• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Kad bi stavio sliku sklopljenog stablizatora , mogli bi te iskritiziratii da bi ti suze potekle ,xd

Kritike napred, ostali stoooooj!
 

Prilozi

  • 2015041801.jpg
    2015041801.jpg
    58 KB · Pregleda: 297
  • 2015041805.jpg
    2015041805.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 289

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čovječe prišparali smo ti 2 soma kuna , taman za janjca i gajbu ..ak imaš drva još ti ostane penez za složiti drugu stranu ,xd
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Nego, a zakaj je noga dolje glatka (nema nekakav križ) i zakaj nije na bolcnu?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Imel sam doma više elektrodi od bolcni, a kaj se križa tiće pital sam župnika jel da denem dole križ. On je rekel da nije zgodno ak bum to stalno v blato tiskal. Zato je bez križa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
S kakvom to "igračkom" vlečeš tu veeeliku prikolicu?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sta mislite,jel za URSUS 355-360 sa automatskom kukom dovoljna duzina rude 1m+ oko ili da se pusti malo duza?
Takodje me interesuje sta mislite,da li je bolje da se poprecna cev izmedju sasije ureze tako da bude vislja za nekih 2cm od rude?Ili mozda da se poprecna cev potpuno presece i da ruda bude u ravni sa njom i sasijom?
Ja bi je useko da ruda bude niza i onda na nju da udarim pod od daske 2cm debljine.Neki pa kazu da bolje da rudu jos podignem da bi mi prikolica imala veci pad ka napred.
Sad je situacija da je kuka 41cm,a ruda bi bila 48cm i to je po meni dovoljna visinska razlika.
Jel ima neko misljenje ili predlog?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Izmjeri si metrom od vrha kuke do vanjskog ruba zadnjeg kotača i dodaš 2-5cm i to ti bude idealna dužina rude a da ne zapinje guma o trugu prikolice.

Visinu si složi da ti pod bude ravan kad je zakopčena za kuku traktora.

A poprečne možeš na oba načina samo treba biti kvalitetno zavareno,a ako nebuš siguran u čvrstoču,dodaš male trokute u kuteve spojeva...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja preferiram niži prvi kraj prikolice zbog boljeg pritiska na uzbrdici.
Ako rudo ide od osovine onda su ostali profili sekundarni. Ja bih poprečne profile napravil iz komada i zavaril ih na gornji rub ruda.
Također sam pristaša ravnog poda iznad kotača, osim kod čeze.
Znači utovarna visina oko 750 do 800 mm, ovisno o kotačima, kod osovine, a naprijed 450 do 500 mm ovisno o visini kuke na traktoru.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja sam merio od vrha kuke i uklapa mi se ruda da bude duga 1m,ali razmisljamo mozda da je malo i pustimo duzu zbog pregiba da mi ne bi udarala drva u blatobrane kad smotam.
Po ovome kako stvari stoje prikolica bi trebala da mi ima mali pad jer je razlika izmedju visine kuke i rude 7cm,tako da nece biti potpuno ravna.Sto je po meni ok.Nego sto ljudi,sto cudi.Svako ima neko svoje misljenje.
I meni se vise svidja ravna utovarna povrsina,ali ima manu jer je visocija za utovar i manja stabilnost pa sam se odlucio za ovo resenje.Inace ovde kod mene ne cepamo drva za prodaju pa nije bas lako da se utovari oblica 50-60cm precnika na visoku prikolicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je aca napravi ju što nižu,leda če ti biti jako zahvalna,a ako rudo ide u komadu do kraja prikolice samo za njega variš poprečne profile i daska gore i bitčče pic,pic,a jako.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Da sacuvam ledja dok jos mogu.
Ruda ce da ide do osovine i bice zavarena za osovinu.Necu da je pustam do kraja prikolice jer nema potrebe.Narednih dana krecem sa radovima.
 
Na vrh