• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma ni sslučajno više ne bih uzeo ništa od 20 cola
znači mora biti dmenzija gume koja se mnogo koristi u redovnom saobraćaju jer je onda lako doći do njih
od 20ki sam dobijao napade bijesa kada mi pukne guma :mad:

interesuje me ima li neko predstavu koliko bi mogle duple 17,5 da nose?

mada meni se čine malo uskim 315ke za 10 metara , teško bi to maklo po mekom terenu :confused:
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
interesuje me ima li neko predstavu koliko bi mogle duple 17,5 da nose?
Imaš na gumama piše nosivost a koriste se te 17,5 cola i za niskonoseće prikolice koje voze razne mašine teške 30-40 tona, znači ako njih nađeš uzimaj nećeš se pokajati a i još jedna prednost one su sve tubeles. Poz.
 
Z

zetor4718

Guest
ma ni sslučajno više ne bih uzeo ništa od 20 cola
znači mora biti dmenzija gume koja se mnogo koristi u redovnom saobraćaju jer je onda lako doći do njih
od 20ki sam dobijao napade bijesa kada mi pukne guma :mad:

interesuje me ima li neko predstavu koliko bi mogle duple 17,5 da nose?

mada meni se čine malo uskim 315ke za 10 metara , teško bi to maklo po mekom terenu :confused:

ja imam dvije dvadesetke kod kuće,i nije mi neki problem doći do njih kao i do ovih 22.5 .
17.5 bi trebale dosta nositi 8m bez problema.315 nisu uske a po mekanom upadaju koliko imaju tereta na sebi.upada svaka guma samo sve ovisi od situacije,a kad duple gume upadnu onda si j.... ježa!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ja imam dvije dvadesetke kod kuće,i nije mi neki problem doći do njih kao i do ovih 22.5 .
17.5 bi trebale dosta nositi 8m bez problema.315 nisu uske a po mekanom upadaju koliko imaju tereta na sebi.upada svaka guma samo sve ovisi od situacije,a kad duple gume upadnu onda si j.... ježa!

Jel su ove 20-etke za prodaju.pošto kažeš da ti nije problem doći do njih mogao bi mi jednu prodati
 
Z

zetor4718

Guest
Jel su ove 20-etke za prodaju.pošto kažeš da ti nije problem doći do njih mogao bi mi jednu prodati

mogao bi ti prodati,za cijenu se budemo dogovorili!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma ni sslučajno više ne bih uzeo ništa od 20 cola
znači mora biti dmenzija gume koja se mnogo koristi u redovnom saobraćaju jer je onda lako doći do njih
od 20ki sam dobijao napade bijesa kada mi pukne guma :mad:

interesuje me ima li neko predstavu koliko bi mogle duple 17,5 da nose?

mada meni se čine malo uskim 315ke za 10 metara , teško bi to maklo po mekom terenu :confused:

savo varaš se ja imam 315 mogu nositi da će se prije traktor raspasti nego one pući nose bez problema 15 metara,što se tiče 17.5 cola 2 gume nose 7 m bez problema ali nemam najbolja iskustva s njima kad se natovari puna prikolica puno skaču i ljuljaju trakltor
 
Z

zetor4718

Guest
savo varaš se ja imam 315 mogu nositi da će se prije traktor raspasti nego one pući nose bez problema 15 metara,što se tiče 17.5 cola 2 gume nose 7 m bez problema ali nemam najbolja iskustva s njima kad se natovari puna prikolica puno skaču i ljuljaju trakltor

nemisli on da su 315 slabe,nego misli da su uske što nisu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
nisam ni rekao da su slabe

a kažeš da na dvije ide 7 metara (i nije to to) , pitanje , šta misliš dali bi bilo realno na duple tovariti 8 ? , mislim na gume 17,5
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nisam ni rekao da su slabe

a kažeš da na dvije ide 7 metara (i nije to to) , pitanje , šta misliš dali bi bilo realno na duple tovariti 8 ? , mislim na gume 17,5

