• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
super prikolica za ravnicu...na brege jok...:(happy):...preko hupsera jok, preko potoka jok...

isti takav sklop (558 i 4 metra dugačku prikolicu) ima moj šogi, di ja sa vladimircem ili malim dajcom d25 prođem (moja je prikolica 2.5 metra duga) on lijepo nasjedne...
al već smo se ispraksirali pa ja njega prikopčam odma dok krenemo i ide on onda svuda...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Normalno
Mislim ne treba pretjerivati ali ja uvijek volim malo širu gumu
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Kolika bi trebala biti minimalna visina ceze od zemlje do osovine, koliko se inace ostavlja?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
De objasni kako to misliš pa valda ti tu visinu određuje točak koji planiraš da staviš?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj da ti osovina bude od zemlje nešto višlja od najnižeg djela na traktoru.
To je večinom prednja osovina ili dif na traktoru,od 35-45cm.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Situacija se slijedeca, felge vojne 20 cola, gume 6.00 20, vojne glavine preradjene i odgovaraju na rukavac od prednje osovine od TAM-a, osovina od TAM-a ona sto je na krajevima ukosena, ako ju stavim kako stoji inace na kamionu dobijem visinu 31 cm, ako ju okrenem da bude vislja dobijem 41 cm ali kotaci se ukose na unutra jel na spoju usovine i rukvca tamo gdje idu aksenke nije serijski u centru nego zakrivljeno zbog zakrivljenosti osovine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moram se osvrnut na gume....6.00-20, auuu majko milena. Pa ti s tim budeš rezao zemlju do Kine!!!! Meni je preusko i 7.50-20, a gde nebi bilo ovo!
 
Posljednje uređivanje:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Šana je upravu tosu preuske gume.
Mismo prije imali tak nešt 6.00ili 6.50 neznam točno koje al toje propadalo i po suhom po blato se znalo i prevrtat koliko je propadalo.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Vidjet cu sićuejšn na terenu kad ju sastavim sto se tice guma, ako budu jako upadale stavit cu 8,25x20.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ako tu osovinu od Tama okreneš da dobiješ visinu od 41 cm, možeš je na sredini odrezati (da ti kotači dobiju optiku), isto tako možeš (ako se odlučiš za rezanje), staviti kotače na širinu na koju želiš, i jednostavno to dobro zavariš i pravac šuma.:(talk):
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Razmisljao sam i o tome, ali onda bi prije sjekao krajeve gdje su aksenke jel u svakom slucaju osovina ulazi u utor na rukavcu zako mi se cini jace ili jos imam jedno rjesenje - uzet sinu (od tracnica) okrenut kontra, obradit krajeve tj. dosjede koji idu u rukavac i povarit samo tada bi dobio visinu oko 38 cm od poda.
 
Na vrh