• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
savo ova kosta sa elektricnim vitlom na daljenski 380$,vidio sam onaj filmic i trazio po netu i naso ih
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
jes' mozda kosta tamo kod njih ali ovdje ne , da je tako imala bi je svaka kuca ;)

ajd baci koji interesantan link ako imas , tek da se obrazujem malo
 
D

dgeceg

Guest
našao sam ove dvije odlične prikolice na njuškalu, oba dvije su nosivosti 5-7 m, pa mi recite za koju mislite da je bolja i da je izdržljivija

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mislim da te nisu nosivosti 7 m nego na njih samo stane ta količina.
 
D

dgeceg

Guest
to znam , ali na kojoj mogu npr voziti 6 m, a da se netrebam brinuti da će nešto puknut?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa metnul sam ti sliku i dal broj od čoveka iz Križevaca.
 
D

dgeceg

Guest
a ove su punbo jeftinije i pofrabane su i imaju bolje gume, sad neznam za konstrukciju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ona još nije bila gotova. Ja sam slučajno naletel pa slikal.
Kum mi se bavi sa šumarstvom ima 4 prikolice i jednu kipericu. Nijedna ga nije koštala ispod 3 ili 4 tisuče a sve su rađene od šasije od tamiča. Kiperica je normalno koštala puno više. Na svaku ide oko 4 metra drva ali njemu puno više ni netreba jer razvozi po gradu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
dgeceg kaže:
to znam , ali na kojoj mogu npr voziti 6 m, a da se netrebam brinuti da će nešto puknut?

e taj film sa ovom prikolicom neces gledati :roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
dgeceg kaže:
a ove su punbo jeftinije i pofrabane su i imaju bolje gume, sad neznam za konstrukciju

Bil sam danas kod čovijeka pa mi je poslal sliku one prikolice pofarbane i u radu.
Slika je loša ali da vidiš.
fotografija0010.jpg
 
D

dgeceg

Guest
kolko je na toj slici metara drva i jel gume sjede kada se natovari ovako kako je na slici?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gle oni su rekli da tu ima 6 metara.
Dali gume sjede nemam pojma ali to tak i tak ovisi o gumi.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Evo jedne po narudžbi, za 5000kn, 6m bi trebala vozit bez problema. 4m je dugačka, 105 široka. 70ks traktor i samo gas..


Svi kemijaju s izvedbom ruda, neznam jel može jednostavnije od ovog, a jače od većine viđenog.


Uploaded with ImageShack.us

Jedna iz aviona. Nije širi zadnji kraj, slika nešto kenja :roll:


Uploaded with ImageShack.us

A kom je puno, nek si ju pravi sam, jer bilo je interesanata i na forumu ali...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
105 široka :scratch . da to nije malo previše :scratch

ili stavljaš neki patos ili stavi još jedan profil kroz sredinu , nezgodno tovariti drva propadaju pri utovaru

što se tiče rude možda si primijetio da ja radim sve na taj princip ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Jeb ga, kupac reko 105, netreba po sredini jer će stavit pod. A tvoje mišljenje za vožnju šestaka na njoj? Gume su prave, sad si tražim i za svoju jer su ispucale.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
nešto ne vidim koje su gume na njoj , čini mi se 16ke :scratch

za 6ticu dvije opaske
ako su gume 16ke obzirom na položaj osovine možda ne bih se složio sa 6ticom (zavisno od potreba i uslova ova moja opaska možda i ne stoji) jer guma malog obima lako tone što znaš i sam , a kakva je ova godina trebat će nam gusjenice uskoro :twisted:
ruda ti je mogla biti malo jača , bar da si dodao još jedan onakav trougao sa zadnje strane kao što si to uradio naprijed gdje ti je ona rupa za kačanje vjerovatno nečega što će vezati teret

prije bih se složio sa 5 metara na njoj , jer ako planiraš 6 onda ti stupci moraju biti visoki 1,5m i kod mene su toliko kada tovarim 4 na onu moju pa mogu ti reći da je to malo povisoko za utovar , nije da se nemože ali onda kareta gubi smisao lako utovarne prikolice ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Gume su 20tke, 8.25x20, na mojoj su 9.00x20 i ok je.
Rudo je od 2 spojena U profila 120mm i dosta je jako, na sandučarki imam takvo i dosad je pukla samo poteznica na 560, rudo se ne mota.

Hm, utovar, ja na nju neću bacat, kao ni niko od mojih. Davno smo odustali od vožnje petaka, nit imam puta za to, a treba i nabacat, i strepit putem kući. Natovarim max 4m, ako je suho odem i s malim ferkanom. Imam malu od 3m, s 16ticama, lagana je mogu ju sam rukama zakvačit.

Šumsku veliku smo prepravili u sandučarku, nemoramo se pokidat, zapadat, prevrtat, zbog 1m drva više na prikolici.

Nisam stari mudonja da mi je teško radit, al pokušavam se čuvat dok sam mlad.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo kad se priča o gumama imam jedno pitanje za stručnjake. Imam 3 gume 245x70x R19.5, da li bi se one mogle namontirati na felge R20? Trenutno su mi na prikolici 8.25xR20.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Nebi. Kamionske radijalne gume imaju kosi dosjed, a ove tvoje 20-tke ravni. Ili zadrži gume ili felge.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Znači ništa od novih guma na prikolici. Felge da tražim dosta su skupe jer su i gume s kamiona tegljača novije proizvodnje. Bit će im izgleda u smeće, jer i ja sam ih džabe dobio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh