile odlicne, ako mozes rec koji otpad je to, i jel bi pasale gume od labudice mozda
 
I

ihorzic

Guest
to je otpad onaj veliki u sesvetama kod pruge

e da od labudice ti paše samo bi morao imati rajf felgu

koliko saam čuo da sad razvlaće iz osjeka , idu navodno u zatvaranje a moraju zbrinuti otpad
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

ihorzic

Guest
a jbg probaj i dalje se snaći , imaš na otpadu tamo vojnih kotača 20 coli po 100 kn, trebaš naletiti i ,..

ipak sretno ti traženje
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo felge očišćene od stare farbe i hrđe, danas se farbaju u srebrnu boju ima da izgleda za 5,, a prikolica je trenutno kod majstora, slaže mi okretnu rudu,, tako da može biti problema s njom više


 
Posljednje uređivanje:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Gume 15 c C

Radim prikolicu za šumu koja će nosit max 4 m drva... imam gume teretne 15c sa oznakom C ,pa me zanima jel netko ima iskustva jesu li ove gume dovoljno jake da nose 4m drva...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Radim prikolicu za šumu koja će nosit max 4 m drva... imam gume teretne 15c sa oznakom C ,pa me zanima jel netko ima iskustva jesu li ove gume dovoljno jake da nose 4m drva...

zemljače, zavisi po kakvom terenu misliš transportirati drva... računamo da metar drva ima 750 kg, a 4 metra 3 tone...a ti voziš na gumama za kombi nosivosti tereta do 1.5 tonu. ja ti nikako ne bih preporučio te gume za šumu, zemljane šumske puteve, neravne puteve... pokušaj si negdje naći prednju osovinu od tamića s gumama 16x6.50 ili 7.50. nemoj nikako ugrađivati zadnju osovinu od tamića jer su ti duple gume nepotrebne, a imaš i dodatnu komplikaciju sa zadnjim diferencijalom jer smeta.

ove kombi gume su ti malo i preuske. kad budeš radio prikolicu moraš paziti da ti je razmak između guma isti kao i na traktoru tako da ti gume prikolice idu po tragu od traktora i da su ti šire od tih kombi guma, da ne propadaju olako u zemlju i blato. također vodi računa da ako ti je npr prikolica duga 5 metra, osovinu s gumama stavi na 3,5 metra od rude tako da ti optimalno optereti svojom težinom i traktor, a opet da ti težina na kotačima bude optimalno raspoređena... u biti to si sam moraš izmjeriti i ocjeniti...sad sam ti samo htio skrenuti pozornost na što moraš paziti.
 
I

ihorzic

Guest
zemljače, zavisi po kakvom terenu misliš transportirati drva... računamo da metar drva ima 750 kg, a 4 metra 3 tone...a ti voziš na gumama za kombi nosivosti tereta do 1.5 tonu. ja ti nikako ne bih preporučio te gume za šumu, zemljane šumske puteve, neravne puteve... pokušaj si negdje naći prednju osovinu od tamića s gumama 16x6.50 ili 7.50. nemoj nikako ugrađivati zadnju osovinu od tamića jer su ti duple gume nepotrebne, a imaš i dodatnu komplikaciju sa zadnjim diferencijalom jer smeta.

ove kombi gume su ti malo i preuske. kad budeš radio prikolicu moraš paziti da ti je razmak između guma isti kao i na traktoru tako da ti gume prikolice idu po tragu od traktora i da su ti šire od tih kombi guma, da ne propadaju olako u zemlju i blato. također vodi računa da ako ti je npr prikolica duga 5 metra, osovinu s gumama stavi na 3,5 metra od rude tako da ti optimalno optereti svojom težinom i traktor, a opet da ti težina na kotačima bude optimalno raspoređena... u biti to si sam moraš izmjeriti i ocjeniti...sad sam ti samo htio skrenuti pozornost na što moraš paziti.

