• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
inače radim kao vulkanizer neću garantirati za 20 m ali 15 sigurno to su gume 295/60 r22.5

Pa ako takva guma na kamionu trpi 51 tonu(naravno nije sama)... onda nemamo o čemu razmišljati.
 
Z

zetor4718

Guest
na kamionu ih je 12

da na kamionu ih je 6 i 6 ih je na prikolici.ovih 6 na prikolici nose otprilike 85% tereta.al to sad nije važno,tvoja prikolica je super za tvoj traktor ja se nebi sramio vući i sa svojim!budem ti uslikao svoju da vidiš.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sve zavisi od terena kakav ti je , i moja je preporuka ne više od 4 metra dužine

kod mene je duga 3 i u visinu idem 1.35 i to je 4 metra , za moje uslove dovoljno , iz pojedinih šuma nemožem izvući ni toliko nego idem sa 3 metra

sada mi je u planu napraviti neku sa kardanskim pogonom i da bude u 2 reda po širini , isto kao i ova što imam će da bude 3 dužine 135 visine ali samo dva reda po širini , tako da može stati 8 metra jer kamion koji preuzima od mene vozi ''osmicu''

a cuj teren je svakakav moja privatna suma je u brijegu tu vucem van na cistinu sa malom cezom po 2m ili vucem trupce pa pilim i tovarim na gumenjak vozim na njemu 6 m sirove bukve imam slas ili ti naletnu kocnicu al na ruke :D a kad idem u drzavnu sumu ona je u nizini tamo di kupim liniju tamo je pak ravno ali je teren svakakav osobito poslije sumarije i njihovih kokuma ali tamo trazim put tako da mi ovako nesto treba tesko mi je po sumi sa dvoosovinkom em ti nestice traktor pa moram stalno opterecivat rudo sa hidraulikom pomocu poteznice, am nije upravljiva bas narocit kad treba u rikverc ici
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sdc12915n.jpg



sta se tice ove prikolice nemam rijeci odlicna gume su mi jebene stvarno izgleda mocno al treba i masinu imat za to hehe koliko je dugacka? i kolio su stice duge?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da na kamionu ih je 6 i 6 ih je na prikolici.ovih 6 na prikolici nose otprilike 85% tereta.al to sad nije važno,tvoja prikolica je super za tvoj traktor ja se nebi sramio vući i sa svojim!budem ti uslikao svoju da vidiš.

pravio sam je tako jaku kad kupim veći traktor ju mogu vući i s njim,npr belarus mtz95 je puno višlji od moga samo stavim višlje gume na prikolicu i to je to
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma netreba višlje gume, ko će onda bacat na nju ovo je odlično. Ja sam ove jeseni dovezao 2 ture s posuđenom prikolicom, svaka čast visini, ali 1.5m visoko na nju jedva nabacam, a tako visoku sad pa sad izvrnut..
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ma netreba višlje gume, ko će onda bacat na nju ovo je odlično. Ja sam ove jeseni dovezao 2 ture s posuđenom prikolicom, svaka čast visini, ali 1.5m visoko na nju jedva nabacam, a tako visoku sad pa sad izvrnut..

ako kupim višlji traktor trebaju mi višlje gume jer će u tom slučaju visiti nazad s ovim gumama
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
našao sam ove dvije odlične prikolice na njuškalu, oba dvije su nosivosti 5-7 m, pa mi recite za koju mislite da je bolja i da je izdržljivija


Neznam dal je dgeceg kupio koju od ove dvije, al ovo je primjer kako se NE RADI prikolica.
nemam iskustva o radu u šumi al ponešto znam o mehanici i metalnim konstrukcijama i mogu reć da je to rudo potpuno pogrešno zamišljeno.
 
Z

zetor4718

Guest
Neznam dal je dgeceg kupio koju od ove dvije, al ovo je primjer kako se NE RADI prikolica.
nemam iskustva o radu u šumi al ponešto znam o mehanici i metalnim konstrukcijama i mogu reć da je to rudo potpuno pogrešno zamišljeno.

upravu si baustelac,tako se neradi prikolica bar ne za drva.ova prva bi bila ok samo da se prepravi ruda,ali ova druga...
 
V

Vjerni983

Guest
Slažem se al ta nesmije ni s tvrdog terena dolje jer kad ta potone...:cry::cry: nego mislil sam komentare na način izrade
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
meni je lakše gume promjeniti jer sam vulkanizer i guma imam svih dimenzija

Prijatelju, imaš li možda i traktorske pogonske 8,25-16? Ili znaš tko ima?
Trebam 2 kom.
Sorry za off topic.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo moja šumska prikolica,moram još neke sitnice doradit i to je to







Sasvim ok nema šta možda da si ju malo raširio ne osovine nego tovarni dio vidim da ima mjesta do guma još dosta.Dali su štice zavarene za šasiju ne vidim najbolje?
 
Z

zetor4718

Guest
nisam ju htio proširivati jer je veći dio bio spojen,tako da bi mi bilo sam dodatan posao,a meni nepotreban i nevažan(moj je stari htio al meni se nije dalo),štice nisu zavarene imaju ispod zavareno da nemogu propadat,a gore imaju prsten koji služi za isto to ali i da manje zvone.
 

Najnoviji postovi

Na vrh