4 gume 17.5 cola nose 10 tona bez brige, njih 2 nose 7 metara bez brige vozio sam od kolege na 17.5 cola 3.5 m dugačku sa 5 m na asfaltu raskida traktor moraš voziti sa pola gasa ljulja katastrofa.Savo preporučio bi ti 22.5 staviš 2 kom po meni puno bolje nego duple 17.5 nisam ljubitelj duplih guma na prikolicama
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
teško mi je da nadjem gumu 22.5 a da ima neku solidnu šaru jer se radi o kardanski gonjenoj kareti
uzalud mi pogon ako gume nemaju šare , ove bi mi već bilo lakše nabaviti

znači ja kada pitam može li , mene interesuje optimalni rad a ne maksimalni , i na dvije 16ke se može natovariti 6-7 metara ali ko i kuda će to da vozi

uduplane 17ske ne bi trebale ljuljati i cimati traktor

neznam ni ja sam na šta da se odlučim , još uvijek sakupljam informacije pa se onda bacam u potragu
najlakše bi mi bilo staviti duple 16ke jer su te felne već na diferencijalu , ali one su mi malog prečnika (klirens) i ne bi bilo realno tovariti više od 6 metara na njih
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
teško mi je da nadjem gumu 22.5 a da ima neku solidnu šaru jer se radi o kardanski gonjenoj kareti
uzalud mi pogon ako gume nemaju šare , ove bi mi već bilo lakše nabaviti

znači ja kada pitam može li , mene interesuje optimalni rad a ne maksimalni , i na dvije 16ke se može natovariti 6-7 metara ali ko i kuda će to da vozi

uduplane 17ske ne bi trebale ljuljati i cimati traktor

neznam ni ja sam na šta da se odlučim , još uvijek sakupljam informacije pa se onda bacam u potragu
najlakše bi mi bilo staviti duple 16ke jer su te felne već na diferencijalu , ali one su mi malog prečnika (klirens) i ne bi bilo realno tovariti više od 6 metara na njih

jebote dođi u Slav.Brod ja ću ti dati gume 22.5,nemoj 16 iz razloga što imaju zračnicu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
jebote dođi u Slav.Brod ja ću ti dati gume 22.5,nemoj 16 iz razloga što imaju zračnicu
dolazim ja na te krajeve , samo da znaš :finga:

neznam ni sam , još ću malo da obidjem kamionske otpade i vulkanizere da vidim kako ''leže'' na oko
 
Z

zetor4718

Guest
pa tko nemože doći do guma,bolje su mu zračnice pokrpa ih ili kupi druge jer opet bude jeftinije nego guma.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
A kaj fali zraćnici?

kad probiješ gumu sa zračnicom ona ispusti u roku 2 sata a tubeles gumu tj. bez zračnice možeš voziti danima samo nemoj vaditi to što se zabilo u nju,ako je zračnica stara postaje rijetka i ispušta kad se napumpa a da ne postoji rupa vidljva okom,grije se 10 puta više od tubeles itd.Ako vas još šta zanima o gumama na prikolicama slobodno pitajte ne želim se praviti pametan vulkanizer sam 10 god. i znam prednosti tubelas gume
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dolazim ja na te krajeve , samo da znaš :finga:

neznam ni sam , još ću malo da obidjem kamionske otpade i vulkanizere da vidim kako ''leže'' na oko

kad budeš dolazio javi da se nađemo da malo proljuduikamo
 
Z

zetor4718

Guest
kad probiješ gumu sa zračnicom ona ispusti u roku 2 sata a tubeles gumu tj. bez zračnice možeš voziti danima samo nemoj vaditi to što se zabilo u nju,ako je zračnica stara postaje rijetka i ispušta kad se napumpa a da ne postoji rupa vidljva okom,grije se 10 puta više od tubeles itd.Ako vas još šta zanima o gumama na prikolicama slobodno pitajte ne želim se praviti pametan vulkanizer sam 10 god. i znam prednosti tubelas gume

gle,očigledno je da tubeles gume su bolje od ovih za zračnicama jer je sve manje i manje tih sa zračnicama,i neznači da se praviš pametan ako nešto kažeš za naše dobro,a usput ti je to i struka,nego svaka čast!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kolika je onda po vama nosivost guma 600x16,, 6 platana,, ja sam na svojoj prikolici na kojoj su bile te gume izvezao iz šume i dovezao 4 prikolice drva rezanih na 1,50 m dužine s time da je prikolica 3,80 a trpao sam između 1,70 i 2,00 u visinu,, i moram se pohvaliti da mi je na 5 prikolici nakon lagane vožnje sa Rajkom po asvaltu na oko 1400 rpm PUKLA desna guma pa sam sada stavio 750x16 sa 12 platana što bi trebalo biti PUuuuuuuuuno bolje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
nosivost je promjenljiva stvar , a faktor koji najviše utiče je bezbjednost , znači razlike nosivosti su drastične za razne uslove korištenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh