• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Dečki....
samo vas čitam....
Pogledajte si kaj je traktor i kaj je prikolica
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vrQJxu9VshE[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
znaci 25 000 eura, hehhe, sracunajte sebi malo, pogledajte posto je kareta, plus kran na njuskalu, pa na to odajate ostale komponente, stabilizatore, razvodnike, crijeva, pomjeranje rude, nema sanse

slažem se s obom i podržavam sve što si napisao ali banda europska i komunistička traži ateste i milion sranja, pravi od ljude budale, prodaju to svoje smeće kao suho zlato donose propise i zakone da moraš novi tvornički stroj nositi na atest i plačati ga ako hočeš legalno raditi, smradovi živi skinuli bi ljudima kožu sa leđa, za 50-70 000 možeš kupiti traktor cca 60-90 ks, godišta 85-95 a oni za svoju običnu prikolicu ili npr. ona gajba iza šta ide odd KRPANA manja (100 x 140) traže 1000 e, ma to je sramta za narod, napraviti će još veću krizu zato što ljudima nedaju raditi u svemu hoće imati svoju korist, t.j. svoju četvritinu 25 %,

- ali narod je glup i može trpiti ali pitanje je do kada jer zvona na uzbunu zvone
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
zato me i malo naljutila ta cijena, a mi sjedimo nezaposleni i cekamo iz EU da nam prodaju prikolicu, kao da mi to neznamo napraviti, pravili smo tenkove, brodove, sad patrie, a da neznamo prikolice.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ztao me i malo naljutil ta cijena, a mi sjedimo nezaposleni i cekamo iz EU da nam prodaju prikolicu, kao da mi to neznamo napraviti, pravili sotenkove, brodove, sad patrie, a da neznamo prikolice.

ne da će nam pomoći već će ns upropastiti do kraja a onda za sitniš sve naše pokupovati a mi biti njihove sluge,, to je cilj, isto kao i u komuniznu ljudi su kao ovce ne gleaju svojim očima i ne mislie svojom glavom
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
pun you tube je inovacija amerikanaca, a nas poticu da kupujemo gotov proizvod, umjesto da poticu da pravimo, da lakse daju ateste na te prikloice, sad te vase karete treba u otpad isjeci, i kupiti njihove atestirane za nekoliko tisuca eura,
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
pun you tube je inovacija amerikanaca, a nas poticu da kupujemo gotov proizvod, umjesto da poticu da pravimo, da lakse daju ateste na te prikloice, sad te vase karete treba u otpad isjeci, i kupiti njihove atestirane za nekoliko tisuca eura,

da i mi prodajemo po 1kn/kg a onda to željezo kupujmeo po milion puta skuplje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
za jednu njihovu prikolicu trebao posjeci 2 ha sume i njima odvseti,a oni nam vrate u jednoj prikolici, ili ormarima, jer mi to neznamo napraviti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
kazemo kako je nezaposlenost , kriza, i sad jednu obicnu prikolicu, na koju se nabaci kran od nekog kamiona sa otpada, tako isto i pogonska osovina, a mi dajemo ovo malo novca sto imamo na zapad, za nesto sto moezmo sami sebi napraviti, pa treba taj sa zapada imati placu 2000 eura , pa marza, carina, a mi sjedimo kuci i cekamo da na oni to naprave, sta za tu prikolicu treba sto mi ovdje nemamo, za tu prikloicu treba posjeci 3 ha sume pa prodat na zapad po mizernoj cijeni, pa onda opet od njih kupiti namjestaj, to ce nas dovsti daleko, tu gdje jesmo i jos nize , ako nastavimo, nekad smo radili sve a sad ni prikolice nemozemo, pa ljudi rade oklopono borbeno volzilo, patria, to je dobar primjer, mada je ovo nesto drugu, ali kazem mozemo ga sami sebi izraditi, ako vec radite karete u cemu je problem ici dalje, sa kranom i pogonom.
ispravak sad vidim da je SLO proizvod, svejedno,