vidi ja sam vozio sa duplim kotačima od tamića i vjeruj mi da zlata vrijede ipak kad pogledaš duplo nosi i ako probušiš jednu druga te dovuće do kuće ili istovara

što se tiće diferencijala to samo raskopaj i gotova priča a ujedno imaš gotovu ručnu kočnicu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
emo moji kotači montirani i mjereno vanjski rub gume iznosi 185, uf, uplašim se idem mjeriti tratror sa 14,9x28 zadnjim gumama i sreča moja širina je ISTA a s obzirom da jednog dana namjeravam mjenjat gume i zarekao sam se da ču staviti 16.9x28 to će onda biti OK, mada i sada ne pravi probleme, a mjerio sam malog Ursusa on ima 156 cm vanjski trag
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
iskreno, nisam vozio prikolicu sa stražnjim gumama od tamića ali imaju je poznanici koji ju kude. između duple gume zna ući kamen pa raspara i probuši obje odjednom i to se često zna dogoditi u šumi, pogotovo ako se silazi sa šumskog puta na šumsku vlaku. diferencijal smeta jer zapinje za svaki kamen. može se odstraniti ali ima više posla. ako imaš priliku birati, radije iskoristi prednji dio tamića za prikolicu. jedina prednost duplih kotača je u tome ak se guma probuši pa na jednoj se uvijek izvučeš do kuće. što se tiče nosivosti, ne možeš toliko opteretiti prikolicu da ih prednje gume neće izdržati...5 metara nose kao od šale...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
iskreno, nisam vozio prikolicu sa stražnjim gumama od tamića ali imaju je poznanici koji ju kude. između duple gume zna ući kamen pa raspara i probuši obje odjednom i to se često zna dogoditi u šumi, pogotovo ako se silazi sa šumskog puta na šumsku vlaku. diferencijal smeta jer zapinje za svaki kamen. može se odstraniti ali ima više posla. ako imaš priliku birati, radije iskoristi prednji dio tamića za prikolicu. jedina prednost duplih kotača je u tome ak se guma probuši pa na jednoj se uvijek izvučeš do kuće. što se tiče nosivosti, ne možeš toliko opteretiti prikolicu da ih prednje gume neće izdržati...5 metara nose kao od šale...

zato što sam isprobao šta gume 750x16, od tamiča mogu nositi skinuo sam ih i svo slučajno našao ove na prošlim slikama 900x20 paše na osovinu i eto sutra krećem malo raditi u šuma, ( sada mi je prikolica iste visine kao i traktor a to u šumi puno znači,, planira uzeti liniju (vrhove) od oko 50 m pa če biti posla sa izvozomm, imam i jednu 2 osovinku koju ostavljam na tvrdom putu i sa šumskom prikolicom tovarnog prostora 3,35 x 1,60 izvezem na nju pa se vratim nazad ušumu i sve skupa vozim, tj. 10 m vučemsa Rajkom
 
I

ihorzic

Guest
zato što sam isprobao šta gume 750x16, od tamiča mogu nositi skinuo sam ih i svo slučajno našao ove na prošlim slikama 900x20 paše na osovinu i eto sutra krećem malo raditi u šuma, ( sada mi je prikolica iste visine kao i traktor a to u šumi puno znači,, planira uzeti liniju (vrhove) od oko 50 m pa če biti posla sa izvozomm, imam i jednu 2 osovinku koju ostavljam na tvrdom putu i sa šumskom prikolicom tovarnog prostora 3,35 x 1,60 izvezem na nju pa se vratim nazad ušumu i sve skupa vozim, tj. 10 m vučemsa Rajkom

ovo je dobro napisano potpisujem
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
zato što sam isprobao šta gume 750x16, od tamiča mogu nositi skinuo sam ih i svo slučajno našao ove na prošlim slikama 900x20 paše na osovinu i eto sutra krećem malo raditi u šuma, ( sada mi je prikolica iste visine kao i traktor a to u šumi puno znači,, planira uzeti liniju (vrhove) od oko 50 m pa če biti posla sa izvozomm, imam i jednu 2 osovinku koju ostavljam na tvrdom putu i sa šumskom prikolicom tovarnog prostora 3,35 x 1,60 izvezem na nju pa se vratim nazad ušumu i sve skupa vozim, tj. 10 m vučemsa Rajkom

