• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa ti si moslavac?

jesam! to je previsoko za dizat 2 metra u zrak drva mozes ova za nakolit paradajz ali prava drva dizat visoko 2 metra to mislim da nema smisla osobito kad ti je prikolica jos od zemlje sigurno nekih 50cm znaci ti dizes metricu na 2,5 metra? svaka cast!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:lol:
bome da, nezgodno je to za istrpavat tako visoko.
sve ce ostat gore, ako se ukaze potreba lako se doda ostalo da se sloze kocnice ali kazem, za sada nepotrebno.

u vezi istrpavanja-pa popnem se na drva, odbacam pola metra i dalje sve super uopće ne vidim neku problematiku:scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a dečki kaj silite,ssigurnost na prvom mjestu.
ja rađe idem 2 puta pomalo i sigurno.
a nemam ni traktor koji more vleč 6m.ipak je to sam mali ferđo:lol:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jesam! to je previsoko za dizat 2 metra u zrak drva mozes ova za nakolit paradajz ali prava drva dizat visoko 2 metra to mislim da nema smisla osobito kad ti je prikolica jos od zemlje sigurno nekih 50cm znaci ti dizes metricu na 2,5 metra? svaka cast!

i ja asm isto moslavac samo s druge strane drage mi moslavačke gore, sad ste me raspalili da sam izletio van mijerit visinu prikolice i da dižem metricu na 2.5m visine:cool:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto moslavci se nađu na forumu,meni deda iz brestovca doselil u turopolje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a dečki kaj silite,ssigurnost na prvom mjestu.
ja rađe idem 2 puta pomalo i sigurno.
a nemam ni traktor koji more vleč 6m.ipak je to sam mali ferđo:lol:

pa sigurnost na prvom mijestu:prayer: ,ali pošto mi lager na "cesti" nekih cca4km od kuče i praktički nema ni uzbrdica ni nizbrdica a da su vrijedne spomena pa zašto ne, iako ne govorim da svaki put vozim 6m, prosjek mi je cca4.5-5m
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
i ja asm isto moslavac samo s druge strane drage mi moslavačke gore, sad ste me raspalili da sam izletio van mijerit visinu prikolice i da dižem metricu na 2.5m visine:cool:

e moj zemo tesko tvojoj kicmi !
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja na svoju za 6 metara tovarim 1.5m visoko pošto je duga 4m

:supz:to je pristojno, ovisno o šumi, traktoru, samom šoferu, znači kad bi htio ako su gume sposobne možeš rokati i 8m zlu ne trbalo:!:
trenutno nemam neki traktor koji bi to koristio kao šumsku jedino kao transportnu a i teren je takav da bih mi bilo što duže od 4m s rudom više bilo mučenje nego posao
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
:supz:to je pristojno, ovisno o šumi, traktoru, samom šoferu, znači kad bi htio ako su gume sposobne možeš rokati i 8m zlu ne trbalo:!:
trenutno nemam neki traktor koji bi to koristio kao šumsku jedino kao transportnu a i teren je takav da bih mi bilo što duže od 4m s rudom više bilo mučenje nego posao

imaju slike prikolice neznam na kojoj stranici pa pogledaj traktor imt565
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa gledao sam cijelu temu i mislim da sam samo na jednoj slici vidio 565 ali odozada pa nisam siguran jel to to i vidio sam novi imt 550.10ako me oko nije varalo, ona prikolica od save mi je baš zgodna, volio bih vidit kak to u stvarnosti funkcionira:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
fantastično funkcioniše , još kada joj dodam utovarnu ruku , ponovo vratim klip od zakretanja rude i spojim kočnicu biće kompletna
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
nisam promijenio traktor , za sada imam 3 ruska , MTZ52,LTZ T40 i VTZ T25
većinu posla je prošle sezone sa njom radio MTZ i dobro rade u teškim uslovima , u lakšim bi mogla biti veća ili je prebacim za vladimirca
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e da vladimirac-nikako se sjetit.
moj tetak ima belarusa mislim 80ks ali on je ekstra slućaj(uspio mu je potrgati šasijum i traktor "puko po pola"), može slike od tvojih makina i kakva su iskustva na nagnutom terenu, očito ima nešto u njima kad si im vjeran, čuo sam da su "veliki pijanci"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mnogo rasprava oko 20" guma...

Baš sam danas bio u jednoj bolje opskrbljenoj trgovini za poljoprivredu i ima 20" guma pogonskih, neke turske 7.50 r20, al sa 8 platana, što je za šumsku prikolicu slabo, no neznam sad pošto je savo radio kardanku dali bi ti njega zadovoljilo.
Navodno da mogu i naručiti gume 7.50 20 sa 14 i 16 platana kao za prikolice i poljoprivrdnu mehanizaciju, pitao sam i za malo šire, mislim da je oznaka 8.25 r 20 sa 14 platana.
Jedino nisam pitao za cijene ovih jačih, a ove pogonske su nekih 650 kn komad.
Inače, IMT 549 DV ima napred 7.50 20 gume.

malo off, al nek se nađe :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
imaju slike u odgovarajućim temama i detaljna moja iskustva , nisu pijanci za posao koji odrade , čak štaviše su štedljivi

EDIT
šanana , 7.5 je jednostavno preuska i moja iskustva nisu dobra sa njima , baš sam pogonske te imao na jednoj prikolici i ništa od njih , niti su dovoljne nosivosti niti širine , mene nisau očarale
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
šunjo sam i vidio slike, napravio sam grupu pod nazivom šumari pa sam ubacio svoje slikice pa ako ti se da možemo i tvoje ubaciti pa kao neki skupni album na datu temu ako se slažeš, bio bih poćašćen kad bi bio član grupe:prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šunjo sam i vidio slike, napravio sam grupu pod nazivom šumari pa sam ubacio svoje slikice pa ako ti se da možemo i tvoje ubaciti pa kao neki skupni album na datu temu ako se slažeš, bio bih poćašćen kad bi bio član grupe:prayer:

gde to????



@savo....
točno tako sam i predpostavio....to je ipak samo prednja pogonska guma ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh