• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ovdje moraš upisivati direktne linkove na slike , razumiješ ?

Za sve one koji žele pogledati slike imaju na njegovom profilu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
picture.php


Pozdrav ljudi. Moja prva objava u ovoj grupi pa da i ja pokazem svou prikolicu.

picture.php

Prikolica je očito jako lagana. dopada mi se jednostavna izrada, iako bi ja dodal jednu prečku za bolju poprečnu stabilnost U-profila.
Koje su dimenzije guma? Dužina između ručic je oko 2,5 m?
Kak si utovaril onaj debeli komad? Imaš neko pomagalo?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Novcky, malo mi se čine kratki oni bolcni na stabilizatorima.
Naime, problem je pri cukanju naprijed-natrag, pa se bojim da se budu brzo rasklimali.

Kužim te na kaj misliš. Na šasiji su bolcni dugi 12cm. Probal bum zakočiti pri utovaru. Ipak se ja time bavim iz hobija i nisam svaki dan v šumi. Kad se razloha išli bumo na veći fi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Ne samo to, već su ušice napregnute na trganje.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Tak su mi i za prikolicu govorili, puklo bu tu, puklo bu tam. Al ja sve varim s bazičnim elektrodama i do sad nisam niš moral popravljati. Ipak fala na komentaru. Cijenim to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Nadam se da nebu nikaj puklo, no problem je odnos krakova na takvim mjestima.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Koje su dimenzije guma? Dužina između ručic je oko 2,5 m?
Kak si utovaril onaj debeli komad? Imaš neko pomagalo?[/QUOTE]

Gume su 225/65/16 c
A utovar nije problem imam onu pomocnu ruku iza na hidraulik i skare pa time tovarim takve vece komade
tovarni prostor je 3,2m
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gume su 225/65/16 c
A utovar nije problem imam onu pomocnu ruku iza na hidraulik i skare pa time tovarim takve vece komade
tovarni prostor je 3,2m

Hvala @nevene123. Znači stane na nju do 5 metara drva ili oko 4,5 tone tereta.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Nadam se da nebu nikaj puklo, no problem je odnos krakova na takvim mjestima.

evo bil sam danas nevjerni Toma pa sam išel v šumu zrušiti par bukvi(točnije 8), i to na dvaput dovezel doma. Stabilizatori izdržali sva naprezanja. Jedino se meni skoro vrat ukočil dok sam se za nekim curičkami okrenul.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa kad si to sve pospajal ,xd

drugi put kad bude prilike spusti stablizator tako da je cca 10 cm od poda .
Pa probaj tak tovariti ..znači kad bude potrebe prikolica se bude nagnula i naslonila na stablizator a kad nebu potrebe nebu se naslonila .

Hoču reč kad bi umjesto cilindra (koji su skupi , treba razvodnik s sva čuda problema koji iz toga nastanu ) , napravio imitaciju cilindra od dvije cjevi s rupama ..pa ovisno o terenu uvjek bi mogao namjestiti da papuča legne unutar tot 10 cm ..kako bi se to ponašalo .?


Kad bi stavio sliku sklopljenog stablizatora , mogli bi te iskritiziratii da bi ti suze potekle ,xd
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Vidim da slično razmišljamo (toga se malo i bojim). upravo to sam i napravil. Stavil sam cijev 50X50 u cijev 60X60 i odglumile su cilindre. mislim nabaviti cilindre 60-35 hod 45. Mislim da budu dosta jaki.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Samo da ti stabilizatori (cjev u cjev) ne potonu preduboko kad bude mekano pa prevare.
Drugo im ništ ne fali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Mesto cilindra more biti i navoj kak na železnom šteheru.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Mesto cilindra more biti i navoj kak na železnom šteheru.

hvala na ideji. Evo do maloprije se s tim zezal. Imam doma prek 50 štehera i dva su žrtvovana za prikolicu. Deblja cijev na kojoj je navoj je fi 60, a nutarnja fi 50. sad morem stabilizatore bolje našpanati prema zemlji. Još jenput HVALA.
 
Na vrh