• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
kažem ta guma me nije zadovoljila , ogromna razlika izmedju nje i kamionske 8.25X20 , neuporediva

@karabaja
ako pitaš možeš li koristiti moje slike odgovor je što da ne , ako ja treba negdje da ih stavljam onda ćeš se načekati jer sam ''tanak'' sa vremenom
a i mene zanima da vidim to , daj link ili neki podatak gdje je to
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pogodili ste ko kec na cenera, a ja pošto ne mogu u šumu ovih dana zbog vremena-sve smrznuto pa traktor ide ko naa ledenoj stazi.... pošto se ti savo slažeš stavit ču tvoje sličke na grupu
p.s-hvala na raspolaganju s slikama:prayer:
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo daj, imaš i one moje sličice s pilama, također bi pristajale u grupu :)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ima dobrih guma za probrati. Ja evo našo kod nas u oglasima dvije gume 9.0-20 na felgama za 90€ čovjek kaže kao nove. Ja ga molim par dana da slke postavi pa nikad dočekati. Neda mi se bezveze praviti 150 Km ako gume ne valjaju.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ovo je smješno neznam dali su one sve tri za 8000kn možda toliko vrijede
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Što se tiće ovih prikolica za drva, kome treba na malo i za mali traktor, dušu dale...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Šanana u pravu si ovo su više hobi prikolice za kuću ali tko se bavi ozbiljnije od njih nemaš velike koristi
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa ima smisla jedino ako čovijek ima akciju "kupiš jednu a dvije gratis":rolfer:
:scratchza hobi-pa taj je hobi onda skup kao golf:rolfer:
pa možda su predviđene za kockaste bale sijena:rolfer::rolfer::rolfer:

za šumu mi je sve bez tubinga onak:mrgreen:, zapravo puštujem i šasije od raznih kaamiona:supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
mislim na hobi po kvaliteti izrade nisam aludiro na cjenu to neće dobiti od nikoga tko se imalo kuži u prikolice
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa vjerovatno se on smarta dr.sc.za izradu šumskih prikolica kad je takva cijena možda i je dr.sc ali je garant kupio diplomu za staru ovcu, pa gledaj di stoje te osovine dobro da ih nije nabio pod zadnje štice, koliko to zalazi naspram traga od traktora, možda je dobio aparat za švasanje za božić pod bor a imo doma željeza
:rolfer::rolfer::rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa vjerovatno se on smarta dr.sc.za izradu šumskih prikolica kad je takva cijena možda i je dr.sc ali je garant kupio diplomu za staru ovcu, pa gledaj di stoje te osovine dobro da ih nije nabio pod zadnje štice, koliko to zalazi naspram traga od traktora, možda je dobio aparat za švasanje za božić pod bor a imo doma željeza
:rolfer::rolfer::rolfer:

ak je ona tvoja prikolica na koju trpas 3x2m drva onda nije ni kod nje osovina nije na dobrom mjestu...

tezina traktora mora biti veca od prikolice i tada nece doci do guranja tereta a to se moze postici postavljanjem osovine vise na zadnji kraj, naravno ako se stavi previse opet ce dizat trkator u zrak i biti ce preveliki teret za traktor...
treba dobro ocjenit ali im tu vecih strucnjaka koji ce potvridit di je najidealnije postavit osovinu na cezi!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:prayer:pozivam savu, savo javi se
ma po meni je da ista prikolica na dva razlićita traktora drugčije djeluje zbog raznih izvoda vuća, npr. ja na ursusu imam izbaćenu vuću dok moj tast ima na imt-u vuću na samom diferencijalu
zaključak-meni više diže prednji kraj zbog vuče da imam bilo koju jednoosovinku
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
:prayer:pozivam savu, savo javi se
ma po meni je da ista prikolica na dva razlićita traktora drugčije djeluje zbog raznih izvoda vuća, npr. ja na ursusu imam izbaćenu vuću dok moj tast ima na imt-u vuću na samom diferencijalu
zaključak-meni više diže prednji kraj zbog vuče da imam bilo koju jednoosovinku

sasvim logična stvar zbog toga sam si napravio novu poteznicu prije par dana za imt
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
mnogo faktora utiče na stvari kao što su položaj osovine i tačka kačanja
ja radim po brdskim krajevima i sve mora biti dobro složeno ili može biti opasno

kod pojedinih traktora mi se ne svidja kuka koja je daleko nazad jer propinje traktor nepotrebno , čak i kod mene na rusu ako ikako budem mogao da je pomjerim malo naprijed bio bih presretan jer kada natovarim 8m sirovog drveta na moju kiperku traktor skače kao zec

još ako je kuka mnogo izmaknuta nazad se stvara problem upravljivosti , traktor pri velikim potezanjima jednostavno ne ''sluša'' na volanu , uvijek teži da se ispravi u odnosu na prikolicu a ja moram da smotam u stranu pa ni kočnice ne pomažu
 

Najnoviji postovi

Na vrh