• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Bobo takve prikolice imaju hrvatske šume oni su ih navodno i izmislili. Moj kum ima takvu, inače se bavi prodajom ogrijevnog drveta. On je super zadovoljan sa njom i veli da 533 sa njom vadi iz šume u normalnim uvijetima 4 metra ko od šale. Inače njegova je domači rad ali po mjerama od šumarijske.
 
D

dgeceg

Guest
kupili smo ovu šumsku prikolicu, i na nju stane točno 3m drva, sad bi mi povisili ručice za 0,5 m i onda bi stalo 4,5 m, pa me zanima, šta mislite jer bi ta prikolica mogla vozit 4,5 m drva, bez da se nešto ne strga i sl, pogledajte:nema osovine normalne, nego ima ovak kak imaju neki traktori npr. ursus c-335, na nju ćemo staviti balonke, zato kaj ove gume kad natovariš 3 m, sjednu ko palačinka, a balonke bi 4,5 m trebale bez problema vozit?uzet ćemo balonku s felgom sa 6 rupa, i pretokarit kod tokara za da paše na ovu glavčinu s 5 šarafa, evo slika




URL=http://img694.imageshack.us/i/fotografija0169.png/]
fotografija0169.png
[/URL]
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Rudo mi se čini slabo i kao da je već motano al ono nije problem za stavit drugo..
Nađeš felge od tamića, umetneš u njih nova srca, staviš gume 7.50 x 16 s dosta platana i nemaš zajebanciju s balonkama, skupim felgama i sl.. Ja imam tak napravljeno na svojoj, vozim isto oko 4.5m i ok je samo ih dobro napumpaš.. S balonkama bi bila preniska za šumu, brzo bi nasjela na osovinu, širok gazni sloj pa kroz kolotočine teško za vuć..
Nego čudna neka osovina, ajd ju poslikaj bolje, jel joj rade amortizeri ak da odma to povari jer bude bilo prevrtanja malo-malo, a i slabašno mi dijeluje, felga je dosta izbačena van pa bi moglo biti i motanja ak ne osovine onda srca felge..

A za vožnju 5-6m drva mi smo pravili prikolice s gumama 9.0 x 20, felge i glavčine s starih autobusa prednje...
 
D

dgeceg

Guest
ovi federi ne rade, jedan ćlan s foruma mi je našao dvije balonke s felgama za 800 kuna, što nije puno za to,tako da ćemo najvjerojantije to uzet, pa šta nebi bila ista visina od poda do osovine kada bi se stavile balonke?detaljnije slike ću malo poslije poslikat, imamo traktor fendt 65 ks, i traktor je dost širok, a ta prikolica je sa svake strane širja od traktora za negdje 5 cm, i jednom sam ju namjerno navezao na jedan veliki panj da vidim jel če se preokrenut i nije se preokrenula, po šumi se sasvim solidno ponašala po rupama, meni baš rudo čvrsto djeluje, zato što ima dvije cijevi, ali to je samo moje mišljenje,čudna je prikolica kad nema normalnu osovinu, a jel bi izdržala šasija 4,5 m?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ne bih ti ja preporucio vise od 3 metra za takvu konstrukciju

a sto se tice guma 6.5X16 ti je dovoljno i kod nas imaju kineske gume koje kostaju oko nekih 25-30 evra sa slaufom i zadovoljavaju
ja sam na nekim 16kama koje su prilicno meke i nemaju platana vozio 3 metra bukovine bez problema
 
D

dgeceg

Guest
slike iznad mojih na kojim se vidi da imt kipa drva, prikolica ima skoro istu konstrukciju kao i ova moja, a po slici izgleda da vozi 4m :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
dgeceg kaže:
slike iznad mojih na kojim se vidi da imt kipa drva, prikolica ima skoro istu konstrukciju kao i ova moja, a po slici izgleda da vozi 4m :(
prijatelju razlika izmedju tvoje i ove prkolice koju pominjes je nebo i zemlja :lol:

ova moze voziti i 6 metri po mom misljenju ;) moja ocjena za tvoju je max. 3 metra a ti ovari koliko god ti volja
mogao bi tovariti i vise naravno ALI u idealnim uslovima ,pa da su drva prosusena ili neka laksa
kada se kaze metrica ja je odmah povezujem sa bukva,grab,hrast,cer , vrbovine mozes tovariti i duplo vise :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
moze kod mene

pitaj ostale clanove kako ja to radim :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Natovariš dok nepukne :mrgreen:
Koliko si dao za nju ako se smije znat?
 
