• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
petar kaže:
Gume su 20tke, 8.25x20, na mojoj su 9.00x20 i ok je.
nemoramo se pokidat, zapadat, prevrtat, zbog 1m drva više na prikolici.

Nisam stari mudonja da mi je teško radit, al pokušavam se čuvat dok sam mlad.

e to je ono što i ja potenciram , malo manje i ras bez zapadanja pošto se radi o zeznutom terenu kod mene

Bosonoga kaže:
Znači ništa od novih guma na prikolici. Felge da tražim dosta su skupe jer su i gume s kamiona tegljača novije proizvodnje. Bit će im izgleda u smeće, jer i ja sam ih džabe dobio.
pokušaj da nadješ felne 17.5 one su dostupnije a po meni dovoljno dobre , a potrošene zdrave gume je lako naći , oko mene takve felne se kreću 50tak maraka
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zemljak dođi kod mene i naci cemo nesto ima od 75 EURA pa do 150 za koplet dvije felge sa gumama, mozes birati ima vise u ponudi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
neznam da li ovo pitanje spada u ovu rubriku ali neka me isprave ako sam fulao temu,uglavnom cuo sam da ce se sa cezama drva moc prevozit max 3 kilometra iz sume dalje ne sad da li itko zna sta o tome inace imam u planu radit prikolicu za drva al cemu je radit ak ih necemo smjet koristit.pozzz
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
powershift kaže:
Zemljak dođi kod mene i naci cemo nesto ima od 75 EURA pa do 150 za koplet dvije felge sa gumama, mozes birati ima vise u ponudi.
Ma imam ja dobre gume na prikolice 8.25x20, ali je problem što imam samo dvije, kad jednu rasječem nemam rezervne.
Mislio sam da mi mogu naići ove 245x70xR19.5, jer njih imam tri komada, pa kontam razlika je samo 0.5", a one ne mogu.
Ove 8.25x20 su jako dobre, samo je problem što ih nemogu naći nigdje ovdje, a vlada velika potražnja, jer svi koristimo prikolice jednoosovinke s gumam R20. Možda od 10 prikolica da 3 imaju gume drugih dimenzija
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pa to ti ja i govorim ima i tih 20-tki raznih sirina, a i drugih u ponudi.
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Kakva su inače vaša iskustva sa prijevozom drva i sa policijom jer trebao bih odvesti jednu turu drva koja sam prodao, prikolica ima žmigavce i trokut ali nije registrirana. Inače prikolica je napravljena od fitaovog kamiona, ima zadnje duple kotače i dosta ogromno izgleda na cesti, hoću reči uočljivo.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
E ova mi je najmilija, jedva 3m duga, niska, nekad davno napravljena čisto iz zeke i pomalo sprdnje, tako rudo i stavljeno, naravno bez okretaljke jer ''nikad'' taj košar neće ić u šumu, kad ono već 7-8 godina glavna u drvima..


Uploaded with ImageShack.us

A ona crvena na stranici prije, uredno vozi 7m i čovjek prezadovoljan.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Pozdravio bih prijatelja iz Slovenije koji prikaziva ove šumske prikolice, ali kod nas se traže prikolice za metrice bez dizalice koje bi se istovarivale sa rukama, a to nijedna firma u Hrvatskoj ne proizvodi koliko ja znam ( karoce). Zato je ova tema toliko opširna.I ja imam u planu napraviti tako nešto. Problem je u registraciji takvih prikolica.
Prvo atest, zatim kočioni sustav i na kraju registracija. Jako velik problem kod samogradnje. Moje mišljenje je da je bolje kupiti prikolicu jednoosovinku koja nije kiper ( ima urednu dokumentaciju), a gornji dio nije važan da li je sanduk ili je prerađen za tovariti drva. Takvu prikolicu uredno registriraš i voziš bez bojazni od kažnjavanja.
 
