• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Moj kombi ima gume 205/14, mislim da piše da nose oko 950kg svaka.

Kombi i prikolica šumska nisu ni slične,na prikolici nemaš amortizere ni opruge koje ublažavaju udarce na makadamu.Prijelaz preko panjeva njena bočnica nije napravljena za takav tip prijevoza nosivost uredu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja sam do sada imao samo jedno ''izuvanje'' gume na kamen zbog toga što je tubeleska i počeo sam ubacivati šlaufe čim prvi put imam razlog za skidanje točka
mrzi me da napravim akciju ubacivanja šlaufova u gume
 
H

hamann

Guest
14c

Treba da uzmem za prikolicu zadnju osovinu od Peugeot J5 sa gumama 14c
vlasnik mi kaže da to može da nosi 4t.
Šta vi mislite o tome? Drva se vuku po makadamu i asvaltu retko bi prikolica ušla u šumu.:confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Treba da uzmem za prikolicu zadnju osovinu od Peugeot J5 sa gumama 14c
vlasnik mi kaže da to može da nosi 4t.
Šta vi mislite o tome? Drva se vuku po makadamu i asvaltu retko bi prikolica ušla u šumu.:confused:

mislim da taj vlasnik :toimonster:
kada ta osovina bude nosila 4t sve fabrike koje psroizvode jače osovine ima da propadnu :lol:
 
H

hamann

Guest
mislim da taj vlasnik :toimonster:
kada ta osovina bude nosila 4t sve fabrike koje psroizvode jače osovine ima da propadnu :lol:

Hvala! Koliko bi po tebi na prikolicu napravljenu sa ovom osovinom mogao da tovarim drva "hrast cer" traktor imt 539?
Pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Hvala! Koliko bi po tebi na prikolicu napravljenu sa ovom osovinom mogao da tovarim drva "hrast cer" traktor imt 539?
Pozdrav

neznam tačno koliko su masivni rukavci ali ja bih onako od oka rekao ne više od 3 metra
 
H

hamann

Guest
neznam tačno koliko su masivni rukavci ali ja bih onako od oka rekao ne više od 3 metra

Samo da pitam? Da li mislimo na isto Peugeot J5 dostavni kombi do 3,5t
 
Z

zetor4718

Guest
ja sam danas imao probnu vožnju sa mojom šumskom prikolicom,vozio sam oko 6m sirovog bagrema i mogu reći da sam prezadovoljan!

P.S. zaboravio sam staviti ostale šarafe pa sam vozio ovako kao na slici!!:lol::lol::lol:

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako je ovako izdržala onda stavi sve šarafe i tovari duplo :prayer:
 
V

Vjerni983

Guest
Juuuhhhuu dobro da te nije prestigel kotač...:rolleyess::lol::lol:
 
Z

zetor4718

Guest
ma pazio sam ja,čak sam ponjeo i ključ za točkove za svaki slučaj :rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dali si zaboravio staviti ili nemaš matice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja sam danas imao probnu vožnju sa mojom šumskom prikolicom,vozio sam oko 6m sirovog bagrema i mogu reći da sam prezadovoljan!

P.S. zaboravio sam staviti ostale šarafe pa sam vozio ovako kao na slici!!:lol::lol::lol:


prikolica izgleda močno, gume su po mjeri, jel to transportna ili šumska, koliko ja duga?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prikolica je polako pri kraju.
stavljeni trokuti pred kotace, napravljeni drzaci sastrane za vozit visemetricu, drzaci za srednje stice.

25022011098800x600.jpg


25022011099800x600.jpg


25022011100800x600.jpg


25022011101800x600.jpg


jos poteznicu iza i cekam toplije vrijeme da se ofarba..
 
V

Vjerni983

Guest
Uuuu pa ti si duplal konstrukciju?? Pa čemu to?? Kolko ti misliš vozit na njoj?
 
Z

zetor4718

Guest
prikolica izgleda močno, gume su po mjeri, jel to transportna ili šumska, koliko ja duga?

to je šumska i transportna,dužina je 4m+ruda 1m.
Hrvoje-imam matice
 

Najnoviji postovi

Na vrh