• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Zetor 'oćeš staviti L profil gore po šasiji da nelete cepanice levo desno kad ideš po strani.
 
Z

zetor4718

Guest
Zetor 'oćeš staviti L profil gore po šasiji da nelete cepanice levo desno kad ideš po strani.

Ne,zato što mi se to u praksi nije pokazalo efikasno,stežem sa dvije gurtne i nebježi nikuda,jedino na prošloj prikolici nisam imao ove cijevi između štica pa su mi se drva odvojila od štica i držala ih je samo gurtna,ali i tada mi se rastresao jedino zadnji kraj u sredini.vidim da dosta ljudi meće taj L profil ali kažem nemam potrebe bar zasad...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne,zato što mi se to u praksi nije pokazalo efikasno,stežem sa dvije gurtne i nebježi nikuda,jedino na prošloj prikolici nisam imao ove cijevi između štica pa su mi se drva odvojila od štica i držala ih je samo gurtna,ali i tada mi se rastresao jedino zadnji kraj u sredini.vidim da dosta ljudi meće taj L profil ali kažem nemam potrebe bar zasad...

I ja sam mislio da nije potreban pa sam ga nedavno navario,ponajviše jr su mi cjepanice kad se povezu strugale po gumi pogotovo kad vozim sirovu bukvu
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
E sad ćete vi vidjet šta je stroj od šumske prikolice.
Na ovo sam naišao kod jednog rođaka i nisam mogao odoliti a da je malo neposlikam :weedman:
Daklem:eek:vo čudo od prikolice je očito sklepano od onoga što sw našlo po šupama,pod nogama ,da nekažem od starih šporeta i drugih kučanskih aparata.
Pa izvolte gledat i komentirat:


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Z

zetor4718

Guest
Meni nije važan izgled,važna mi je funkcijonalnost.pa čak i nezgleda loše,a za manji traktor ni netreba bolje
 
Z

zetor4718

Guest
I ja sam mislio da nije potreban pa sam ga nedavno navario,ponajviše jr su mi cjepanice kad se povezu strugale po gumi pogotovo kad vozim sirovu bukvu

vukao sam 4 prikolice bez i 1 sa tim,i ni u jednom slučaju mi se ništa nije dogodilo.najviše sam vukao ovu tamovu bez toga,a na njoj kad se potrudim lijepo složiti drva bude milina za voziti a kad ne onda se zna malo sredina izbaciti,ali samo zato što nema poprečne cijevi između štica,pa gurtna umjesto da priljubi drva i štice zajedno ona ih odvoji i sama drži.evo i slika



[/QUOTE]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@zetor4718 , vidiš ddobra ti je ova ideja sa spajanjem stupaca , j asam razmišljao da se u sredinu tovarnog prostora stave još dva stupca , oni bi spriječili izbacivanje sredine
koje su ti dimenzije ovih guma , lijepo izgledaju

a što se tiče ovoga L profila , meni to ne treba ali sam vidjeo bolju stvar od njega
čovjek je uzeo rebrastu armauru koja se koristi u gradjevinarstvu u stavio je , meni se čini kao mnogo bolje rješenje od L profila
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ono gore ne da ne izgleda lose. izgleda jako lose :?
steta elektroda potrosenih za to..

savoris, zbog cega mislis da je to armatura bolja od L profila? mozda jedino po cijeni ?
na onu moju prikolicu trebaju ici te sredisnje stice, samo nikako da nabavim matrijala sta mi fali.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ono gore ne da ne izgleda lose. izgleda jako lose :?
steta elektroda potrosenih za to..

savoris, zbog cega mislis da je to armatura bolja od L profila? mozda jedino po cijeni ?
na onu moju prikolicu trebaju ici te sredisnje stice, samo nikako da nabavim matrijala sta mi fali.

ma cijena nije bitna , meni se čini da su bolje je pri utovaru drva mogu da klizaju preko armature , dok preko profila ide teže jer je previše oštar
 
Z

zetor4718

Guest
@zetor4718 , vidiš ddobra ti je ova ideja sa spajanjem stupaca , j asam razmišljao da se u sredinu tovarnog prostora stave još dva stupca , oni bi spriječili izbacivanje sredine
koje su ti dimenzije ovih guma , lijepo izgledaju

Na koje gume misliš,one gore ili ove duple dolje????
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma cijena nije bitna , meni se čini da su bolje je pri utovaru drva mogu da klizaju preko armature , dok preko profila ide teže jer je previše oštar

ja sam na svoju navario rebrasti L profil,drvo se pod teretom zabije u rebra na profilu i nemogu onda nigdje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
One gore su 315/60 R 22,5 kamionske niskoprofilne,a ove dolje su od tamića a dimenziju neznam.

ajde reći ćeš mi utiske nosivosti ovih 315ki kada ih buedš isprobao , znam da mogu nositi ali me interesuje ponašanje na terenu , konkretno propadanje u mekšim terenima

e zaboravih reći , sada kada sam se vraćao kući naidjem na sudar , čovjek je bez trunke signalizacije sa karetom išao magistralnim putom , da bi se u njega od pozadi zakucao čovjek sa autom
točak od karete je dotjerao do traktora
a još da dodamo traktor nije carinjen i još 300 čuda , sreća nema mrtvih glava

hoću da kažem , pravite signalizacije na prikolice , što isto važi i za mene
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
ajde reći ćeš mi utiske nosivosti ovih 315ki kada ih buedš isprobao , znam da mogu nositi ali me interesuje ponašanje na terenu , konkretno propadanje u mekšim terenima

e zaboravih reći , sada kada sam se vraćao kući naidjem na sudar , čovjek je bez trunke signalizacije sa karetom išao magistralnim putom , da bi se u njega od pozadi zakucao čovjek sa autom
točak od karete je dotjerao do traktora
a još da dodamo traktor nije carinjen i još 300 čuda , sreća nema mrtvih glava

hoću da kažem , pravite signalizacije na prikolice , što isto važi i za mene

moj susjed ima takve gume na svojoj tako da ti odmah mogu reći kako se ponašaju.mogu nositi toliko da ja nemogu na trpati na prikolicu,po sklizavom dosta bježe(to lako riješim sa kamionskim lancevima),nepropadaju baš lako,a kad propadnu onda zoveš tenk da te izvuče.po mojem mišljenju bolje su duple gume ali ne ove od tamića nego od većih kamiona jer se dobro drže na terenu,a sad kako ko voli.signalizacija kod mene ide odmah obavezno,ne radi policije već radi takvih nesreća.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
koliko taj tvoj susjed vozi metra na njima , a koliko ti na ovim duplim 16kama ?

dobra opcija je duple gume od srednjih kamiona , gume 17'5 cola , koliko bi one mogle nesmetano da nose ?
 
Z

zetor4718

Guest
koliko taj tvoj susjed vozi metra na njima , a koliko ti na ovim duplim 16kama ?

dobra opcija je duple gume od srednjih kamiona , gume 17'5 cola , koliko bi one mogle nesmetano da nose ?

Vozi 10 metara u dva reda i 5 kubika klada(to je bilo za probu),ja sa 16" vozim 6m,ali skaču kao žabe ali su se i navozile drva i drva.najbolje bi ti bilo od nekog kamiona od 80ks pa nadalje,po meni najbolje bi bile od Tama 130.
 

Najnoviji postovi

Na vrh