• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta
H

hamann

Guest
Felne 14

Da li neko zna da li mogu felne 14 od mercedesa sa duplim gumama da se montiraju na osovinu od tamića koja nosi 16 ?
Raspored rupa na mercedesovoj felni je 6*207 a prečnik centralne rupe je 162mm.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Da li neko zna da li mogu felne 14 od mercedesa sa duplim gumama da se montiraju na osovinu od tamića koja nosi 16 ?
Raspored rupa na mercedesovoj felni je 6*207 a prečnik centralne rupe je 162mm.

Ako imaš doboš sigurno ne jer dooboš veći od 14", a zašto to radiš
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Evo jedne kombinacije za šumu od prijatelja , mislim da je fenomenalna.


Ova prikolica jako lijepo izgleda ali sigurno toliko lijepa je i cijena, svaka čast
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zasto citiras sve slike?

ide li ova kombinacija u sumu ili samo na tvrdu cestu? meni je moj mf povelik za manevrirat sa 5m dugackom sumskom prikolicom.
ovo pak je ogromno :shock:
je da on sa tih 190ks srusi drvo koje mu smeta :mrgreen: ali netreba pretjerivat bas..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mišljenja sam da je kombinacija super ali tu ekipažu može voziti i traktor od 100 ks i ne bih mu to bilo previše, ova kombinacija je samo za transport od lagera pa na dalje....
opčenito je MF slabo zastupljen kao traktor za vitlanje i kirijanje, te ono što sam uspio viditi, čuti i snimiti također da je taj traktor "puno prihvatljiviji u brazdi" i na polju nego u šumskim uvijetima je po mom mišljenju, iz navedenog, njegova snaga i otezna moč se puuuuno puuuuuuuuuno umanjuje u šumi naspram drugih proizvođača
nekako mi se najviše svidio štajer no1, fiat no2, deutz-torpedo no3, pa tek onda imt i ostala ekipa (pod ovom kategorizacijom mislim na traktore do 90 ks i s prednjom vučom)
ekipaža je preeeeehebena, kad narastem reći ču tati da mi kupi jednu takvu:D
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ovaj traktor sa ovom prikolicom kod nas u posavini(ravnica) radi bez problema u šumi naravno da se nemože usporediti sa pravom ekipažom ali ide bez problema jer sam gledo svojim očima
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
ovaj traktor sa ovom prikolicom kod nas u posavini(ravnica) radi bez problema u šumi naravno da se nemože usporediti sa pravom ekipažom ali ide bez problema jer sam gledo svojim očima

I ovaj će u šumu, ali i na cestu jedino što je spor (mislim da nejde preko 35) ali za šumu će biti dosta jak. Ovakvu prikolicu ja nebi vukao bez 150 KS traktora ona je ukupne mase 14 t , sama je teška 4300 kg sa dizalicom inače je na slici sklopljena još se produžuje van nazad, a tovarni prostor joj je 14 m3 mislim da za to kad se natovari puno i uđe u blato mora bit mrcina za izčupat , jer ta kombinacija mora raditi svaki dan da se otplati bez obzira na vrijeme.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
povlačim ono o 100 ks traktoru, 15m3 do jaja, kad to sve zapane u blato:scratch
onda bude zanimljivo, kad ju rođak napuni do jaja mislim da če svih 190 ks imati što raditi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko s ovim zapne taj za mene nije šofer ..
A kad bi i zapeo dobio bi vonjički ašof da ga iskopa ..
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
520
nekako mi se najviše svidio štajer no1, fiat no2, deutz-torpedo no3, pa tek onda imt i ostala ekipatakvu:D

s tim se u potpunosti slažem ali ja bi još na 4 mjesto dodao zetora
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa po meni zetor i nije baš za šumu zbog velike kabine ali može poslužiti prije IMT ili neki rus istina da nisu baš udobni ali su za šumu super
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da zetorova kabina je ogromna ali da se sasvim solidno zaštititi uz par sto ojra
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Trebam ideju kako napraviti kocnucu na ovakvoj prikolici. Bas neki dan prolazim i idem vidjet da li ima kakve dobose ali nema nista.POmalo mi to cudno kaj nisu Fapovi imali kocnice na prednjim kotacima? Mislio sam o obicnom slajfu, stavim cijev poprecki da koci ,samo neznam kako ucvrtit to za tibing gore da klizi po njemu jel bi trebalo bit sto vislje da ne zapinje u sumi za panjeve.
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Da li neko zna da li mogu felne 14 od mercedesa sa duplim gumama da se montiraju na osovinu od tamića koja nosi 16 ?
Raspored rupa na mercedesovoj felni je 6*207 a prečnik centralne rupe je 162mm.

koliko ja znam TAM Zastava imaju raspon rupa 6 x 100 a centralna je 160 imam šumsku prikolicu sa takvom osovinom i mislim da ne stranu felge od 14 cola zbog doboša,, jednino uz prepravke,, duže šarafe i distancere ubaciti da se felga odmakne od glavčina,, onda bi to jedino igralo ali pošto takve felge nabaviš za 150 - 200 kn (16 cola) nema potrebe za preinakama i kemijanjem
 
I

ihorzic

Guest
Ljudi - stalno gledam ekipažu ovu i cijelo vrijeme mi se mota koliko je love to bez traktora - te ima li možda pomoć kakvu u smislu vuće pomoću hidraulike na samoj prikolici.
PREKOKRASNA JE
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
u izradi je još jedna šumska prikolica istih dimenzija kao i stara slike nadam se sutra
 

Najnoviji postovi

Na vrh