• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Nabavio sam od lokalnih trgovaca željezom :lol: zadnju osovinu od kombija mercedesa, onog starog kockastog, pa planiram radit sebi prikolicu za drva...
zanima me koliko mogu nositi gume koje su standardne na kombiju ( nisam siguran,al mislim da su ovo 16" felge, a o gumama nemam pojma, samo sam vidio da imaju dobru ripnu)??

jel bude puno 5 metara za voziti??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Možda ali ta je rađena od u profila a ne od šasije. Možda je teža za vuči ali mislim da ima veču nosivost. O cijeni nebi raspravljal jer se u to ne razumijem znam samo da za osovinu traže 1000 kn na dalje.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
saran2806 kaže:
to je previse to je od 4 m dužine ili koji cm i manja max cijena bi trebala biti 4000 kn ili sa željeznim šticam 4500 ili 4600 kn
Ovakva komentiranja su mi najjača i podcijenjivanje nečijeg rada. Pa nije ista cijena ako uzme šasiju od tamića za 500kn i od nje napravi prikolicu ili kupuje u profil koji je ovdje 140mm čini mi se. Osovine je otac prodavao od 800-1000kn..

Nitko te netjera da ju kupiš, probaj ju napravit ovakvu pa ćeš vidjet koliko te izađe materijal.

U biti, bmk, napraviš si od čeg hoćeš i izađe te najjeftinije.
 
S

saran2806

Guest
kupio sam danas 500 kg zeljeza 2 h profila 18 cm i 5 m duzine jedan od 3 m malo manji profil ali siri i još slicnih kracih komada i s prijevozom kuci 1300 kn, osovina od šlepe i gume 11, 1600 kn dobre s dobrim ripnama i sa puno platana unutra koje je jako tesko probušiti. trebat ce mi 2 dana rada i eto je spremna za sumu samo da mi se poslože dobro vrijeme i slobodni dani. paket elektroda 100 kn par reznih ploča, i kuka i sad mi reci jel nije previse za takvu malu cezu dati 5000 kn nevezano ko ih pravi ja se ravnam i vecinom je tako da od 4 m treba kostati 4000 kn i od 5 m 5000 kn bez stica to je onda ok za rad i za potrosen materijal
 
S

saran2806

Guest
Mrki88 kaže:
Nabavio sam od lokalnih trgovaca željezom :lol: zadnju osovinu od kombija mercedesa, onog starog kockastog, pa planiram radit sebi prikolicu za drva...
zanima me koliko mogu nositi gume koje su standardne na kombiju ( nisam siguran,al mislim da su ovo 16" felge, a o gumama nemam pojma, samo sam vidio da imaju dobru ripnu)??

jel bude puno 5 metara za voziti??
stavi slike pa cemo bolje procijeniti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sumnjam da su gume 16 cola . prije 14
Taj kombi nosi oko 800 -900 kg , prazan ima cca 1400 kg -ukupno cca 2500 kg .
Znaci 1000 i 500 kila natovari bez problema , to je ionak dosta i previše za tvoj traktor . :lol:
Samo pazi , guma mora imati "C " oznaku .
btw. nisu ti to neke gume za šumu ...panjevi ,veliko kamenje itd.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
pa saran druze eto ti onda ideje za biznis
ako ti mislis da se isplati raditi za 4000 a vidis da se cijene krecu oko 5000 onda imas 'iljadu ekstra

a ova kareta kako se kod mene kaze sa prethornih slika djeluje uljudno i poredeci nju i neku koja se prodaje sa nekoliko stranica prije je smijesno
ovoj fali 2 kile farbe i da se ne postidi fabrickih varijanti
vidi se da je majstorka ruka radila pogledaj samo one ploce koju stite gume , savijeni bato moj a ne vareno sjeceno
ima tu majstorskih caka koje su lijepo odradjene , i + sve od novog materijala ;)

i djeluje mi kao da podcjenjujes neciji uredan rad , ajde vidjecemo i tvoju
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Savo, normalno da podcijenjuje, nisu sve iste pa da može 4m 4000kn, 5m dužine 5000kn, novi materijal, jaka prikolica i čovjek ju napavi za 100eura.
I njegova koliko mi se čini po nabrojanim profilima neći imati šasiju po dužini s jedne strane iz komada, nego štukano.

Ali, ako vidi računicu, meni je drago da si ju sam napravi, i da mu posluži.. Ljudi to shvate olako, izrežeš, povariš, prekreneš, povariš, malo rudo, ovo ono i evo je.

