• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
mogao si staviti još mjesta za dvije štice tačno na onim trokutovima što su ispred točkova :rolleyess: dvije cjevčice ne koštaju mnogo a tu bi mogle valjati pri vožnji ogranjaka ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hm, vidis, nebi bilo lose, ali ovo je u biti samo za trupce. sve tanje i krace ide u metrazu tako da mislim da nece biti potrebno. lako se doda kasnije.

Vjerni983 Uuuu pa ti si duplal konstrukciju?? Pa čemu to?? Kolko ti misliš vozit na njoj?

max. stane 6 - 6,5m. zasto dupla konstrukcija. pravili su ljudi isto sa 4 takve cijevi, ali jedna pored druge. tj. 2 izvana a dvije u sredini kao ruda i pojacanje ali se takve prikolice hoce ljuljat u transportu. stalno cijevi "rade".
ovako uz skoro istu kolicinu matrijala toga nebi trebalo biti.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
prikolica je polako pri kraju.
stavljeni trokuti pred kotace, napravljeni drzaci sastrane za vozit visemetricu, drzaci za srednje stice.


25022011100800x600.jpg


jos poteznicu iza i cekam toplije vrijeme da se ofarba..

po meni slaba osovina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sad gledam pa ti imaš i kočioni dio gore,kaj budeš slagak da rade il bude ostalo ovak.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nece ici kocnice. bilo bi dosta posla oko toga, a nemam potrebe posto ce traktor biti dovoljno velik. a uostalom, posudjivat ce se prikolica. a sto ide po selu, dobije po celu :blackeye tako da bi to sve potrgali vjerojatno :rolleyess:

po meni slaba osovina

prevario bi se ;)
 
Z

zetor4718

Guest
nece ici kocnice. bilo bi dosta posla oko toga, a nemam potrebe posto ce traktor biti dovoljno velik. a uostalom, posudjivat ce se prikolica. a sto ide po selu, dobije po celu :blackeye tako da bi to sve potrgali vjerojatno :rolleyess:

prevario bi se ;)

osovina je dobra garantirano,samo je od brednjeg kraja pa se mora pažljivo centrirati,a kočnice su uvijek dobro došle!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kočnica nemora bit radna,nek ono staneš otvoriš ventil da blokira kotače.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hm, vidis, nebi bilo lose, ali ovo je u biti samo za trupce. sve tanje i krace ide u metrazu tako da mislim da nece biti potrebno. lako se doda kasnije.



max. stane 6 - 6,5m. zasto dupla konstrukcija. pravili su ljudi isto sa 4 takve cijevi, ali jedna pored druge. tj. 2 izvana a dvije u sredini kao ruda i pojacanje ali se takve prikolice hoce ljuljat u transportu. stalno cijevi "rade".
ovako uz skoro istu kolicinu matrijala toga nebi trebalo biti.

od kakvog su materijala cijevi?
evo ova ja 3m duga a štice su 120cm i gume 825-16 kamionske i vozi isto 6m bez problema samo se stave nastavci na štice, rudo je dugo cca80cm, ali je isključivo za metražu, a i ona se ljulja ali to je sve draž vožnje
 

Prilozi

  • SP_A0520.jpg
    SP_A0520.jpg
    13.2 KB · Pregleda: 1,301
  • SP_A0521.jpg
    SP_A0521.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 467

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ova moja je od tubinga. duga 4m, ruda 1m ili 1,1m.
nije ovo tvoje lose, daleko od toga. ali to sto i sam kazes da se ljulja, to smo htjeli izbjec sa duplom konstrukcijom.
to, i da nam ju lokalci ne pomotaju i ne polome :rolleyess:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ova moja je od tubinga. duga 4m, ruda 1m ili 1,1m.
nije ovo tvoje lose, daleko od toga. ali to sto i sam kazes da se ljulja, to smo htjeli izbjec sa duplom konstrukcijom.
to, i da nam ju lokalci ne pomotaju i ne polome :rolleyess:

svoju prikolicu mogu posuditi 2. ili 3-ici ljudi a ostalima:finga:
i moja je od tubinga koji ima debljinu mesa 1cm ali ne ljulja se ona meni zbog cijevi nego zbog visine kad ju nazibam na 6m ili kad se povezem po rupama u brzini više ali to onda rade gume
a jel ju budeš vukao s MF sa slike ili
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobro, tvoja je kraca. ali opet, kada ju punu na asfaltu povezes 30, 35 ili vise ljulja se garant.
mf je prodan, tako da ce ju vuci nesto vece.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dobro, tvoja je kraca. ali opet, kada ju punu na asfaltu povezes 30, 35 ili vise ljulja se garant.
mf je prodan, tako da ce ju vuci nesto vece.

pa nije da se ne ljulja ali ne znam meni je to normalno samo što sam prije 10-ak dana naroko cca6 metara bukove cijepanice friško rušene pa sam ze na asvaltu zalaufo i zaboravio kočiti na vrijeme tak da sam stao tek nakon 100-tinjak metara od svog mosta a i prvi kotaći jedva da su imali svrhu, sad mi žao što nisam bacio tad koju fotku, ali susjedi su me primjetili pa u čudu gledali i došli vidit ali bar sam im pokazao da imam dobre brenze na medeku:p

baš mi sinoč bio kolega pa smo komenttirali tvoju prikolicu i pohvalio se da on od tasta ima isto tako nešto ko i tvoja ali kaže da baš nije zadovoljan jer kad ju praznu okreče na trasi i kad ju zagura u grabu da ju jedva vadi sa imt-om565dv.
čitao sam i druge komentare pa kad je več takva mrcina stvarno nije loša ideja o radnim kočnicama kad več imaš praktički pola gotovog:?:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
od kakvog su materijala cijevi?
evo ova ja 3m duga a štice su 120cm i gume 825-16 kamionske i vozi isto 6m bez problema samo se stave nastavci na štice, rudo je dugo cca80cm, ali je isključivo za metražu, a i ona se ljulja ali to je sve draž vožnje

koliko ti trpas u visinu da vozis 6 metara?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ti si onda jebeno visok momak! svaka cast!

181cm kad imam tvrde pete a kad ih poderem onda 180+neznam koliko sa rukama, lud-klinički dokazano a ima me 90 i 2-3 kile žive vage:p
bolje bit jebeno visok nego visoko jeben:lol:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:lol:
bome da, nezgodno je to za istrpavat tako visoko.
sve ce ostat gore, ako se ukaze potreba lako se doda ostalo da se sloze kocnice ali kazem, za sada nepotrebno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh