• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta
M

Marka31

Guest
ja osobno isto sam uvijek direkt kupcu vozio ali bilo je i dana kad nisam išo u šumu zato što mi prikolica natovarena. treba je otkačiti i u šumi praviti i slagati na hrpe, to mi se nije dalo pa nisam ni išo. ali sad je druga pjesma, sad svaku kunu valja staviti u drva pa kad nema mušterija lageruj kod kuće i samo izvozi iz šume što više jer kao i svake godine biti će dosta dana da se nemože u šumu iz koje kakvih razloga a baš tada nekom trebaju drva pa onda dupli pretovar i nije tako strašan. i u tom slučaju veća prikolica dobro dođe.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koji joj je pravi polozaj? pretpostavljam da je sada prekrenuta? jer ovo je ipak prenisko..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koji joj je pravi polozaj? pretpostavljam da je sada prekrenuta? jer ovo je ipak prenisko..

preokrenuta je jer je pukla na rudu i na osovini al nije pukla osovina ili ti most vec samo tubing kad se okrene bit ce visa!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ih sto je ovo dobro preokrenes je ovako kad vozis po tvrdjem terenu pa natovaris dosta visoko i stane dosta drva,a kad po sumi sljakas okrenes je da bude visa :D
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Kao što si i sam rekao,treba je pojačati.Pokraj tako velikih kotača konstrukcija djeluje slabašno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
samo je u rudu tubing u tubing naguran bio a sve ostalo je samo jedan tubing, ja sam sad planirao stavit 3 cijevi jednu u drugu plus jos pojacanja vidjet cu imam cijelu zimu da ju dobro slozim....

ih sto je ovo dobro preokrenes je ovako kad vozis po tvrdjem terenu pa natovaris dosta visoko i stane dosta drva,a kad po sumi sljakas okrenes je da bude visa :D

bivsi gazda je imao lkt-a pa je i to mogao radit :D hehehe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dok je preokrenes biti ce opet i previsoka za moj ukus. barem za trpati zadnja dva reda drva, ali ajde.
nego cijevi jedne u druge mislis stavljati u cijelu konstrukciju? nebi li ti bilo bolje rjesenje ono kako je moja napravljena? dakle za ovaj tubing s doljnje strane stavis jos jedan i spojis s gornjim? 2 okvira spojena jedan na drugi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
dok je preokrenes biti ce opet i previsoka za moj ukus. barem za trpati zadnja dva reda drva, ali ajde.
nego cijevi jedne u druge mislis stavljati u cijelu konstrukciju? nebi li ti bilo bolje rjesenje ono kako je moja napravljena? dakle za ovaj tubing s doljnje strane stavis jos jedan i spojis s gornjim? 2 okvira spojena jedan na drugi.

to bi i moj otac tako ali nekako mi je to estecki ruzno ne izgleda mi bas nesto.Mislis da ce biti visoka kad ju okrenem hm nisam ni gledao odprilike visinu koja bi mogla bit ...
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
pišemo o šumskoj prikolici, estetika bi ti trebala biti najmanji problem!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
bice dosta visoka mada ne bi trebala biti ne stabilna ipak si gume velike a i siroka je osovina,sve zavisi koliko ces visoko tovariti na nju....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije stvar u nestabilnosti koliko o visini prilikom utovara i istovara. ali nemoze sve biti idealno..
jesi mjerio koliko ti je sirok trag na prikolici da prati trag ursusa?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nije stvar u nestabilnosti koliko o visini prilikom utovara i istovara. ali nemoze sve biti idealno..
jesi mjerio koliko ti je sirok trag na prikolici da prati trag ursusa?

nisam mjerio budem danas , mislim da je za zeru siri trag na prikolici ,cijelo jutro gledam tvoju ptikolicu i mislim da cu tako napravit samo bojim se da ce to bit jos slabo? ipak je ona 4,62 dugacka samo tovarni dio a di je jos rudo barem 80 cm?na nju bi trebalo ici oko 7 metara jel stice budu oko 160 -170 cm
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Rudo je puklo jer je osovina previše nazad............i previše je opterečenja na rudo pogotovo jer je tubing....da je neki profil bilo bi bolje....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
nisam mjerio budem danas , mislim da je za zeru siri trag na prikolici ,cijelo jutro gledam tvoju ptikolicu i mislim da cu tako napravit samo bojim se da ce to bit jos slabo? ipak je ona 4,62 dugacka samo tovarni dio a di je jos rudo barem 80 cm?na nju bi trebalo ici oko 7 metara jel stice budu oko 160 -170 cm

7metara, hm, priredi si rezervne trube za ursusa i provjeravaj šarafe. Pucaju i pod 6.. S njim mi je bio neki maksimum 5m i idem kući. Sve više od toga ga gadno pokida..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
7metara, hm, priredi si rezervne trube za ursusa i provjeravaj šarafe. Pucaju i pod 6.. S njim mi je bio neki maksimum 5m i idem kući. Sve više od toga ga gadno pokida..

to sam potpuno smetnuo sa uma sad vise neznam sta cu...cek to su oni sarafi sta drze diferencijal? Oi sta su posarafljeni u krug i ima ih puno?

sirina kotaca od prikolice je 190 vanjski dio ruba gume na ursusu je malo uze mislim da oko 180...

dvije godie vozim drva i ispod 6 metara ne vozi nikad , ove godine sam vozio 6.5 najvise ali nisam provjeravao sarafe budem danas ili sutra! Osobito ove godine kad je susa pa se i moze iz sume van sa tolikom kolicinom!Neznam steta mi je napravit manju prikolicu kad je vec ovako duga i velika pa mozda danas sutra dode u dvoriste nesta jace ijako mi je steta ruju prodavat!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
slikano neki dan na cesti:

19092011417kopiraj.jpg


19092011418kopiraj.jpg


radi se o imt 542 i 2 sumske prikolice. a na prvoj prikolici cete nadam se vidjeti razlog zbog kojeg sam slikao :rolfer:
a bome ni druga nije bog zna sta.

dok se sjetim da ste mi govorili da su na mojoj ruda i osovina slabe :rolleyes:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zapravo sam slikao da se vidi koliki je trag na prvoj prikolici. kamionska prednja osovina a nije suzena pa je sirina traga dobrano preko 2 m.
a tek sam kasnije skontao kako 2. prikolica izgleda..
 

Najnoviji postovi

Na vrh