V

Vjerni983

Guest
A jel ima ko kakvih iskustva s prikolicama za drva a da je kiperica?? Ima takvih u šumariji
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovako imam u planu raditi prikolicu za prijevoz drva.Nabavio sam sasiju od starog Fapa i mislim da je duzine negdje 5 metara pa me sad zanima vase misljenje:
da li sasiju rezat na 4m duzine i dic stice oko 1.5 to je 6 metara i cist dost
ili da ne rezem sasiju i da ostavim da je 5 metara duga onda stice mogu mozda i 1.5 bojim se da ce bit predugacka za manevriranje parkiranje i to al opet nemoras visoko dizat drva do 1 m i imas 5 m na prikolici ako su za prodaju.
osovinu imam od prednjeg trapa od Fapa 20" sirinu neznam
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ovako imam u planu raditi prikolicu za prijevoz drva.Nabavio sam sasiju od starog Fapa i mislim da je duzine negdje 5 metara pa me sad zanima vase misljenje:
da li sasiju rezat na 4m duzine i dic stice oko 1.5 to je 6 metara i cist dost
ili da ne rezem sasiju i da ostavim da je 5 metara duga onda stice mogu mozda i 1.5 bojim se da ce bit predugacka za manevriranje parkiranje i to al opet nemoras visoko dizat drva do 1 m i imas 5 m na prikolici ako su za prodaju.
osovinu imam od prednjeg trapa od Fapa 20" sirinu neznam

reži je na 4 metra ja ima m4 m štice 1.5 m visoke sve preko 4 m dužine je teško manevrirazi kroz šumu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
reži je na 4 metra ja ima m4 m štice 1.5 m visoke sve preko 4 m dužine je teško manevrirazi kroz šumu

e pa zbog toga sam se bio dvoumio sasija je cvrsta ona bi izdrzala za 5 m duzine ali je nezgodna za vozit...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
sve zavisi od terena kakav ti je , i moja je preporuka ne više od 4 metra dužine

kod mene je duga 3 i u visinu idem 1.35 i to je 4 metra , za moje uslove dovoljno , iz pojedinih šuma nemožem izvući ni toliko nego idem sa 3 metra

sada mi je u planu napraviti neku sa kardanskim pogonom i da bude u 2 reda po širini , isto kao i ova što imam će da bude 3 dužine 135 visine ali samo dva reda po širini , tako da može stati 8 metra jer kamion koji preuzima od mene vozi ''osmicu''
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sve zavisi od terena kakav ti je , i moja je preporuka ne više od 4 metra dužine

kod mene je duga 3 i u visinu idem 1.35 i to je 4 metra , za moje uslove dovoljno , iz pojedinih šuma nemožem izvući ni toliko nego idem sa 3 metra

sada mi je u planu napraviti neku sa kardanskim pogonom i da bude u 2 reda po širini , isto kao i ova što imam će da bude 3 dužine 135 visine ali samo dva reda po širini , tako da može stati 8 metra jer kamion koji preuzima od mene vozi ''osmicu''

pošto prodaješ drva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
pošto prodaješ drva

u sezoni idu nakupcima 55km , krajnjim kupcima 65km , 1e=1.95km
mada više pribjegavam tome da prodajem nakupcima , onda me ne interesuje ni kvalitet ni dali je mušterija zadovoljan , to je onda briga nakupca

a i iz razloga što dok ja odem da odvezem drva na krajnju adresu i izgubim 2 sata da bih na 4 metra drva napravio još nekih 20 evra , ja za ta dva sata vratim se u šumu nasiječem i izvučem još 4 metra i zaradim više od 20e

a da ne pominjem moguće prevare u plaćanju i još milion zezancija koja te čekaju , ovako jedan mušterija , sva drva ''prolaze'' , on je zadovoljan mojom metražom i gotovo
i nije moj problem što on mojih 8 metara prodaje kao 10 kada ih složi na kamion , boli me uvo , ja znam da sam ja moje ispoštovao , dalje me ne interesuje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sdc12915n.jpg



sdc12916.jpg



sdc12917.jpg



sdc12918u.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jel to osovina od Deutza?

nije to ti je osovina od zastave ali je izbačeno ono gdje je bio reduktor,pojačano sa profilom 12mm.Felge su kamionske 22.5"tokarena nova srceta da mogu sjesti na ovu glavčinu i gumu su naravno kamionske tubelas(bez zračnice) nosi 8 metara sirove cerovine bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh