• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
pa gume super izvrsne, rudo je sudeči po tragovima guma na njemu dosta čvrsto ali moglo bi biti i kraće za 20 cm sigurno ti ne bih igralo ulogu a bilo bi samim time i čvršće, za moj ukus da je osovina naprijed cca20-30cm bila bi puno okretnija a raspored tereta mrvicu bolji-moje skromno mišljenje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
pa gume super izvrsne, rudo je sudeči po tragovima guma na njemu dosta čvrsto ali moglo bi biti i kraće za 20 cm sigurno ti ne bih igralo ulogu a bilo bi samim time i čvršće, za moj ukus da je osovina naprijed cca20-30cm bila bi puno okretnija a raspored tereta mrvicu bolji-moje skromno mišljenje

slažem se osovina je previše prema nazad i nesviđa mi se što je rudo ispod prikolice meni se nije pokazalo kao najbolje riješenje samim tim si je spustio i veće su šanse da se nasuče rudo odnosno kompletna prikolica
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
a i ne vidi se do kud rudo ide,nadam se do osovine jer ako nije neče ništa puknuti ali za taj komad željeza nitko ne bih propo
 
T

tommislav

Guest
pa gume super izvrsne, rudo je sudeči po tragovima guma na njemu dosta čvrsto ali moglo bi biti i kraće za 20 cm sigurno ti ne bih igralo ulogu a bilo bi samim time i čvršće, za moj ukus da je osovina naprijed cca20-30cm bila bi puno okretnija a raspored tereta mrvicu bolji-moje skromno mišljenje

rudo je duze zato sto je kuka na traktoru kraca za 15-20cm u odnosu na orginalnu( da ga ne propinje). a osovina prikolice se pomice za 15cm prema napred, drze je 4 vijka m22. Rudo je od u profila zatvorenog s druge strane, znaci kao cetvrtasta cijev. Evo i kuke:

Uploaded with ImageShack.us
ima malo manji anslag al sve u svem je ok!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
normalno da je:partyman:

:partyman:dobro došao u klub:drinkers: pa ja prikolicu kvačim na normalnu vuču pa ga ne propinje, ali prikolica je malo drukčija od tvoje, imaš na mom albumu
 
T

tommislav

Guest
koliko tovariš na prikolicu drva

pa ovisi kaki je put ali prosijek je 4 - 4.5 kroz sumu. a za rtansport imam stice ukupno 1.90m pa stane oko 6 metara.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
blažena ta šuma u kojoj ti radiš, meni prosijek 3-3.5m sirovog
 
T

tommislav

Guest
:partyman:dobro došao u klub:drinkers: pa ja prikolicu kvačim na normalnu vuču pa ga ne propinje, ali prikolica je malo drukčija od tvoje, imaš na mom albumu

s mojo bi ga propinjo jer su tockovi na prikolice vise nazad. Mene je s orginalnom kukom propinjalo na uzbrdici jer nemam utege napred, a sad je dobro.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
pa ovisi kaki je put ali prosijek je 4 - 4.5 kroz sumu. a za rtansport imam stice ukupno 1.90m pa stane oko 6 metara.

ne zavidim ti na utovaru jer visoko moraš bacati
 
T

tommislav

Guest
blažena ta šuma u kojoj ti radiš, meni prosijek 3-3.5m sirovog

ma znam. ovisi kaki je put i ja sam vozio po 3 metra kad majstori razvale put s velikim traktorima pa ako jedan tocak upadne u kolotrag (posto su oni siri) a ako vise natovarim oce se izvrniti.
 
T

tommislav

Guest
ma jebo ja to kad tovariš i nevidiš gdje bacaš

ma to si tocno reko! stavit cu slike kad zavrsim prikolicu sto sam poceo praviti, tockovi isti ko na sadasnjoj, dugaca 4.30. bit ce mi samo za transport po cesti.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
to je sigurno hrvoje napravio:D ja sam ga vidio kad je probo ukopati lamba:D
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
to je sigurno hrvoje napravio:D ja sam ga vidio kad je probo ukopati lamba:D

to sa transportnom i šumskom prikolicom mi nikad neće biti jasno nebi pretovaro s jedne na drugu nema tih para
 
T

tommislav

Guest
to sa transportnom i šumskom prikolicom mi nikad neće biti jasno nebi pretovaro s jedne na drugu nema tih para

ma nismo se razumili! imam kod kuce npr.: 30metara drva i covjek hoce 15 metara i onda nastupa transportna dvije ture i gotovo :) A sto se tice pretovara nema sanse da bi pretovaro!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
ma nismo se razumili! imam kod kuce npr.: 30metara drva i covjek hoce 15 metara i onda nastupa transportna dvije ture i gotovo :) A sto se tice pretovara nema sanse da bi pretovaro!

nećeš pred šumom ali kod kuće hoćeš ja vozim iz šume direktno u dvorište kupcu skoro nikad kući
 

Najnoviji postovi

Na vrh