S

saran2806

Guest
eto da se i ja ukljucim u temu i meni se cini jako slabo ta prikolica i nebi je vozio ni po cesti s 5 m drva i preplatio si je
cijena novih prikolica koje su idealno napravljene i nije stedjeno na materijalu se krece oko 4000 kn za prikolicu duzine 4m i mozes na nju staviti stice 1,80 i 6 do 7 m vozis po svim terenima jaka ruda jako sve ili od 5 m duzine 5000 kn konstrukcija od slepe na nju mozes 10 m natovariti pa ti gledaj na cega si dao 300o kn
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tak je ..samoutovarna prikolica van funkcije utovara sijena se nađe daleko ispod tih novaca .
Dobiješ krasnu osovinu s kočnicama ,gume , felge , rudu, šasiju i brdo čelika kojeg se riješiš fleksom a bude špage i daski za potpalu .
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
saran2806 kaže:
eto da se i ja ukljucim u temu i meni se cini jako slabo ta prikolica i nebi je vozio ni po cesti s 5 m drva i preplatio si je
cijena novih prikolica koje su idealno napravljene i nije stedjeno na materijalu se krece oko 4000 kn za prikolicu duzine 4m i mozes na nju staviti stice 1,80 i 6 do 7 m vozis po svim terenima jaka ruda jako sve ili od 5 m duzine 5000 kn konstrukcija od slepe na nju mozes 10 m natovariti pa ti gledaj na cega si dao 300o kn
Zanimljive cijene NOVIH, gdje to? Daj neki link..
 
S

saran2806

Guest
ja sam iz vukovara a tu u oklici ima ljudi koji takve prave i po tim cijena prodaju trenutno sam i ja u kupovini 1 malo vece preko 5 m trazim do 5,5 m duzine a cini mi se da cu je sam praviti pa ce ne tako izaci jeftinije ako si zainteresiran za kupovinu mogu te odvesti do covijeka i s njime se sve mozes jos dogovoriti jer ti moze ispuniti i neki zahtjev
http://img23.imageshack.us/img23/3953/dsc00306fp.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/4534/dsc00307wn.jpg
http://img44.imageshack.us/img44/7972/dsc00308ji.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Otac je prije pravio, prodao je oko 50-tak komada, ali on nepravi od šasija kamiona i sl. nego od U profila, recimo dužine 3.5-3.7 od U 120, osovina se može skidat jer je na pločama, rudo ima oko što se okreće i ispod je šasije, glavčine kao i na ovoj s felgom i gumom 9.0 x 20, s tim da je u na svaki spoj (kut) na šasiji ubačen trokut, kao i na rudo.
 
D

dgeceg

Guest
saran2806 kaže:
ja sam iz vukovara a tu u oklici ima ljudi koji takve prave i po tim cijena prodaju trenutno sam i ja u kupovini 1 malo vece preko 5 m trazim do 5,5 m duzine a cini mi se da cu je sam praviti pa ce ne tako izaci jeftinije ako si zainteresiran za kupovinu mogu te odvesti do covijeka i s njime se sve mozes jos dogovoriti jer ti moze ispuniti i neki zahtjev
http://img23.imageshack.us/img23/3953/dsc00306fp.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/4534/dsc00307wn.jpg
http://img44.imageshack.us/img44/7972/dsc00308ji.jpg

kolko košta ta prikolica?
 

Najnoviji postovi

Na vrh