Nemožemo pobjeć s balkana da ga xxxxx, tuđi rad nikad ne vrijedi pišljive kune.

2 saran: ovo se neodnosi direktno na tebe, nego onako, na svu masu, pa eto, neljuti se, nije mi to namjera.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
normalno da se ne odnosi licno na nekoga

nego eto oni koji su pratili izradu moje karete , ja sam to detaljno dokumentovao ovdje
bome je trajalo dugo

sve zavisi kako i sta oces da napravis , ja mogu da skarabudzim karetu za jedan dan ali nije to to

kod mene cijena zeljeza je oko 1.3 do 1.5 marki po kilogramu , na nove profile mislim , u prevodu 0.7evra otprilike
pa gdje je osovina gume i ostale zajebancije


e bas danas sam naletio na jednu firmo koja prodaje nove profile ali ima ih i 2 i 3 klase , koje olaksanje cijena 3 klase 0.4 evra ;) a greske koje sam ja vidio su zanemarive za potrebe mojega karabudzenja :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
muhanicar kaže:
Danas sam bio kod lokalnog kovača inače čovijek radi bravariju popravlja poljoprivredne strojeve i odličan je kovač pa sam slučajno naletel na ovu prikolicu. Veli da može napraviti sve po dogovoru.
Cijena ove je oko 5000 kn
Telefon je 098 164 2592 čovijek je iz križevaca.
Od kud iz Križevaca? Nepoznat mi je, a rado bi mu maznul ovu kuku ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Iz brckovščine . Na slici ti je.
A otkud si ti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
muhanicar kaže:
Iz brckovščine . Na slici ti je.
A otkud si ti?
Ocvirek?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Neznam ga, ali znam tko je.
Podgajec...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
puknuti kaže:
Sumnjam da su gume 16 cola . prije 14
Taj kombi nosi oko 800 -900 kg , prazan ima cca 1400 kg -ukupno cca 2500 kg .
Znaci 1000 i 500 kila natovari bez problema , to je ionak dosta i previše za tvoj traktor . :lol:
Samo pazi , guma mora imati "C " oznaku .
btw. nisu ti to neke gume za šumu ...panjevi ,veliko kamenje itd.

ne se sprdat z moje makine.... :lol: :lol:
a 1500kg je kolko,3-4metra??
ma kod nas su šume lijepe, ravne, bez kamenja, a putevi uredni, nema panjeva...
jedino je dosta mokro, tek krajem 7 mjeseca se neke šume posuše pošteno..
 
S

saran2806

Guest
pa ako je od novog materijala u redu je da trazi toliko, i majstorska ruka i sve to a ja znam ljude koji rade ovdje po slavoniji te karete i cijene se tako krecu kako sam rekao i znam od cega ih prave i sve cake. nisam ni ja pravio do sada ali sad imam potrebu pa si napravim. stavim slike kad bude gotova. nije to omalovazavanje necijeg rada i truda ali ima i cijena koja je prevelika za moj pojam, jer ja sebi pravim od 5 m duzine, jer mio covijek za takvu trazi 5000 kn, nisu mi gume bas toliko kvalitetne, ali je sve ostalo super napravljeno i nije mi hitno pa si sam napravim takvu za puno maje novaca, a u današnje vrijeme da mi ostane 1000 kn je super iako ce ostati i vise.
ja sam svoje misljenje izrazio i valjda nisam nikoga uvrijedio, nemislim praviti za prodaju pa se nisam smio upuštati u raspravu za tudje cijene,
svaka roba nadje svog kupca
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
apsolutno tacno

daj slike da vidimo sta i kako si radio , osim ako nisu zasticene autorskim pravima :lol:
 
S

saran2806

Guest
još nisam poceo trenutno sve nabavljam i cekam da uhvatim malo slobodnog vremena ali bit ce slika, a ak te zanima javi se da vidis kako se radi cirkus
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
saran2806 kaže:
još nisam poceo trenutno sve nabavljam i cekam da uhvatim malo slobodnog vremena ali bit ce slika, a ak te zanima javi se da vidis kako se radi cirkus

nisi ti svjestan koliko sam ja cirkusa odradio :mrgreen: :lol:
 
S

saran2806

Guest
trebas onda pomoci sa savjetiima a ne okoli ici i zezati ljude. svejedno hvala i puno pozdrava
 

Najnoviji postovi

Na vrh