Odavno kvalitetniji tekst nisam pročitao :icon_pray:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
pun you tube je inovacija amerikanaca, a nas poticu da kupujemo gotov proizvod, umjesto da poticu da pravimo, da lakse daju ateste na te prikloice, sad te vase karete treba u otpad isjeci, i kupiti njihove atestirane za nekoliko tisuca eura,

možda ću biti malo off, ali matematika je jasna.
on (političar koji potpisuje, a ne zna što potpisuje i poslije se pravda da ništa ne zna i da je morao potpisati) više zaradi od prodaje jedne uvezene prikolice nego da se u bosni i hr napravi deset. zato se potiče samo prodaja i uvoz. oni koji proizvode i izvoze su opterećeni porezima da ti pamet stane. za otvaranje nekog pogona za recimo proizvodnju prikolica s dva zaposlena sam prvog dana poslovanje dužan državi 36000 kuna, a da nisam zavario dva elementa.
misliš da obični smrtnici mogu vršiti atest prikolica? kako da ne. znali su oni kome će to dati raditi, pa poslije dijeliti.
a sve je to lobiranje jer u eu nema korupcije. to se službeno naziva lobiranje.
primjer. hr treba dva policijska patrolna broda. korčulansko brodogradilište daje ponudu za 2 mil. eura. španjolci za 3 mil i estonci za 4 mil. pogodite tko je dobio posao.
tako je u svemu. jer posao vode oni koji pojma o tome nemaju. nit su vidjeli prikolice, nit su se popišali i posrali u šumi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kada smo već kod prikolica i legalizacije , skoro sam se raspitivao kolegi da se uradi atest na uato prikolicu koja je homemade
Potrebno je da se ispune neke sigurnosne stavke,signalizacija,gabariti itd.
Sve sa atestom i registracijom košta nekih 250e , od toga si dužan da nađeš neku ovlaštenu radionicu koja može da ti izda račin i mora da se uplati PDV , ostalo sve ljudi završe za tu cijenu
Baš moram da se raspitam kakva je situacija sa šumskim prikolicama i njenom legalizacijom
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292


Uploaded with ImageShack.us

kod mene se ovak testira prikolica. Šteta kaj nemaš nekaj teže za natovariti kad već imaš kaj testirati a vidim i čime povuči. I ja sam prvo mislio staviti takve gume 22,5 cola od kamiona , ali sam naletio na dobru osovinu 18 cola od cisterne pa te gume čekaju drugi projekt
 

Prilozi

  • IMG_20130325_142445.jpg
    IMG_20130325_142445.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 1,278

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kod mene se ovak testira prikolica. Šteta kaj nemaš nekaj teže za natovariti kad već imaš kaj testirati a vidim i čime povuči. I ja sam prvo mislio staviti takve gume 22,5 cola od kamiona , ali sam naletio na dobru osovinu 18 cola od cisterne pa te gume čekaju drugi projekt

Svaka cast tebi al ja vec jako dugo tlve mrgn ne dizem moja leda i zglobovi mi ipak puno vise vrijede,mi to u sumi s motorkom otpilim na 55cm i odma kalanje tek onda tovarenje i voznja doma,4m mi ide na prikolicu.
Malo si puno osovinu stavil napred i ne daje ti bas tereta na rudo.?
Evo moje vise namjenske,tu jos nije bila gotova,to je slikano prije 2god a kasnije sam


upload

images
 
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Svaka cast tebi al ja vec jako dugo tlve mrgn ne dizem moja leda i zglobovi mi ipak puno vise vrijede,mi to u sumi s motorkom otpilim na 55cm i odma kalanje tek onda tovarenje i voznja doma,4m mi ide na prikolicu.
Malo si puno osovinu stavil napred i ne daje ti bas tereta na rudo.?

Što se tiće utovara, ni ja ne tovarim ručno. obično tovarimo utovarivačem, a što se tiće osovine, ako pogledaš malo bolje vidjet ćeš da je nazad produžetak od 60 cm.To je kad ide kum s landinijem. inače je prikolica utovarni prostor 360 cm i dvije trećine je ispred osovine i moj univerzal izlazi s njom na kraj bez problema i ima odličnu kočnicu da je moram niz brdo vuči.
 

Prilozi

  • 2012072509.jpg
    2012072509.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 1,060
  • 2012072512.jpg
    2012072512.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 1,422

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast tebi al ja vec jako dugo tlve mrgn ne dizem moja leda i zglobovi mi ipak puno vise vrijede,mi to u sumi s motorkom otpilim na 55cm i odma kalanje tek onda tovarenje i voznja doma,4m mi ide na prikolicu.
Malo si puno osovinu stavil napred i ne daje ti bas tereta na rudo.?

Što se tiće utovara, ni ja ne tovarim ručno. obično tovarimo utovarivačem, a što se tiće osovine, ako pogledaš malo bolje vidjet ćeš da je nazad produžetak od 60 cm.To je kad ide kum s landinijem. inače je prikolica utovarni prostor 360 cm i dvije trećine je ispred osovine i moj univerzal izlazi s njom na kraj bez problema i ima odličnu kočnicu da je moram niz brdo vuči.