...one tvoje gume sa slika su super, nema prigovora ali ja sam u najmanju ruku preporučio šasiju, osovinu i gume od tamića jer su najlakše dobavljive, lako za naći. i ako se propara koja guma, uvijek se u tim dimenzijama nađe alternativna zamjena...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
...one tvoje gume sa slika su super, nema prigovora ali ja sam u najmanju ruku preporučio šasiju, osovinu i gume od tamića jer su najlakše dobavljive, lako za naći. i ako se propara koja guma, uvijek se u tim dimenzijama nađe alternativna zamjena...

to je istnina ali više od max 4 m graba ne podnose i to lakano na gasu jer skaće nabija,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
iskreno, nisam vozio prikolicu sa stražnjim gumama od tamića ali imaju je poznanici koji ju kude. između duple gume zna ući kamen pa raspara i probuši obje odjednom i to se često zna dogoditi u šumi, pogotovo ako se silazi sa šumskog puta na šumsku vlaku. diferencijal smeta jer zapinje za svaki kamen. može se odstraniti ali ima više posla. ako imaš priliku birati, radije iskoristi prednji dio tamića za prikolicu. jedina prednost duplih kotača je u tome ak se guma probuši pa na jednoj se uvijek izvučeš do kuće. što se tiče nosivosti, ne možeš toliko opteretiti prikolicu da ih prednje gume neće izdržati...5 metara nose kao od šale...

pa nebih se baš složio , prednost duplih guma je višestruka , u mnogo slučajeva jedna guma za tren propadne u malo mekši teren i onda je ''dobar dan zapadanje'' duple gume mnooooogo teže propadaju i uvijek možeš u rikverc
dok sa jednostrukim ako ideš naprijed i traktor prokliza u 99% slučajeva nemožeš ni nazad da pokušaš novu putanju ili slično , znači ostaješ gdje jesi , pričam o ravnom terenu

što se tiče diferencijala on smeta ali ja bih ga zaposlio ako je već tu , spojio bi kardan i napravio kardanku
ili ako već nema potrebe za kardankom onda uzeti prednji most , skratiti ga i na njega staviti duple gume , to je mnogo bolje jer je on grbav i može se dobiti dobar klirens

a to da jedan par guma 16ki nosi 5 metara drveta ''kao od šale'' ću i shvatiti kao šalu :supz:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ja sam rekao da nisam imao iskustva sa takvom prikolicom duplih kotača, kao ni ti savo... nek ljudi koji su po šumi radili s takvim prikolicama nek odaju svoje dojmove...

do prije dvije godine sam imao tamića kipera, tovario na njega do 3 kubika pijeska tj do 5 tona tereta i nisam imao problema s gumama. ponekad mi znao pojas uštipnut unutarnju gumu i probušiti ali to se dešavalo bez obzira na težinu tereta.
vraćam se na početak priče, u svakom slučaju bolje su te tamićeve 16-ice od kombi guma...a to je bio predmet rasprave...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Radim prikolicu za šumu koja će nosit max 4 m drva... imam gume teretne 15c sa oznakom C ,pa me zanima jel netko ima iskustva jesu li ove gume dovoljno jake da nose 4m drva...

ja sam na prvoj prikolici imao takve gume od vwT4 15 cola sa oznakom c i vozio sam po 5m na njima po šumi i po kamenom putu...nosile su teret ali su dosta sjedile, nikad mi ni jedna nije vrisnula....mogu nositi 5m ali sa 4m su najbolje jer ne "rade" toliko
 

Najnoviji postovi

Na vrh