Slika je mala i losa pa nisam skuzil,a sa utovarivacem je super,svaka cast,i vidim da i klade tovarite i to je zakon.
Ja imam jos uvjek od 82god utovarivac na zgance pa nekad steka hidraulik pa moram na kratko.:(giggle)::)
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Slika je mala i losa pa nisam skuzil,a sa utovarivacem je super,svaka cast,i vidim da i klade tovarite i to je zakon.
Ja imam jos uvjek od 82god utovarivac na zgance pa nekad steka hidraulik pa moram na kratko.:(giggle)::)

i ja pilim i na kratko kad idem sa svojim klincima u šumu, al kad idem s ekipom onda pilimo ili na 120 ili na 4 metra jer smo prije gotovi. ima još slika na mom profilu u albumu ak te zanima. žao mi je jedino kaj sam samo desnu gumu stavil novu alijeva je ostala orginal al pod onim teretom nije se ništa mijesila a bil je sav teret na osovini
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
i ja pilim i na kratko kad idem sa svojim klincima u šumu, al kad idem s ekipom onda pilimo ili na 120 ili na 4 metra jer smo prije gotovi. ima još slika na mom profilu u albumu ak te zanima. žao mi je jedino kaj sam samo desnu gumu stavil novu alijeva je ostala orginal al pod onim teretom nije se ništa mijesila a bil je sav teret na osovini

Da to je je....teret al imas gume boli glava i te drze stravican teret samo nesmes ici brzo i izdrzat ce 15god.
Imam jednu malu prikolicu i na njoj su gume 175/70/13cola i znali smo ju narokat 3m mokrih drva i tlak 20god a osovina je skoro na sredini i 90%tezine je na osovini,a osovina je okrugla cjev malo zavinuta prema gore od nekog forda iz 75god,a felge drze tvornicki 3 sarafa,nikad ali nikad mi nije nista puklo na njoj od tereta ni guma ni nis a vozi sve gnoj zemlju umet i najvise do prosle godine drva,al kad je puna pazilo se i polako se vozilo.
Stari ju je napravil 85god,i sami smo se cudili kak izdrzi takve terete a da ne pukne nekaj,da ju vidis smijal bi se,truga je duga 2,2m,siroka 110cm i ima stranice oko 45cm,rudo je 110cm a pod i stranice su oblozeni blazujkom (bosankom)od 2.2cm.
Kod nas se naradila stvarno puno i isplatila se za 2 god.:icon_winkle:
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
kod mene se ovak testira prikolica. Šteta kaj nemaš nekaj teže za natovariti kad već imaš kaj testirati a vidim i čime povuči. I ja sam prvo mislio staviti takve gume 22,5 cola od kamiona , ali sam naletio na dobru osovinu 18 cola od cisterne pa te gume čekaju drugi projekt

Jebiga brale a s čin da ja to nakrcan?Kad bi ja ima takova drva u šumi bi bilo super,,
Ajde ni to baš neko testiranje,to je rođo čistija neku parcelu di je bila mala šuma
i tu će posadit masline.
Bit će valjda i nekih ozbiljnih tereta
 
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Jebiga brale a s čin da ja to nakrcan?Kad bi ja ima takova drva u šumi bi bilo super,,
Ajde ni to baš neko testiranje,to je rođo čistija neku parcelu di je bila mala šuma
i tu će posadit masline.
Bit će valjda i nekih ozbiljnih tereta

šteta neiskorištene osovine, jer na nju možeš staviti i moju prikolicu s drvima i traktor a ak putem sretneš neku jaču babu i nju slobodno staviš negdje između. ja imam doma 315/60-22.5 dvije mišelinke od prvog kraja tegljača s felgama, al mi je to izgledalo preglomazno za malog univerzala. jedina zamjerka što su ti glavčine jako van, ja bih radije stavio prednju osovinu od tegljača, a ti si izgleda stavil osovinu od šlepe
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
šteta neiskorištene osovine, jer na nju možeš staviti i moju prikolicu s drvima i traktor a ak putem sretneš neku jaču babu i nju slobodno staviš negdje između. ja imam doma 315/60-22.5 dvije mišelinke od prvog kraja tegljača s felgama, al mi je to izgledalo preglomazno za malog univerzala. jedina zamjerka što su ti glavčine jako van, ja bih radije stavio prednju osovinu od tegljača, a ti si izgleda stavil osovinu od šlepe

Ma gledaj.Osovina je dosla za 500 kn,zeljezo san ima doma,tako da mi je trosak minimalan.
Glavcine su malo vani ali tako je kako je.Nije bas da mi je trebala ta prikolica ali vec kad je bilo sve doma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh